[Outdoor] Μπαλκονάτο auto
#15
Καλησπέρα συνάδελφοι και μη, με λίγο καθυστέρηση το κλείσιμο του θέματος!

Αρχικά, έχει ήδη καπνιστει, φαγωθεί και "μεταποιηθει" σε τσάι τα φύλλα του. Το kief το κράτησα, 2.4g έβγαλε, καθολου άσχημα! Κάποια φύλλα τα έκανα "marshmallow" που λένε οι πιο Ευρωπαίοι. Βοήθημα αντί καπνού τελοσπάντων, τα οποία στρίβονται και αντί χόρτου βέβαια επειδή έχουν ακόμα THC.

Πηρα κι ένα trim bin, πολύ βοηθητικό αν δεν έχετε ήδη αυτό ή κάτι αντίστοιχο. Είναι μια πλαστική λεκανιτσα για την ποδιά σας ή το τραπέζι και βάζετε μέσα παπάδες για να τριμαρετε και μαζεύει το kief από κάτω, περνάει από σιτα που έχει. Δε βγάζω ποσοστά, αλλά το καλό να λέγεται πάντα.

Και μιλώντας για καλό... Λεμονατη γεύση, hazeοειδές υβριδιο με έντονα τα lime/lemon στοιχεία και ταυτοχρονα συμπλήρωμα από κάτι απαλό σαν ξηροκαρπι. Δε σε δρόσιζε πολύ σαν γεύση, ούτε κρύο ούτε ζέστη...

Το φυτό τι είχε φάει η θριπα αλλά άντεξε, έβγαλε 15g φύλλα προς χρήση με THC, 50g στρογγυλά ανθό (τριμαρισμένα χωρίς φύλλα, χωρίς προεξέχοντα κοτσάνια και κλαδιά) και τα 2.4g του kief του.

Στεγνωσε στο dryer σκέτοι παπάδες χωρίς να βγάλω φύλλα όμως. Πήρε 8 ημέρες σα διαδικασία και έμεινε 17 μέρες στο grove bag του με boveda. Ανοίχτηκε και οριακά σοκαρίστηκα. Το κεφάλι που μου έκανε ήταν απαλό με στιγμές off που απλα ήμουν για μερικά δευτερόλεπτα ζαμπόν και μάλιστα ζβαν. Με διάρκεια αλλά τραβούσε να ανάψεις το 2ο στο μισάωρο πάνω.

Σαν καλλιέργεια θα μπορούσα να πρόσεχα παραπάνω σε πολλούς τομείς, και ψεκαζοντας διάφορα και κλαδευοντας τη λεμονιά που έχει τις ασθένειες της και ακουμπάει μπαλκόνι. Το αποτέλεσμα είναι 101% καλύτερο από αυτό που περίμενα, ήταν και πρώτη φορά έξω οπότε μάλλον ήμουν προκατειλλημενος με το θέμα της θριπας που είπα ότι δε θα γίνει σωστή η κοπέλα μου. Αυτόματο Royal Haze υπενθυμίζω και ήταν το πρώτο και μοναδικο μου αυτόματο, κάτι που θα αλλάξει με τη νέα σεζόν!

Εύκολο, θα έλεγα εξαιρετικά ανθεκτικό για το παθογόνο περιβάλλον που ήταν, αρκετά εύκολο και στο θέμα της "εκπαίδευσης" με LST πήγαμε από την αρχή ως το τέλος και μάλιστα πάρα πολύ καλά χωρίς κανένα θεμα και μείναμε στο ύψος που έπρεπε για να μη φαινόμαστε.
Σίγουρα σε περιβάλλον πιο ρυθμισμένο, αλλά και σε πιο σωστή περίοδο καλλιέργειας έξω, αναφορικά με τον ήλιο, θα είχαμε πολύ πιο ανεβασμένα αποτελέσματα... Είχε μαξ 10 ώρες φως όσο ήταν έξω, οπότε με 3 ώρες έξτρα ανθοφορίας που θα είχε τώρα, θα πήγαινε θεωρώ στο διπλό η απόδοση του. Επίσης πιστεύω πως και σε τέντα με 20/4 από την αρχή ως το τέλος θα δώσει δυνατά αποτελέσματα, αν θέλετε φράψτε μου τη γνώμη σας.

Καλό καλοκαίρι growers, stoners, και λοιποί! Τα λέμε από Σεπτέμβρη!
Joint Pass
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 14-04-2023, 21:54
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 19-04-2023, 09:57
RE: Μπαλκονάτο auto - από trompetas - 19-04-2023, 10:01
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 19-04-2023, 10:06
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 28-04-2023, 07:55
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 28-04-2023, 12:33
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 07-05-2023, 09:21
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 07-05-2023, 14:48
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 16-05-2023, 00:47
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 19-05-2023, 12:41
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 30-05-2023, 19:13
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 03-06-2023, 09:10
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 12-06-2023, 12:56
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 30-06-2023, 14:57
RE: Μπαλκονάτο auto - από Galaxiarchus G - 03-08-2023, 00:43

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)