Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
#1
από τις πιο σημαντικές αποφάσεις στη ζωή μου ήταν η διακοπή του καπνίσματος.
και με τον όρο "διακοπή του καπνίσματος" εννοώ τη διακοπή του συγκεκριμένου τρόπου παροχής διαφόρων ουσιών.
και όχι απλά  "κόβω το τσιγάρο ".

ως χρόνιος και μάλιστα ιδιαίτερα ένθερμος -πρώην- καπνιστής χριεαζόμουνα καθημερινά το ποσό της νικοτίνης
που εμπεριέχεται σε μία συσκευασία 20 γραμμαρίων καπνού ( καρέλιας πιο συγκεκριμένα ) .
όσων αφορά τα φυτικά κανναβινοειδή,η ημερήσια κατανάλωση ήταν συνήθως 5 με 10 " δίφυλλα "  " αυτοσχέδια "
τσιγάρα ...συνολικά 1,5 με 3 - αναλόγως την ποιότητα- γραμμάρια αποξηραμένης κάνναβης ημερησίως.
όπως γίνεται αντιληπτό ,καλύτερα να με έντυνες και να με τάϊζες ,παρά να με "πότιζες " ... Wink
πλήρωνα αδρά τον καρκίνο μου ... Sad

και εκεί που έκανα αμμόλουτρα -διά να συνηθίσω τη σκέπη του χώματος  -μου ήρθε μια ημέρα η ιδέα... Idea
ατμοποίηση αντί για κάπνισμα τσιγάρου και νεφελοποίηση αντί για κάπνισμα κάνναβης. Exclamation
έτσι προμηθεύτηκα το " ηλεκτρονικό τσιγάρο " (ατμοποιητής ).
95% λιγότερο βλαβερό από το "κανονικό τσιγάρο " .
βέβαια έχω ακούσει τα απιστευτα και για το ηλεκτρονικό τσιγάρο..
λάσπη στον ανεμιστήρα ,από τις εταιρείες καπνού που διαπιστώνουν πως εκατομμύρια του κέρδους τους ...εξατμίζονται ,με ολοένα αυξανόμενους ρυθμούς ..αναμενόμενη η λάσπη ...
αλλά to πώς αρκετοί χάφτουν το παραμύθι πως το προϊόν καύσης είναι λιγότερο βλαβερό από το προϊόν ατμοποίησης, ομολογώ πως δε το περίμενα ...
ρούχα gucci και μυαλό κουκούτσι ,όπως αναφέρει εύστοχα και ένας παλιόφιλος ..

όσων αφορά τη κάνναβη ,χρειαζόμουνα έναν νεφελοποιητή .
για αρχή ,κάτι οικονομικό ,να είναι φορητός και να κάνει τη δουλειά του όσο καλύτερα γίνεται ...
και τον βρήκα !

ο φορητός νεφελοποιητής  " storm " .
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm - από aeolian - 18-04-2016, 22:24

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)