[Indoor] mini grow box παπουτσοθηκη
#3
Λοιπόν , η συγκεκριμένη ποικιλια κάνναβης εχει πολύ δυνατό αρωμα κατα την διαρκεια της ανθοφορίας.

Ήθελα να πιστεύω οτι με ενα μικρό φυτό θα ήμουν καλυμμένος απο άποψη μυρωδιάς αλλα ΟΟΟΟΧΙ!! χαχα

Μεχρι και την 5η βδομάδα εβγαζα τον αέρα κατ εύθειαν εξω στη βέραντα. Εχω χώσει μέσα στο σωλήνα εξαερισμου διαφορα αρωματικά χώρου κ ενα βαζακι ΟΝΑ αλλά οοοχι δουλειά δεν κάνανε!

Μυριζε όλο το μπαλκόνι φούντα! κ οταν γύριζε ο αέρας προς τα μέσα το αποτέλεσμα ήταν να μυρίζει κ το σπίτι. Λέω δεν είμαστε για τετοια!

Απο Σεπτεβρη θα μεταφερθώ σε τέντα παλι , οπότε η αγορά σωστού εξαερισμού κ φίλτρου ήταν απαραιτητη.

Μετα απο ψάξιμο κ τύχη έπεσα πανω σε ενα πολύ καλο μοντελο εξαερισμού το οποιο θα με βόλευε κ στο μέλλον.

Το κύριο χαρακτηριστικο του θα ήταν να ειναι αθορυβος όσο γίνεται κ πραγματικά το πέτυχα! Ο θόρυβος που κανει ειναι οπως ενας σταθερός υπολογιστής . Σκεψου κοιμαμαι στα 2 μετρα απόσταση κ δεν είναι καθολου ενοχλητικό.

Οπότε απο την πάνω τρυπα του κουτιού βγαινει ο σωλήνας , όπου συνδέεται στον εξαερισμο , όπου κ αυτος συνδέεται πανω στο φιλτρο άνθρακα. Ο αέρας βγαίνει πεντακάθαρος μέσα απο το φίλτρο.

Η μόνη πατέντα που εκανα στο φίλτρο , ειναι να βγάλω το προστατευτικό κάλυμα  και να το τοποθετήσω μεσα στην τρυπα του φίλτρου , ωστε να κρατάει τις σκονες που έρχονται απο τον εξαερισμο.

Το αποτέλεσμα είναι να μην μυριζει ΤΙΠΟΤΑ μέσα στο σπιτι κ να έχω το κεφαλι μου ήσυχο πλεον!

Βιβες με λίγο cheese Smoke20 Smoke20 Smoke20 Smoke20

   
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
mini grow box παπουτσοθηκη - από prasinos - 12-05-2021, 21:01
RE: mini grow box παπουτσοθηκη - από prasinos - 13-05-2021, 14:09

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)