[Outdoor] Mephisto Genetics, RQS, WeedSeedsExpress ημερολογιο εξωτερικης
#1
Την καλησπερα μου στην παρεα, απο δω ο κηπος μου, αποτελουμενος απο Mephisto, Royal Queen Seeds και WeedSeedsExpress.
Η μεφιστο ειναι απο τις πιο ανεβασμενες στην κοινοτητα των αυτοματων και ολοι λενε για τα ακραια γεννητικα τους, ετσι κι εγω ηθελα πολυ να τα δοκιμασω και παρήγγειλα  1x Fugue State, 1x HubbaBubbaHaze, 1x Walter White και 1x Chemdogging, μου στειλανε χ2 απο το καθενα και 5 freebies (Ghost Toof -#39) .
Απο αυτα εβαλα τα
  • 1 HubbaBubba Haze
  • 1 Fugue State
  • 3 Ghost toof (1 solo cup, 1 7λιτρη πανινη γλαστρα και ενα σε 5λιτρη πλαστικη που δεν εχει σκασει ακομα)
Μια μερα καθως αραζα στο growdiaries ειδα ενα μηνυμα στα εισερχομενα και προς εκπληξη μου ηταν απο την Royal Queen Seeds, και με λεει ο φιλος οτι θελει να μου στειλει σπορια και merch για να γραψω ημερολογιο στο  growdiaries. Προφανως αποδέχτηκα και μου στειλαν 5 gelato auto , ενα τσιγκινο δισκακι, αναπτηρα, 5 πακετα με μεγαλα και ενα γκρου. Αααα ναι και λιπασματα , 3 ταμπλετες και 1 αργης απελευθερωσης μαζι με ενα easy start (τζιφακια με μυκόρριζα και τετοια)..

Μπηκαν και 2 Gelato σε 5λιτρες πλαστικες με κοκο και περλιτη.

Τελος ειδα και ενα διαγωνισμο στο grow diaries και μπηκα και μου στειλαν 6 Girl Scout Cookies για να κανω ημερολογιο και εβαλα ετσι και 1 GSC

Αρα εχουμε και λεμε:
  • x2 Gelato Auto (RQS) -  5λιτρα πλαστικα γλαστρακια με κοκο
  • 1 Ghost Toof (Mephisto) - 7 λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 Ghost Toof (Mephisto)  - SoloCup (μισολιτρο πλαστικο ποτηρι ) με κοκο
  • 1 Fugue State (Mephisto) - 7λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 HubbaBubba Haze(Mephisto) - 7λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 Girl Scout Cookies (WeedSeedsExpress) - 5 λιτρη πλαστικη με κοκο.
Setup:
Γενικα θα ειναι εξωτερικη με αναμενωμενη συγκομιδη απο τη πρωτη βδομαδα του Οκτωβρη (τα σπορια σκασανε 31/7)
Το πρωι 10-2:30 direct ηλιος, 2:30 - 4:30 ειναι στη σκια και 4:30 - 7:45 παλι ντιρεκτ ηλιος πανω τους και τα βαζω μεσα (μετα απο 30 λεπτα για να μην ειναι πολυ αποτομες οι αλλαγες στις θερμοκρασιες ) και τα χω οοοολα σε μια 60αρα τεντα με 2 προβολεις λεντ 150watt, ενα μικρο axial fan για εξαερισμο και 2 pc fans για κυκλοφορια αερα στα φυτα.
Υγρασια Εχω απο 45%-55% αναλογα τη θερμοκρασια και η θερμοκρασια κυμενεται απο τους 23-27 (23 μονο οταν εχω το A/C ανοιχτο)
Δεν ειναι το καλυτερο σεταπ ομως δουλευει για τα μικρα μια χαρα μεχρι στιγμης.

