No Flush! Γιατί δεν φλασάρω
#21
(23-04-2019, 18:01 )tzorge Έγραψε: μου αρέσει η προσέγγιση σου αλλά ακόμα δεν καταλαβαίνω το νόημα του να φάει το φυτό τον εαυτό του, πέραν του αερισμού και του καλύτερου φώτος απ οπού χάνει φύλλα έχουμε κάτι άλλο?

σημείωση (επειδή είμαι σπασικλάκι  Cool ), και το super soil soiless είναι. το  compost και η τύρφη είναι εδαφοβελτιωτικα όχι χώματα.

αμέ, έχουμε κάμποσα ακόμη. άμα δεις αναλυτικά τους λόγους που τα φυλλοβόλα ρίχνουν τα φύλλα τους το φθινόπωρο και τι κερδίζουν με αυτόν τον τρόπο είμαι σίγουρος πως θα καταλάβεις ακόμα περισσότερα και για τη συγκεκριμένη αντίδραση της κάνναβης. δεν έχει καμία σημασία το ότι η κάνναβη δεν είναι φυλλοβόλο. αυτή είναι η πρώτη απάντηση. ακολουθεί η δεύτερη. από τα μηνύματα σου έχω καταλάβει ότι κατέχεις από χημεία. έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί υπάρχει το αλάτι στη φύση; (άλλο σπασικλάκι από 'δω  :p .)

έχεις 1000 δίκια για αυτό που είπες για το super soil! έκανα λάθος στη προσπάθεια μου να κάνω τον διαχωρισμό μεταξύ αυτού και των άλλων soilless mix που τους εφαρμόζεται υγρή λίπανση. εννοούσα ότι το μιξ χώματος με οργανική λίπανση και το organic super soil πάνε στη κατηγορία του «όχι flush», ενώ τα soilless mix που τους ρίχνουμε υγρά οργανικά θρεπτικά πάνε στη κατηγορία του «flush». πάντα κατά τη γνώμη μου.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 22-04-2019, 09:42
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 23-04-2019, 16:00
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 04:20
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 12:32

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)