Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Βοήθεια
#6
(01-11-2021, 16:19 )manolas Έγραψε: Τον χώρο σου μπορείς να τον φτιάξεις εσύ έτσι να σε βολεύει δεν είμαστε εκεί να ξέρουμε να σου πούμε ακριβώς. σίγουρα πολυμπριζο με πρίζα και χωρίς θα χρειαστεί. από κει και πέρα εσύ ξέρεις τι ακριβώς έχεις και τι θα χρειαστεί να πάρεις. όπως και χρονοδιακόπτης χρειάζεται σίγουρα. τέντα παίρνεις ανάλογα ποσα φυτά θες να βάλεις μέσα και παίρνεις και τα ανάλογα φώτα που χρειάζεται ο χώρος σου. led ή HPS πάλι εσύ διαλέγεις το σε βολεύει. Με μια απλή αναζήτηση βρίσκεις τις διαφορές (πλεονεκτήματα - μειονέκτηματα) που έχουν μεταξύ τους.
περιμένουμε περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσουμε και μεις οτι μπορούμε
Καλημέρα φίλε μου και ευχαριστώ πολύ που απάντησες λοιπόν χώρο έχω άφθονο το δωμάτιο στο οποίο θα κάνω την δουλειά δεν έχει τίποτα μέσα.. Σίγουρα θα τα χρειαστώ απλά ρώτησα για το αν κάνουν δουλειά αυτά χωρίς καλώδια που είναι οπότε όλα καλά. Τα πράγματα τα οποία χρειάζομαι να πάρω αυτήν την στιγμή είναι ο βασικός εξοπλισμός δλδ όπως είπες χρονοδιακοπτη τέντα φώτα και ίσως εξαερισμό και λέω ίσως δεν θεωρώ ότι έχω κάποιο θέμα από την μεριά που θα τα βάλω και δεν μπορώ να τρυπαω τοίχους και μπαλκονοπορτες..Για την τέντα η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν να πάω για μικροκαλλιεργεια για να είμαι και καλυμμένος σε περίπτωση που πάει κάποιος δικός μου αλλά δεν πάει κανείς είδα και της τιμές που είναι πάνω κάτω ίδια λεφτά με της κανονικές οπότε θα πάω κανονικά για 2-3 φυτά. Για ξέρω πάνω κάτω τα πλεονεκτήματα και τα μειονέκτηματα έχω διαβάσει από εδώ από το site οπότε λέω να πάω για hps για να ανεβάζει και την θερμοκρασία ώστε όσο μπορώ να αποφύγω κάποιο καλοριφέρακι η αερόθερμο και να πάρω και το πάνελ της astir το μεγάλο και αργότερα και ένα μικρό για την ανθοφορια.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Βοήθεια - από Johnnys - 07-10-2021, 14:21
RE: Βοήθεια - από manolas - 28-10-2021, 16:40
RE: Βοήθεια - από trompetas - 28-10-2021, 20:10
RE: Βοήθεια - από Johnnys - 30-10-2021, 13:18
RE: Βοήθεια - από manolas - 01-11-2021, 16:19
RE: Βοήθεια - από Johnnys - 02-11-2021, 13:08
RE: Βοήθεια - από manolas - 03-11-2021, 02:09
RE: Βοήθεια - από Johnnys - 05-11-2021, 13:51

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)