Τα ψεκαζω 1-2 φορες τη μερα με Azatin που ειναι απο λαδι νημ και οντως κανει δουλεια.
Απο θρεπτικα τα ταιζω το tripack General Hydroponics, που το εχω δουλεψει αλλη μια φορα σε κοκο, μαζι με το Diamond Nectar (χουμικα οξεα) παλι της ιδιας εταιριας.
απο την 6η μερα αρχισα το ταισμα στα 400μS και καθε δυο μερες ανεβαζω τα μS φτανωντας τα 900 και 210 στα run offs.
Πεχα απο 5.8-6.2

Φωτο Imgur Album
Απάντηση
#2
Αυταααα ειναιιιι... ωραιος ρε φιλεεεε μπραβοο!! Καλα γκροουυυυ
Απάντηση
#3
Να στε καλα μαγκες!

Γενικα δεν εχω δοκιμασει πολλες εταιριες, μονο GreenHouseSeeds και FastBuds. Τα greenhouse, πολυ ωραια αυτοματακια ειδικα το BigBang Auto το οποιο ειναι σκυλι πραγματικα..
Τα Fastbuds με απογοητευσανε ειναι η αληθεια, πρωτο grow ΛΣΔ-25 βγηκε πολυ καλα σε 7 λιτρη με κοκο και εβγαλε 40γ, μετα οτι δοκιμασα δεν πηγε καλα απο ποσοτητα αλλα απο ποιοτητα εξαιρετικο.. Gorilla glue, Californian snow, ZKittlez x2 , εβγαλε απο 15 το καθενα και 3/4 βγαλανε σπορια.. τα αλλα 2 lsd-25 Που δοκιμασα κι αυτα κατα διαολου πηγαν το ενα εβγαλε 2γ και απο το αλλο περιμενω κανα 0.4
Απάντηση
#4
@"JenteGrows" Κατσε τι; 2γ μονοο απτο φυτο;;
Απάντηση
#5
ναι αστα! πολυ κακη φαση και εγω ξενερωσα γαματα αλλα τωρα περασμενα ξεχασμενα, για αυτο πηγα στα μεφιστο και τα αλλα!
Απάντηση
#6
Πωω τζαμπα κοπος... Εν τω μεταξυ κι μενα για καπου τοσο με βλεπω δυστυχως αλλα τελος παντων...
Λιγο ασχετο το lsd-25 τοχω κι εγω, ευτυχως μου παει καλα αυτο, πως ειναι στο πιωμα του;;
Απάντηση
#7
(14-08-2020, 00:01 )hazeakias Έγραψε: Πωω τζαμπα κοπος... Εν τω μεταξυ κι μενα για καπου τοσο με βλεπω δυστυχως αλλα τελος παντων...
Λιγο ασχετο το lsd-25 τοχω κι εγω, ευτυχως μου παει καλα αυτο, πως ειναι στο πιωμα του;;

Μετα απο ενα μηνα curing ηταν ειληκρινα καλυτερο αποτι εχω πιει στο αμστερνταμ η απο εισαγωγες πραγματικα ενιωσα περιφανος για το γαρο μου χαχα
Απάντηση
#8
(14-08-2020, 17:38 )AEGEANGROWER-6- Έγραψε: Πάντα το δικό μας είναι αλλιώς,μόνο η περηφάνια που εστψ κ λίγο το καταφέραμε αρκεί!Όλοι χαλάσαμε φυτά στις αρχές,λάθη δεν κάνει μόνο αυτός που δεν κάνει τπτ...Πρόσεξε τα στο επόμενο γκροου,διάβασε όσο μπορείς κ σε λίγο καιρό ούτε ο ίδιος θα πιστεύεις πόσο έχεις εξελιχθεί,καλή συνέχεια φιλαράκο!!

