Royal Queen Seeds - Amnesia Haze automatic
#1
amnesia haze automatic (rqs)





καλλιέργεια:  δυστυχως την τελευταια φορα εκατσε ενα ψιλοανομαλο σπορι. τα φυλλα δεν ηταν καλα σχηματισμενα αν και στην συνεχεια εστρωσε λιγο . αν και αυτοματο τραβηξε 3 μηνες . το υψος του σχετικα μετριο αλλα εφαγε και lst . δεν.εβγαλε κανενα προβλημα στο μεγαλυτερο μερος το γκροου ,και ετρωγε λιπασμα σε καθε ποτισμα . στις τελευταιες 3 βδομαδες εμαφανισε νεκρα σημεια στα φυλλα ,κατι σαν ελλειψη ασβεστιου απο ο,τι διαβασα αλλα εφοσον ηταν τελειωματα δεν ασχοληθηκα. αρωματα οχι πολυ εντονα.

φαινότυπος:  αρχικα ,ισως να φταει και το σπορακι θυμιζει θαμνο αλλα μετα τεντωσε και εφερε στην πιο σατιβα μορφη . τα φυλλα ηταν προς ιντικα αλλα οι παπαδες ειχαν μεγαλη αποσταση σχετικα μεταξυ τους και ηταν αρκετα αραιοι .


ωρίμανση: στο κοψιμο και την πρωτη βδομαδα στα βαζα η μυρωδια ειναι χειζιλα χημικη . αρκετα σαν αμμωνια η κατι τετοιο μετα καλμαρει και ερχεται μια πιο απαλη μυρωδια γυρω στο 3βδομαδο

γεύση: δεν διεκρινα ιδιαιτερη γευση , δυστυχως χρησιμοποιω καυση γιατι δεν υπαρχουν χρηματα για βαποραιζερ . και.επειδη δεν ειχε εντονη γευση δεν εγινε κατανοητη

μαστούρα: προτεινεται για οσους χρησιμοποιουν κανναβη την διαρκεια της μερας . καθαρο εγκεφαλικο και ελαχιστα σωματικο . δεν με.καθηλωσε προσωπικα καθολου ουτε με εριξε αλλα αντιθετως ειναι ωραιο για μια βολτα ,χαβαλε και γελιο

ιατρικό ενδιαφέρων: ισως να βοηθαει ψυχολογικα σε οσους θελουν να χαλαρωνουν χωρις να εχουν εκεινο το.κλειδωμα στον καναπε αλλα να εχουν ορεξη για δουλεια , βολτες κτλ

σχόλια/παρατηρήσεις: σε γενικες γραμμες αρκετα καλο , θα προτιμουσα αλλη φορα το φωτοπεριοδου και για πιο καθαρο γενετικο background και για μεγαλυτερη αποδοση καθως τα αυτοματα δεν παιρνουν και πολλα πολλα. σε 11λτ γλαστρα με 150w cfl και στο τελος 30w led μαζι με αλλο φυτο απεδοσε περιπου 25 γρ με το ματι. ξενερα οτι καθστερησε αρκετα με βαση την προβλεψη και το γενετικο προβλημα που ειχε ο σπορος 

βαθμολόγια: 7/10
Απάντηση
#2
καλησπερα φιλε,εβαλα καιεγω ενα περσι και θα συμφωνισω εν μερη με την ποιοτητα δεν με ενθουσιασε.
δουλευω μονο οργανικα,κοπρια,κομποστ και τα σχετικα και παντα εξωτερικα.
το ειχα στο χωμα σε 90 μερες με 1.10 υψος με εβγαλε 150 γραμμαρια στεγνα.
με εδωσε τρια σπορακια τα εβαλα φετος τα 2 βγηκαν αρσενικα το αλλο το εχω σε γλαστρα 25 λιτρων και εχω παθει πλακα.εχει τεντωση 170 εκατοστα με τα ιδια συμπτωματα μεσενα.
ειναι ιδη 90 μερες και θελει σιγουρα αλλες 2 εβδομαδες και δεν ξερω που θα βγαλη.
θα σου δειξω και φωτο το απογευμα να μου πεις την γνωμη σου.
Απάντηση
#3
σκεφτομαι και 'γω να βαλω το εξης strain,στην επομενη μου καλλιεργεια.με προβληματιζει ομως το γεγονος οτι οι κριτικες για την royal qeen seeds ειναι αμφιλεγομενες.καποιοι λενε οτι τα γενετικα τους ειναι λιγο ''joker'',με την εννοια οτι δεν ειναι και τοσο αυθεντικα.επισης,παροτι δεν ειναι λιγοι αυτοι που ισχιριζονται πως εχει καλα strains,εχω ακουσει πολακις για γενετικα προβληματα.
Απάντηση
#4
δική μ εμπειρία είναι 1/4 θα χει θέμα
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)