[Indoor] Gorilla glue, Peyote critical 2019 Τεχνική 8 κορυφών
#1
Video 
Καλησπέρα σύντροφοί. Παλιό ημερολόγιο καλλιέργειας 2019 Απρίλιο.
2 φυτά φωτοπεριόδου
Gorilla glue 4
Peyote critical
Εσωτερική καλλιέργεια σε ντουλάπα ξύλινη 60χ80 και ύψος 1,50 μέτρο. Έχω ντύσει εσωτερικά με μυλαρ ανακλαστική μεμβράνη, και ξεκινά σε μονό λίτρα γλαστρακια. Το χώμα έναρξης είναι light mix με λίγο περλίτη. Απο την αρχή ξεκιναω ψεκασμα με first feed ριζοτονικο λίγο μέρα παρα μέρα. Ίσα να βραχεί η επιφάνεια. Φώτα ξεκινά με 10 βατ Λεντ Ε27  πανω απο κάθε φυτο. Μέχρι την 14η ημερα φτανω τα 30 βατ ανα φυτό. Η κατασκευή του φωτισμού είναι πάνελ ξύλινο με 28 Ντουι στο σύνολο 50χ70. Θα το δείξω παρακατω. Εξαερισμό , έχω κανει τρύπα πανω αριστερά, 150φφ διάμετρο, και βγάζω τον αέρα με μοτερ VKO 150. 20 watt είναι περιπου. Κάτω δεξια έχω κανει τρύπα 125φφ διάμετρο για να μπαίνει αέρας παθητικά αρχικά. Έχω καλύψει με Σίτα εκεί. Και στις 2 τρύπες, έχω τραβήξει εύκαμπτο σωλήνα που οδηγούν σε μπαλκόνι. Για υγρασία έχω εναν 3λιτρο υγραντηρα. Με ενα ψηφιακό θερμοστάτη και ενα μίνι αεροθερο κραταω σταθερά τη θερμοκρασία 25 με φώτα και 20 στον ύπνο.
Θα γίνει ανάπτυξη 2 μηνών σε ωράριο φωτισμού 18/6. Τις πρωτες 2 ημερες κράτησαν 24ωρο τα φώτα μέχρι να σκάσουν τα φύλλα. Δυστηχως οι φωτογραφίες ξεκινάνε απο την 7η ημερα ζωής των φυτών. Μέχρι την 7η ημερα έχω ψεκάσει 2 φορες με ριζοτονικο. Η υγρασία είναι 75-85%, κ θερμοκρασία 25-26 βαθμούς με φώτα και 20 με κλειστά.
Θα γίνουν 3 τοπαρισματα μέχρι να σχηματιστούν οι 8 κορυφές.
   
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Gorilla glue, Peyote critical 2019 Τεχνική 8 κορυφών - από godfather - 09-05-2021, 02:51

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)