Καλα ναι δεν λεω αλλα απο αυτο ηπια το μισο γιατι δεν ειχα τιποτα και το αλλο μισο το αφησα να κανει cure. Μετα απο ενα μηνα ηταν πραγματικα εξαιρετικο, τα trichomes ειχαν γινει χρυσα και γυαλιζε το παπαδακι που ψηλομωβιζε κιολας! Πολυ foxtail ομως αλλα πολυ ωραιο
Απάντηση
#9
Πωωωωω μεχεις φτιαξει τωραααα, στεναχωριεμαι που δν εβαλα κ κανα ακομα λσδ χαχα
Ανυπομονω να δω τα μαγικα που θα κανεις με τα καινουρια σουυ!!
Απάντηση
#10
Ημερα 14 νομιζω θα αρχισω να σημειωνω το υψος των φυτων καθε μερα και θα σας ενημερωνω αναλογα.
Λοιπον
   
τα νουμερα σε εκατοστα παντα.

Green Gelatos:
   
αρκετα καλη αναπτυξη ειναι τα μεγαλυτερα μεχρι στιγμης

Fugue State:
   
Το FS εχει βγει το πιο περιεργο και το πιο μικρο αν και τωρα αρχιζει να στρωνει και αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι πως απο τη μερια που δεν εβγαλε φυλλαρακι δεν αναπτυχθηκε ουτε γονατο..

Ghost Toof:
   
Φαινεται σαν να ειναι γενικα πολυ δυνατο το φως του περιβαλλοντος αλλα εχει ψηλωσει αρκετα

Ghost Toof Solo cup:
   
Το αγαπημενο μου μεχρι στιγμης για καποιο λογο.

Girl Scout Cookies:
   
Ισως αυτα να ειναι οριακα μεγαλυτερα απο τα Gelato. φαινεται μεγαλουτσικο ηδη και εχουν πολλα κλαδακια.

και HubbaBubba Haze:
   
Το φυτο αυτο ειναι το πιο θαμνώδες απο ολα τους!

Μια χαρα πανε νομιζω τα κοριτσια. daytime temp: 34, 40% υγρασια (outdoor) , και το βραδυ εσωτερικα απο 28 σιγα σιγα φτανει 23-24 χαρη στο a/c με 65% υγρασια το ψηλοτερο που χω καταφερει μεχρι στιγμης

Συγνωμη για την ποιοτητα που χαλαει σε μερικες φωτο ειναι απο το resize..
Απάντηση
#11
Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!
Απάντηση
#12
Καλημερα σε ολους, τα κοριτσια πανε τρενο τα μισα πατησαν 20 ποντους! Τροφες σε πληρη δυναμη , ταισμα καθε μερα με απονερα.
   

Girl Scout Cookies:
   

Fugue State:
Τωρα αρχισε να παιρνει τα πανω του, αν ειδατε και στις αλλες φωτο ειχε καποιο mutation(?) και βγηκε με τελειως παραμορφωμενα φυλλα. Εχει πλακα ομως γιατι βγαινει σαν να ειναι κλαδι και οχι κορμος, εννοω δεν εχει συμμετρια και ειναι στραβο.
   

Ghost Toofs:
To solocup παει φωτια, το μικρο δοχειο το περιοριζει για να γινει πολυ μεγαλο ομως το ποτιζε 4 φορες τη μερα, στεγνωνει για πλακα τωρα με τη ζεστη οποτε του δινω τυπου 100ml καθε 6-8 ωρες, και εκανα χτες ενα καλο φλας Επισης μπηκε πεταξε 2 καλυκες με τρυχουλα!
   

To αλλο στην πανινη παει επισης εξαιρετικα! Εφτασε τα 22 εκ. και εγινε το ψηλοτερο δεντρακι του κηπου μεχρι στιγμης.
   

