[Indoor] Παρουσίαση Led panels τη Βushyard & Ethos Genetics! (USA)
#1
Τα φώτα βρίσκονται αποκλειστικά στο Χόρτη : https://www.hortisculture.com/product/16...-240w.html


Με το παρακάτω ημερολόγιο θα ασχοληθούμε με σπόρια που δυστυχώς δεν μπορείς να βρεις πουθενά στην Ελλάδα και απο Ευρώπη δεν είναι καλύτερα τα πράματα, δυσεύρετη εταιρία.  Είναι ειδική περίπτωση μου ήρθαν κατευθείαν απο Αμερική


Θα δούμε την Ethos genetics!

Συγκεκριμένα το Big Detroit R1

https://www.ethosgenetics.com/genetics/b...-energy-r1

ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ , μιλάμε για 3ψήφιο αριθμό χρημάτων στην 5άδα. + τελωνείο

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοια τρέλα με σπόρια και θα σχηματήσουμε έστω μια γνώμη για το αν αξίζουν πραγματικά τα γενετικα που τα διαφημίζουν ως σουπερ ντουπερ ουαου.

Τα παιδιά του σποράδικο δυστυχώς προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μ αυτούς για να μας τα φέρνουν και δω αλλά το παίζουν δύσκολοι μου είπαν, ίσως στο μέλλον; Big Grin Κριμα ρε γαμωτο σε καθε περιπτωση


Εκτός αυτού όμως, το "showcase" του ημερολογίου μας θα είναι τα ολοκαίνουργια Led Panels τα οποία θα βγουν στο εμπόριο με το νέο έτος αρχικά απο τους ίδιους και μετέπειτα σε πολύ γνωστό growshop της πόλης


Η σειρα λίπανσης που χρησιμοποιώ σε όλες τις καλλιέργειες μου εδώ και αρκετά χρόνια είναι τα Remo Nutrients

Υπάρχει μια νέα startup προσεχώς εταιρία που έσκασε μύτη πρόσφατα βασίζονται στη Θεσσαλονίκη και ειναι νεοι κατασκευαστές Led Panel καλλιέργειας, βρίσκονται σε φάση πρωτοτύπων και τα παιδιά μου εμπιστεύθηκαν ένα τέτοιο εργαλείο για να τα δούμε μαζί δημοσίως.

Θα δούμε το μοντέλο ATB-240watt (Το ΑΤΒ εντωμεταξύ δεν κατάλαβα αρχικά τι σήμαινε και όπως τους ρώτησα μου είπαν ότι είναι το διακριτικό τους και σημαίνει Around The Bush, ωραίο) 

Quantum board το οποίο σπάει σε 2 επιφάνειες των 120w η κάθε μία μαζί με UV και κόκκινα, διόδους Original Samsung εξαιρετικές ψύκτρες και meanwell driver... Δε λέω άλλα, θα δούμε περισσότερα σύντομα  Big Grin

1 τέτοιο θα παίξει στην ανάπτυξη (240w) Διαστάσεις : 80x60 και μετά η ανθοφορία θα πάει με 2 τέτοια σετάκια συνολικα στα 480w δηλαδή Διαστάσεις : 1x1
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Παρουσίαση Led panels τη Βushyard & Ethos Genetics! (USA) - από trompetas - 22-11-2022, 18:45

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)