χειμερινή καλιεργεια εσωτερική
#1
καλησπέρα , 
έπειτα από ένα ξεκίνημα που έκανα το 18 τελικά στη μέση μου προέκυψε μια μετακόμιση κ μου πήγε στραφι ,
[size=small]πέρυσι κάτι ψιλοεκανα με 2 φυτακια αλλά και αυτά Στη τύχη τα έβγαλα μάλλον λόγο δουλειάς. [/size]

κρίμα που δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε στο φόρουμ και χαθήκανε τόσες πολλές πληροφορίες και ωραίες συζήτησης όπως διαπίστωσα τώρα που ξανά μπήκα .

στο θέμα μας λοιπόν : έχω μια σκηνή 1χ1 και  φώτα έχω lumatec pro 300 και hps 600w εχω βαλει στη χαρτοπετσετα 3 σπορια Think Different Auto – Dutch Passion , απο λιπασματα εχω ολη τη σειρα biobizz και εξτρα το calmag, απο νερο λεω να χρησιμοποιησω πηγης που παω με μπετονια και γεμιζω για να πινω κ εδω με προβληματιζει η θερμοκρασια του νερου που θα ειναι χαμηλη, θα πρεπει να το ζεσταινω με καποιο τροπο ?

το θέμα μου είναι το εξής εκεί που θα στήσω την σκηνή είναι ένα δωμάτιο πάνελ χωρίς θέρμανση ακατοίκητο και με προβληματίζει το θέμα θερμοκρασίας , παρήγγειλα ήδη ένα ecoheat 80w αυτο θα το χρησιμοποιω οταν σβηνει η λαμπα ? με τα λεντ θα πιανει τουλαχιστον 22 βαθμους μεσα στη σκηνη ? 

γλάστρες έχω πάνινες τις οποίες δεν τις έχω κοντά μου αυτή τη στιγμή κ από ότι θυμάμαι είναι 20-25 λίτρα περίπου η καθεμία και χώμα bioblzz all mix

αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι η θέρμανση του χώρου εντός της σκηνής .

επίσης δεν έχω υγραντηρα είναι απαραίτητος να πάρω έναν και εάν ναι ποιο με προτείνετε ?
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
χειμερινή καλιεργεια εσωτερική - από Φώντας - 29-11-2022, 15:56

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)