HubbaBubbaHaze:
για αυτο το φυτο νομιζω θα χρειαστω βοηθεια για το πως να το εκπαιδευσω. εφασε τους 16 ποντους ομως ειναι πολυ θαμνωδες, εχει πολλα κλαδια ηδη και ειναι στο υψος σχεδον του ιδιου του φυτου. Και επειδη εχει τοσα φυλλα και κλαδια πιστευω τωρα θα αρχισει να μεγαλωνει οοολο και πιο γρηγορα.. να του κανω ΛΣΤ η να το αφισω ετσι οπως ειναι και βλεπω;
Επισης μυριζει ιδια με το cheese που εκανα grow στην καραντινα
   

Green Gelato:
πολυ καλη αναπτυξη και απο τα δυο τους! το μικρο gelato ξεπερασε το "μεγαλο".

   
Απάντηση
#13
Day 23:
   
Τα κοριτσια πανε εξαιρετικα μεγαλος ρυθμος αναπτυξης και πολλα κλαδια απο ολα.

Το ghost toof στο ποτηρακι πεταξε καλυκες και μετα απο 2-3 μερες και το αλλο GT στην πανινη πεταξε καλυκες.

Το hubbabubbahaze γινεται θαμνακι τελειως εχουν πεταχτει 4-5 κορυφουλες και τσακισα την βασικη κορυφη ωστε να μαζεψει σε υψος.

Green Gelato:
βλεπετε δυο διαφορετικα φαινοτυπα! το ενα ειναι πιο λεπτο και ψηλο και το αλλο λιγο πιο "θαμνωδες"
   

   

Girl Scout Cookies:

   

Fugue State:
   

Ghost Toof:
   
   

HubbaBubbaHaze:
   
και το τσακισμα:
   
Απάντηση
#14
Έυγε! Αψεγάδιαστος! Α ρε σεις... σα τον Ηλιο δεν εχει κοιτα ζωντανια που χουν

Ερωτηση
Απ ευθειας ποσες ωρες βαραει ο ηλιος και τα βλεπουμε ετσι;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#15
αστα τρομπετα, σαν τον ηλιο δεν εχει.. Ειμαι τυχερος και μπορω να τον εκμεταλευτω στο επακρο και δεν εχω αναγκη για λαμπες πληρους φασματος!

Απευθειας ηλιο τρωνε απο 8 το πρωι μεχρι 7 το απογευμα το GSC και τα Gelato ,τα αλλα απο τις 10-7 με ενα διαλειμα απο τις 3:30 μεχρι τις 4:30 λογω φυσικης σκιας δεντρου!

ξεχασα να το γραψω, επειδη εχω 60αρα τεντα και αρχισε να γεμιζει επικυνδινα γρηγορα με 8 φυτα τα 3 βγηκαν εξω μονιμα (Gelatos, GSC και θα ακολουθησουν και τα υπολοιπα πιο μετα)

Το Fugue State, Ghost toof(x2) , HubbabubbaHaze μετα τις 7 μπαινουν στην σκηνη κατω απο 150w προβολεων λεντ.

Επισης εκοψα και το BlackBerry απο Fastbuds Που ειχα το οποιο το ειχα σακατεψει καταλαθος και τελος παντων θα βαλω Chemdogging απο Mephisto πολυ συντομα!
Απάντηση
#16
Πσσσσσ φυσαααας @"JenteGrows" , μπραβο σουυ φιλαρακοο!!
Πως τα πας τοσο γρηγοραα, ξαναμπραβοοο
Απάντηση
#17
Να σαι καλα! αντε να μεγαλωνουνε χαχα
Απάντηση
#18
Καλημερα σας τρελιαριδες!

Τα κοριτσια πανε εξεραιτικα (αυριο φωτο)
Εχω ομως ενα θεμα το οποιο δεν ξερω τι ειναι, υποθετω οτι εφαγα nutrient lock.

Στο ghost toof εμφανιστηκαν διαφορα φυλλα ξεραμενα πλεον και με ενα μικρο αποχρωμματισμο.. Στην αρχη επειδη το ειδα και σε αλλο ενα φυτο υπεθεσα οτι θα ναι απο το ποτισμα και θα εβρεξα τα φυλλα . Στο ταισμα βαζω και χουμικα οξεα οποτε σκεφτηκα μπας και εγινε τιποτα τετοιο. Επεισης ταιζα τα φυτα ασταματητα μια βδομαδα τωρα μονο λιπασμα και δν εκανα ενα break να τους δοσω πεχαρισμενο νερο μονο..

