[Indoor] 3 Speed+, 1 Strawberry Cheesecake
#2
Καλη αρχή μηχανικέ ίσως να πρέπει να ανεβάσεις λίγο θερμοκρασίες στους 26-27 να σπινταρουν λίγο γιατί είναι αυτόματα και ότι χάνεις στην ανάπτυξη δεν κερδίζετε με κανέναν τρόπο καθώς είναι κανονισμένο στις 21-28 ημέρες να μπουν άνθιση. 

Επίσης στην θέση σου θα ξεκινούσα σε πιο μικρά γλαστρακια και θα έκανα μια μεταφύτευση γύρω στις 20 μέρες 

Με αυτόν τον τρόπο θα ήμουν σίγουρος για την ποσότητα νερού που ρίχνω ώστε να μην τα πνίξω 

Επίσης θα στέγνωναν πιο γρήγορα που αυτό σημαίνει περισσότερο νερό και φαγητό άρα περισσότερη ανάπτυξη. 

Έχω παρατηρήσει επίσης πως εγώ όταν βάζω αυτόματα και τους κάνω μεταφύτευση ότι αργούν να ανθίσουν και έτσι με αυτόν τον τρόπο γίνονται πιο μεγάλα άρα και πιο αποδοτικά! Μάλλον τα αναγκάζω να ασχοληθούν με την ρίζα λίγο ακόμη ώστε να απλώσουν την ρίζα τους  όταν τα μεταφυτευω από μικρότερα γλαστρακια σε μεγαλύτερα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό απλά σου λέω μια παρατήρηση που έχω κάνει σε κάποια αυτόματα που έχω καλλιεργήσει. 


49 μέρες από σπορι;; Απλά αδύνατον! 

Μπορεί να κάνει 60-63 μέρες 49 με την καμία όπως και να έχει καλή αρχή και καλά τελειώματα φίλε μου  Big Grin
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
3 Speed+, 1 Strawberry Cheesecake - από Mhxanikos03 - 28-01-2023, 17:46
RE: 3 Speed+, 1 Strawberry Cheesecake - από Skouboy - 28-01-2023, 19:10
RE: 3 Speed+, 1 Strawberry Cheesecake - από Skouboy - 28-01-2023, 22:37

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)