Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
Βασικα μετα λυπησ μου διαπιστωνω μια βαρεμαρα-απαξιωση απο πολλουσ οχι μονο στο να ανοιξετε ενα νημα-θεμα,αλλα και να απαντησετε σε νηματα

Η διαπιστωση μου αυτη εγινε απο τισ πρωτεσ μερεσ που εγινε η αναβαθμιση στο φορουμ,αλλα ειπα μηπωσ κανω λαθοσ,και οφειλετε στο οτι θελουμε λιγο χρονο για να συνηθισουμε τισ αλλαγεσ που εγιναν
Για μενα το μονο ενοχλητικο ειναι η διαδικασια ανεβασματοσ φωτο,αλλα ισωσ να μην εχουμε τισ δυνατοτητεσ,και τον εξοπλισμο για κατι καλυτερο οποτε αναγκαστικα πορευομαστε ετσι

Ναι και εγω στην αρχη δυσκολευτηκα,αλλα δεν νομιζω οτι τωρα υπαρχει καποιοσ που δεν ξερει τι γινεται και πωσ και που σηκωνει ενα νημα

Υπαρχουν πολλα νηματα που πλεον λειπουν απο το φορουμ,οπωσ αναλυση ph -tds,τα οποια παλιοτερα υπηρχαν
Εγινε,και ακομα συνεχιζεται,μια προσπαθεια απο τουσ υπευθυνουσ του φορουμ,να οργανωθουμε καλυτερα να ανεξαρτοποιηθουμε και να μην εχει αναγκη το φορουμ τριτουσ π.χ imgur και εμεισ αντι μα βοηθησουμε τα παιδια δεν κανουμε 
ΤΙΠΟΤΑ

Ειναι λυπηρο και αδικο να κανεισ κλικ στα σημερινα μηνυματα και να βλεπεισ 2-3 νηματα

Αλλα το κυριοτερο ειναι αδικο προσ τουσ παλιοτερουσ εδω μεσα π.χ casabonita που ειχαν γραψει ο καθενασ απο καμμια δεκαρια νηματα προσ διευκολυνση των νεων
Γιατι με μερικεσ εξαιρεσεισ κανεισ δεν ηξερε να καλλιεργει,και ο μονοσ τροποσ και μεσο,για να μαθει ηταν το νημα και οι γνωσεισ που επερναν απο το φορουμ

Τωρα τι εγινε μαθαμε να καλλιεργουμε απο τουσ παλιοτερουσ,και τωρα στα τετοια μασ?
Οι ποιο νεοι απο που θα αντλησουν γνωση,πωσ θα ανταλαξουν γνωμεσ πωσ θα μαθουν απο τα λαθη τουσ,αν δεν τουσ τα πει καποιοσ πιο εμπειροσ
Αν μην τι αλλο αυτο ειναι ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ προσ τουσ παλιοτερουσ,απο τουσ οποιουσ εμεισ(και εγω) μαθαμε πολλα,και τωρα που ειναι η σειρα μασ να κανουμε κατι κανουμε τισ παπιεσ

Τι παθαμε αντι να πινουμε τα τσιγαρα,μηπωσ μασ πινουν αυτα?Τοσο καλεσ ποιοτητεσ βγαζουμε?
Αλλα μηπωσ δινουμε και δικιο στουσ επικρητεσ μασ που λενε οτι η κανναβη σε αποξενωνει,σε κανει <<βαρη>> για εργασια,και οποιαδηποτε ενασχολιση,κοινωσ σε αποχαυνωνει(το χασισ τον ανθρωπο σκοτωνει)

Τι ποιο ωραιο να στριψεισ δυο τσιγαρα να τα εχεισ ετοιμα και μαζι με ενα καφε-ενα χυμο να μπεισ στο φορουμ και να πεισ δυο λογια-την γνωμη σου,σε εναν φιλο,σε εναν συνφορουμιτη
Και μην μου πειτε δικαιολογιεσ για δουλειεσ και λοιπα εν μεσω πανδημιασ που οι περισσοτεροι απο την βαρεμαρα ματωσαμε τα μεζεα(@ρχιδι@) μασ απο το ξυσιμο

Και απο την αλλη γελαω,γιατι σασ βλεπω να αντδρατε(και καλα κανετα) σε πολλα απο τα οποια συμβαινουν γυρω μασ
εμβολια-πανδημιεσ-νεα ταξη πραγματων,και θελετε να αντισταθειτε

Εδω βαριστε να γραψετε 10 λεξεισ και θα κανετε αντισταση,εκτοσ αν ενωειτε ασ την αρχισουν οι αλλοι μωρε και βλεπουμε,δεν παμε εμεισ να αγορασουμε μερικουσ νεσ καφεδεσ και γαλατα νουνου να εχουμε και για τουσ αλλουσ εχει ο θεοσ
Ετσι θελετε να κανουμε αντισταση,εκ του ασφαλουσ,απο τον καναπε,βλεπωντασ στην τηλεορασιτσα τα καναλια που ολοι κραζεται
Ωραια αντισταση
Ακρωσ νεοελληνικη
Ε γι'αυτο κανουν οτι θελουν ,γιατι μασ πηραν χαμπαριοτι μονο ΜΙΛΑΜΕ και η αντισταση μασ ειναι καναπεδατη

Πωσ λοιπον αυτη,η μικρη κοινωνια του φορουμ μασ θα παει μπροστα κοιτωντασ ο καθενασ τον κολο του,(μιασ και τωρα που αυτοσ ειναι καλά,εμαθε να καλλιεργει),δεν ξερω

Δεν ξερω αν μασ αξιζει αυτη η νοοτροπια
Και η νοοτροπια αν ειναι λαθοσ ειναι σε ολα
Δεν μπορει π.χ να εισαι βιαιοσ προσ τριτουσ και στην γυναικα σου και στα παιδια σου να μην εισαι
Θα εισαι και εκει

Συγνωμη αν ξεφυγα (αν και εγω εχω βοηθηθει πολυ εδω μεσα απο εσασ)αλλα με βαριεστημαρα οχι μονο δεν μεγαλωνει ενα φορουμ,αλλα και το οραμα(αποποινικοποιηση) που εχουν αυτοι που ειναι στο φορουμ,μενει να ειναι μια ουτοπια

Τισ καλησπερεσ μου στο φορουμ
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα - από Roukounas - 06-06-2021, 13:57

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)