Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
led panel
#6
Καλά έπαθα πλάκα με την κατασκευή και μόλις βρω λίγο χρόνο θα το ψάξω εξονυχιστικά!

Προς το παρόν όμως δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε το μεράκι να ασχοληθώ με κάτι παρόμοιο αν και στο μέλλον δεν το αποκλείω για την εμπειρία και μόνο, και σίγουρα θα ανατρέξω σε παλαιότερα ποστ μιας και ήδη τις 3-4 τελευταίες μέρες που ανακάλυψα το φορουμ έχω σοκαριστεί με το πόσα καινούρια πράγματα έχω μάθει και την δουλειά που γίνεται.

Τώρα στα περί φώτων

Εαν κατάλαβα καλά θεωρητικά και χοντρικά πάντα 1g/w θα είχα με το μωβ και 1.5-1.6 g/w με samsung diodes full spectrum σωστά?

Τώρα όσον αφορά το πάνελ το συγκεκριμένο που κοιτάω γράφει οτι είναι full spectrum 240w άρα φαντάζομαι οτι είναι καλύτερο από ένα με μωβ φάσμα όπως λες και το μέγεθος του είναι 30χ60 cm για αυτό και θεωρούσα οτι στην 80χ80 τέντα θα με κάλυπτε χωρίς ιδιαίτερα κενά τουλάχιστον για ένα με δυο φυτά στην αρχή.
Χωρίς βέβαια να αποκλείω το σενάριο του να μπει άλλο ένα ίδιο μελλοντικά εάν μείνω ικανοποιημένος.

Επίσης έχει και samsung diodes LM301H-LM301B παρόμοιους με τα astir panels που όπως διάβασα και εγώ θεωρούνται πολύ καλοί ποιοτικά και αυτός είναι ο λόγος βασικός λόγος που σκέφτομαι να το αγοράσω, απλά μιας και είμαι άσχετος ακόμη σε αυτό το κομμάτι θέλω να κάνω όσο γίνεται μια vfm επιλογή και να μην μετανιώσω την αγορά σε λίγους μήνες 
όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
led panel - από sympe8eros - 06-03-2022, 16:15
RE: led panel - από trompetas - 06-03-2022, 16:24
RE: led panel - από ΤσιουΠαοΚ - 07-03-2022, 01:20
RE: led panel - από sympe8eros - 07-03-2022, 03:45
RE: led panel - από trompetas - 07-03-2022, 08:56
RE: led panel - από sympe8eros - 07-03-2022, 17:23

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)