Εκανα φλας εχτες και στα δυο φυτακια και φανηκαν να το ευχαριστηθηκαν ομως νομιζω δν ειμαι σιγουρος πως να κινηθω με τα λιπασματα.

   
   
   
Απάντηση
#19
Κατι σου ξεφυγε εκει με τις ποσοτητες στη λιπανση, φαινεται τοξικοτητα απο καποια υπερβολη, το οτι τα ποτιζες καθε φορα με λιπανση δεν ειναι προβλημα, το προβλημα βρισκεται στο ποσο εβαζες. Κοψε στο μισο τις ποσοτητες και δες τη συμπεριφορα σε κεινη τη φαση
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#20
Εγινε τρομπετα ευχαριστω!
Γενικα ακολουθουσα το προγραμμα της general hydroponics. Νομιζω οτι εβαζα πολυ αζωτο και εγινε αυτο ενω μολις μπηκε ανθοφορια.. Εβαζα φουλ preflower συνταγη ενω ηθελε μπλουμ. Τα αλλα πανε πενα παντως
Απάντηση
#21
Σημασια εχει που εντοπισες ακριβως που εγινε η στραβη, δινε φωσφορο μπολικο που λεμε, με το προγραμα τους δηλαδη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#22
Καλημερα και καλη εβδομαδα!
Ημερα 31: 
Τα κοριτσια εκτος του ghost toof δεν εχουν βγαλει κανενα προβλημα και μεγαλωνουν ασταματητα. Το ghost toof εχασε μια ολοκληρη μερα αναπτυξης δυστυχως λογω πολλων λιπασματων/αλατα στις ριζες και με ενα φλας συνηλθε το φυτο. Γυρισα σε bloom formula της general hydroponics κοβωντας το N λιγο.

Ολα εχουν μπει σε ανθοφορια εκτος του fugue state το οποιο εκανε ενα συντομο stretch και τωρα αρχισε να πεταει καλυκες.
Αρχικα οπως συνηθως υψη:
   

Green Gelatos:
       
   
Οπως βλεπετε το ενα εχει πατησει 10 ποντους στο αλλο. Αυτο μου κανει εντυπωση γιατι για τις πρωτες 15 μερες ηταν το αλλο πιο ψηλο.
και τα δυο αρχισανε να μυριζουν ελαχιστα και εχουν πολυ γλυκια μυρωδια

Girl Scout Cookies:
   
Παει ΤΡΕΝΟ δεν σταματαει σε τιποτα και μεγαλωνει ασταματητα. Εφτασε τα 57.5 εκατοστα σε υψος και μυριζει λιγο μεντα

Hubbabubba haze:
   
μαρεσει πιο πολυ απολα το πως παει αυτο το φυτακι, 40 ποντους αλλα πανω απο 10 κορυφες. Τα κλαδια εχουν σχεδον φτασει το υψος του φυτου. Γενικα ειναι σαν ενα φρακταλ με καθε κλαδι να εχει ενα λιγοτερο κομβο που βρισκεται δλδ ειμαστε στο δευτερο κομβο θα χει μειων ενα κλαδια απο ολο το δεντρο. Περιεργο στην αρχη αλλα ισως στη φωτο να φαινεται  

επισης εχει ροζ pistils! δεν εχω ξαναδει απο κοντα τετοιο, πολυ εντυπωσιακο και φερνει λιγο σε εξωτικο φυτο.
   

Ghost toof:
Σε προηγουμενο μηνυμα ανεφερα πως ειχε θεματα λογω λιπασματων το προβλημα το προλαβα στη πρωτη μερα και δεν χειροτερευσε αλλα εκανε καλη ζημια σε πολλα φυλλα και εχουν ξεραθει καλα καλα..
       
