Αξιολόγηση Θέματος:
  • 4 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astir Helios 64w(x2) + Bubblicious Fem(x2) + Landrace(x1) = Jungle !!
(07-05-2015, 04:04 AM)antibbnos Έγραψε: ναι σαν κάτι να τα στεναχωρεί. είναι και πολύ στριμωγμένα εκεί μέσα. από θερμοκρασίες?

κοίτα να δείς, τώρα που είχε βροχές και χαμηλή θερμοκρασία, οι θερμοκρασίες φτάναν μέχρι τους 26c.
από προχτές πάντως που η θερμοκρασίας ανέβηκε ξαναγυρίσαμε στους 27-28 c, οπότε και ξαναξεκίνησα να βάζω παγωμένα μπουκάλια δίπλα απο την παθητική εισαγωγή αέρα.
λογικά το nitrogen toxicity προέκυψε λόγω του ότι την προηγούμενη εβδομάδα λόγω υποχρεώσεων δεν έγινε το σύνηθες πότισμα, με αποτέλεσμα τα ταϊσματα να είναι κοντά το ένα με το άλλο. σήμερα , θα ποτίσω με σκέτο νερό και θα αφήσω να τρέξει λιγο παραπάνω απο το συνηθισμένο για να ξεπλυθεί λίγο.
τώρα εμένα, άλλο είναι που με αγχώνει. χτές κατά την συνηθισμένη επίβλεψη που τα κάνω, στην sativa εντόπισα ένα κλωνάράκι κάτω χαμηλά, με αρσενικούς σάκους που προχτές δεν υπήρχε.
έκανα έναν εξονυχιστικό έλεγχο σε όλο το φυτό με και μέχρι στιγμής είναι καθαρό.
δυστυχώς η sativa έφαγε αρκετό stress λόγω πειραματισμών και νομίζω ότι το έκανα να ερμαφροδιτίσει.
απο εδώ και πέρα τι κάνω? τακτικό έλεγχο και ο θεός βοηθός ή να την κόψω για να σώσω τα άλλα?
τα φώτα σας τσακάλια μου !
Απάντηση

ads by gr420info

Μηνύματα στο Θέμα
RE: Astir Helios 64w(x2) + Bubblicious Fem(x2) + Landrace(x1) = Jungle !! - από Zabou - 07-05-2015, 01:51 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)