No Flush! Γιατί δεν φλασάρω
#27
(09-06-2019, 13:48 )godfather Έγραψε: για σου ρε μαστορα με τα γεωπονικα, καψε μας τα μυαλα!!! θελω να κανω κεραλιφη φετος με τις ριζες αλλα δουλεψα ανοργανα λιπασματα. εχω κανει αναγκαστικα φλας με φλορα κλιν. κανει η ριζα για κατι τετοιο αν υποθεσουμε οτι αφαιρω τα λιπασματα? μοιπως θελει περεταιρω πλυσημο -καθαρισμα μετα?

υ.γ. διαβαζω συχνα οτι καλλιεργητες με ανοργανη λιπανση ειχαν θεμα στο καπνισμα οταν δεν φλασαραν. καποιος και εγκαβματα στο εσωτερικο του λαιμου.

θα έλεγα πως το κάψιμο είναι σάκχαρα που δεν διασπάστηκαν από σωστό curing. 

αφού flashαρεις, μπορείς και να πειραματιστείς,  flashαρε το ένα κι όχι το άλλο κι έλα να μας πεις τις εντυπώσεις σου, με το ίδιο curing...

αδυνατώ να καταλάβω πως το flashαρισμα αφαίρεσε κάτι από το φυτό η από την ρίζα, όσο για την τοξικότητα του προϊόντος δεν θα πρέπει να υφίσταται...

(09-06-2019, 17:33 )roukounas Έγραψε: μια συμβουλη απο εναν νεο στο χωρο αφηστε την ιντριγκα και πιαστε την ιντικα.
δεν μου αρέσουν τα μυθεύματα ιζ ολ, 
και σίγουρα δεν είναι για την ίντριγκα... όλο το forum μοιάζει να flashαρει... αν (λέω τώρα) δεν αγοράζανε αυτα τα μπουκαλάκια καλύτερα δεν θα τανε?
(09-06-2019, 17:33 )roukounas Έγραψε: λογικο να υπαρχουν διαφορεσ αποψεισ,στο φιναλε αυτος ειναι ο ανθρωποσ,αν ειχαμε ολοι την ιδια γνωμη ακομα θα ζουσαμε σε σπηλιεσ.
μονο με ηρεμια και συνεργασια και ακουγωντασ τισ αποψεισ ολον,και με πειραματισμουσ θα παμε μπροστα.
ευχαριστω
.....και δεν είναι θέμα άποψης. 

δηλαδή αν εγώ έχω άποψη ότι δεν παίζει βαρύτητα τι θα πει αυτό? δεν υποστηρίζεις ότι οι λανθασμένες απόψεις πρεπει να ακούγονται? γιατί όχι κι αυτή εδώ?

πολύ ήρεμα και με μεράκι προσεγγίζω το θέμα δεν θέλω να έχω θίξει κανένα. 
θα ήθελα να με αντικρούσουν εμπεριστατωμένα, με επιστημονικά στοιχεία.

εβίβα.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 22-04-2019, 09:42
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 23-04-2019, 16:00
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 04:20
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 12:32
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από tzorge - 09-06-2019, 18:29

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)