   
το solo cup ειναι απλα ενα cutie πολλα μικρα παπαδακια! και τα δυο μυριζουν σχετικα παρομοια αλλα ειναι διαφορετικα φαινοτυπα.

Fugue State:
   
Νομιζω αυτο το φυτο ηταν ταλαιπωρημένο εξαρχης , δεν περιμενω πολλα ειναι η αληθεια. Μυριζει σαν amnesia haze (εχει μητερα amnesia haze και πατερα walter white)

Εσκασε ενα Chemdogging (Mephisto Genetics και αυτο) και ενα Californian Snow απο FastBuds. (το ειχα τρεξει το καλοκαιρι και ηθελα μια ποικηλια που να μυριζει λεμονακι)
       

Και μια φωτο της ζουγκλας!    
Καλη συνεχεια!
Απάντηση
#23
Να σαι καλα aegean! Λογικα στο επομενο grow θα αρχισω φ/π αλλα θελω να φτιαξω πρωτα τελεια το χωρο μου. Τα αυτοματα μαρεσουν παντως και αν εισαι λιγο προσεκτικος δεν θα χεις θεματα!

Παντως μεχρι στιγμης στα μεφιστο τους βγαζω το καπελο ειναι πολυ εντυπωσιακα φυτα και αν καποιος σκεφτεται να τρεξει καποιο στο μελλον προτεινω το HubbaBubbaHaze.
Απάντηση
#24
Καλησπερα φιλοι
ημερα 36, αρχη της 6 βδομαδας και 2ης βδομαδας ανθοφοριας.
Ολα πανε καλα σταματησε το stretch για ολα τα κοριτσια.
   

Fugue state:
   
Δεν εχω πολλα να πω, μυριζει πικρο αμνιζια ειναι κοντουλι και παει πιο αργα απο ολα τα αλλα , αλλά δεν μασαει.

Green Gelatos:
       
   


Girl Scout Cookies:
       
   
Αυτο το φυτο μαρεσει πραγματικα πολυ και μετανιωνω που δεν το εκπαιδευσα λιγο..

Ghost Toof:
       
   
Πολυ φροστυ και μολις μπηκαν ανθοφορια το λεει και η εταιρια οτι οι γονεις ειχαν πολλα κρυσταλακια μεχρι και στα αρσενικα!
   

HubbaBubbaHaze:
       
   
Η αγαπημενη μου παει και καλυτερα απο ολους, με τα ροζ τριχακια! το πιο ομορφο ολων.

Σε αρνητικα νεα βρηκα αλευρωδη να κανει παρτυ κατω απο τα φυλλα και το ελυσα με λαδι νιμ , σε 4 μερες δεν ειχα πια θεμα.

Αυτα απο μενα, καλο σκ να χετε μαγκες!
Απάντηση
#25
Καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε

Εκανα τον πρωινο ελεγχο στα κοριτσια πριν λιγο και οπως κοιταω το μικρο Green Gelatto τρομαζω. Ελπιζω να μην τρομαξετε κι εσεις με αυτο που θα δειτε

Τωρα περα απο τη πλακα ειδα το τζελατο να χει πεταξει 2 παπαρακια το οποιο μου κανει εντυπωση γιατι το φυτο φαινεται υγειεστατο και ειναι σε σταθερες συνθηκες.
Εχει βγαλει μονο ενα σετ απο παπαρακια τα οποια δεν εχουν ανοιξει ευτυχως.

           
Τι κανω τωρα με αυτα; τα κοβω και αν βγουνε κι αλλα τα ξανακοβω;
Απάντηση
#26
Αρσενικό δεν το λες πάντως...
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
#27
Εγω δεν ειπα οτι ειναι αρσενικο, θηλυκο και ειναι εδω και 2 βδομαδες σε ανθοφορια αλλα κι αυτο δεν ηταν καλυκας, ηταν αρσενικο παπαρακι που εμφανιστηκε, τελικα το εκοψα με απολυμασμενο νυστερι. και το απομονωσα απο τα υπολοιπα.
Απάντηση
#28
90% κάλυκες είναι...

