Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
#29
(19-04-2016, 08:45 )bărcăuan Έγραψε: ψαχνόμουν και γω για ηλεκτρονικό τσιγάρο
για να μπορέσω να το κόψω - ελαττώσω.
τελικά το έκοψα το κανονικό μαχαίρι μετά από 8,5 χρόνια.

πάντως όσοι φίλοι/γνωστοί μου ξεκίνησαν το ηλεκτρονικό με τη δικαιολογία να το κόψουν το κανονικό, μετά από λίγο καιρό αγόραζαν πάλι πακέτο...
και είναι ήδη 4-5 παραδείγματα.


έχοντας εμπειρία τύπου "φέρε να δοκιμάσω μια τζούρα" απο ηλεκτρνικό τσιγάρο, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. αλλα το γεγονός να μπορέσω να κόψω το κάπνισμα κρατώνταςτη νικοτίνη είναι ελκυστικό :p. το έχω μειώσει το διαολο, και με ένα σακκουλι των 10 γραμμαρίων βγάζω 2 μέρες. χόρτου έχοντος (σε ξηρασία ανεβαίνει).
σε ένα βαθμό ειναι οτι γουστάρω να φυσάω ντουμάνι. οπότε για να δουμε το ηλεκτρονιο Smile

(είναι τόση έντονη η συνήθεια του σύννεφου να βγαίνει με την εκπνοή, που σε μια βόλτα μου με το alfa, που είχε παγωνιά και ο ατμός που φύσαγα φαινότανε τριπλάσιος, επηρέασε την εμπειρία μου και την άκουσα πολυ παραπάνω)




@aeolian
πολυβόλο είσαι ανθρωπέ μου Smile
η ρίγανη ξαδέρφη της σαλβιας? (η κουνιάδα η ότι άλλο τελοσπάντων :p )
με βάζεις ιδέες
με την πρώτη δοκιμή θα κάνω smoke report.

για τα αγαπημένα μας αλκαλοειδή (τρυπταμινοφαν γαρ) ενδύκνειται η νεφελοποίηση?


όσο για τον alfa, η πατέντα που προτείνει ο κατασκευαστής για concentrates, είναι "πλάκωμα" αναμεσα σε δύο σιτάκια.
αυτό που φοβόμουνα και δεν την έριξα τη μαστίχα έτσι, ήτανε ακριβώς γιατι δεν ήξερα ποσο θα λιωσει και μη χαλάσει το μαραφέτι (στα δόντια κολλάει αβέρτα :p ).  φοβερό φάρμακο παρεπιπτοντως.


ευχαριστώ και για τις συμβουλές περι ηλεκτρονικού. αν και δεν ξέρω πώς λειτουργεί με τις βάσεις και τα λοιπά (αν έχετε κανα άρθρο-οδηγό, ρίχτε το) αλλα θα τα βρωSmile

καλημέρα
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm - από Den Kixotis - 19-04-2016, 12:57

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)