Τα παιδια που έχουν ανάγκη την κάνναβη για να θεραπευτούν
#15
εγωιστής που δεν δίνεις κουλουράκια,θα ήσουν για φίλους σου και όχι για κάποιον που δεν έχει σχέση με το θέμα..
άλλο μιλάς στους γονείς για να τους ανοίξεις τα μάτια,άλλο το κάνεις με "βία" στα παιδιά τους..
αν δεις το ντοκιμαντέρ λέει ξεκάθαρα ο πατέρας,ότι σίγουρα δεν είναι για όλα τα παιδιά..πως
θα ήταν η συνείδηση σου αν πάθαινε κάτι το παιδί?πέρα από την κατηγορία,εσύ τι θα σκεφτόσουν..?εγώ έκανα το καθήκον μου?!ποιο καθήκον σου επιτρέπει να βάλεις σε κίνδυνο τα παιδιά των άλλων απλά και μόνο επειδή θεωρείς ότι έχεις την λύση για τα πάντα?
η τελευταία πρόταση αγγίζει τα συνωμοσιολογικά όρια και δεν χρειάζεται καν να απαντήσω..
μη με παρεξηγείς,απλά είμαι τέτοιος,ότι σκέφτομαι το λέω..
τι θα έκανα εγώ?θα κοιτούσα τη δουλειά μου,και θα προσπαθούσα να μιλήσω στους γονείς για τις εναλλακτικές που έχουν..αν δεν θέλει,δεν επιμένω γιατί είναι δικαίωμα του να επιμένει γι' αυτό που θεωρεί σωστό για το παιδί του..
και τέλος για να μην μπερδεύουμε κάποια πράγματα,η κάνναβη δεν θεραπεύει τον καρκίνο αλλά ομαλοποιεί τα συμπτώματα από τις χημειοθεραπείες..
τ ίδιο και στην επιληψία..δεν μπορώ να φανταστώ πόσοι γονείς ακόμη και ενημερωμένοι για το θέμα,θα σταματούσαν οποιαδήποτε αγωγή για να δώσουν μόνο κάνναβη στο παιδί..δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί..
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Τα παιδια που έχουν ανάγκη την κάνναβη για να θεραπευτούν - από cannaboy - 20-02-2015, 13:15

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)