Ουπς.... άκυρο!!!

Αρχιδαρες ήταν ... Big Grin

Μοιάζει και με μπανάνες όμως...

Να κοιτάς του παπάδες μέσα, συχνά!
Απάντηση
#29
Πολυ αγχος τωρα αυτο το φυτο.. Πρωτη φορα βαζω RQS και γενικα λενε πολλοι οτι τα RQS δεν εχουν ερμαφροδυτα και δεν εχουν ερμαφροδυτα, παρτο 1/2 φυτα θα μου κατσε.
τι να κανουμε

Αν σε καποιο σημειο του φυτου βγει κι αλλο και εγω δεν το δω εγκαιρα και ανοιξει τα υπολοιπα φυτα ποσο κινδυνευουν(Αυτο θα χει σπορια μαλλον); τωρα το χω σε αλλο σημειο αυτο το φυτο απο τα αλλα αλλά να ξερω τι μπορει να ακολουθησει στον επομενο μηνα..
Απάντηση
#30
Καλησπερα παιδια, ενα μικρο update:
-Ημερα 42-
Ολα τα κοριτσια ειναι εξω με ηλιο κατακουτελο απο τις 8:30 μεχρι τις 6:30-7 (το οποιο μειωνεται σιγα σιγα) αυτες τις μερες ειχα και ενα μικρο θεμα με τον αερα καθως εριξε 2 κοπελιτσες αλλα δεν ειχαμε καποια απωλεια ευτυχως

Τα gelato(5λιτρη πλαστικη γλαστρα και τα δυο με 80/20 κοκο περλιτη) πανε μια χαρα ,το ερμαφροδητο συνηλθε δεν εχω δει ουτε μπανανα ουτε κατι σε παπαρι να πεταει αλλα εχω το νου μου συνεχεια. Το αλλο ειναι λιγο μεγαλυτερο και εχει πιο χοντρα παπαδακια παντως και μπηκαν στη δευτερη φαση της ανθοφοριας.
hermie:        
good one:            
Το HubbaBubbaHaze (7λιτρη κοκο80/20) εχει απλωθει και εχει πολλες κορυφες (τα χουμε πει αυτα) αλλα μπαινει κι αυτο σε πρηξιμο, δυστυχως ομως τα ροζ τριχακια σταματανε να ειναι ροζ.
       
Το Girl Scout Cookies (7λιτρη κοκο80/20) παει εξαιρετικα εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φροστ και εχει ηδη χοντρα παπαδακια. πολυ εντυπωσιακο φυτο πραγματικα, παροτι επρεπε να του κανω κανα LST αλλα βαριομουν..
       
Το ghost toof (7λιτρη κοκο80/20): εχει τα πιο χοντρα παπαδακια απο ολα (βεβαια μπηκε πρωτο σε ανθοφορια και τωρα στο δευτερο σταδιο της) Πολυ ομορφη μυρωδια και εντονη , φαση εχω τα 5 κοριτσια στο ιδιο μπαλκονι και το Ghost toof μυριζει πιο εντονα απο ολα .
               
Εξισου καλα παει κι αυτο στο μισολιτρο πλαστικο ποτηρι, 33 εκατοστα με μια χοντρη κορυφουλα εντονα αρωματα φρουτων αυτο πλησιαζει στη συγκομιδη.

Fugue State(7λιτρη κοκο80/20): Περιεργο φυτακι και δυσκολο, μια πινει παρα πολυ νερο μια πολυ λιγο, δν μπορω να καταλαβω αν θελει μεγαλα EC η οχι και αν ναι ποτε τα θελει. Μυριζει αρκετα ωραια παντως σαν αμνιζια Tongue
       

Chemdawging(1) : (5λιτρη πλαστικη γλαστρα 80/20) μερα 17 για το μικρο εδω και μεγαλωνει μια χαρα(οχι ακραια γιατι το χω μονιμα εξω οποτε λιγοτερες απο 10 ωρες φωτος! για συγκριση και ενα Californian Snow απο fastbuds (γενικα δεν μαρεσουν τα γενετικα αυτης της εταιριας, πολλες αποτυχιες και οχι μονο απο δικα μου λαθη προφανως) το οποιο μεγαλωνει υπερβολικα αργα. Το chemdawging ειναι 7 μερες νεοτερο και εβγαλε πρωτο γωνατα και εχει καλυψει περισσοτερο χωρο στη γλαστρα με τα φυλλα του.
           


Τελος Τρωφες:
(GHE TRIPACK) Ph : 6.1 EC: 1450μS
2 ml/l Bloom
1.1 ml/l Micro
0.4 ml/l Gro
0.5 ml/l Bio Bloom (amino acids)
2ml/l Diamond Nectar(fulvic acid)


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#31
Καλημερα και καλη εβδομαδα!



Τα κοριτσια αρχιζουνε και πρηζονται πολυ! ακομα και αυτο που εγινε ερμαφροδιτο (δεν εχει εμφανισει ουτε μπανανα) και αρχιζει τεραστια παραγωγη σε κρυσταλακια.



εχουμε και λεμε:



Τζελατο: δεν εχουν πολυ κρυσταλο, μυριζουν πολυ ωραια και εχουν χοντρα μπαμπατσικα παπαδακια. Το ερμαφροδιτο δεν εχει ουτε μπανανα οπως ειπα και πριν και εφτασε το αλλο στο υψος.

        (hermie το δευτερο)

Girl Scout Cookies:

Ισως εχει περισσοτερο απο τα μεφιστο που χω τωρα παιδια ειναι ασημι καθε κορυφουλα με τα φυλλαρακια να γυαλιζουν στον ηλιο

   

HubbabubbaHaze:

Πολυ μουστακι και λιγο λιγοτερο κρυσταλο αλλα πιανει σχεδον ενα τετραγωνικο μετρο , εχει γινει τερμα θαμνος επειδη εχει χωρο και ετσι εχει πολλα μπαμπατσικα παπαδακια και δεν εχει ποπκορν παπαδια.

   

Ghost Toof:

Αυτο εχει επισης παρα πολλα κρυσταλα και στα fan leaves αρχιζουν να καφετιαζουν τα μουστακια του και τα κρυσταλακια αρχιζουν να θολωνουν, κανενα κεχριμπαρι μεχρι στιγμης αλλα επειδη ειναι σατιβα θελω να το φτασω κοντα στα 10-15% κεχριμπαρι. Και μια πολυ κοντινη με μακρο απο το κινητο και ενα φακο απο προτζεκτορα :Ρ

       

SoloCup:
   


Fugue State:

Τωρα αρχιζε να μπαινει σε πρηξιμο και φευγει η μυρωδια του αμνιζια. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΡΥΣΤΑΛΟ, σοβαρα σε μια βδομαδα παιζει να γυαλιζει απο ενα χλμ μακρια :Ρ

   

ολα αυτα νομιζω χαρει στο Βio Bloom απο General Hydroponics, μεσα σε 5 μερες ειδα οντως διαφορα.



Τελος τα νανακια:



Chemdoging:

   

Californian Snow:

   
Απάντηση
#32
Αυτά είναι!!! Μπράβο ρε σι καλή φάση, πολύ όμορφα τα φυτά
Απάντηση
#33
ωραία πράγματα!
Απάντηση
#34
να στε καλα μαγκες! μακαρι να μπορουσα να σας στειλω μυρωδια
Απάντηση
#35
@Treenoded πανεμορφα τα φυτα σου..μπραβο με το καλο να τα χαρεις
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)