[Outdoor] Mephisto Genetics, RQS, WeedSeedsExpress ημερολογιο εξωτερικης
#1
Την καλησπερα μου στην παρεα, απο δω ο κηπος μου, αποτελουμενος απο Mephisto, Royal Queen Seeds και WeedSeedsExpress.
Η μεφιστο ειναι απο τις πιο ανεβασμενες στην κοινοτητα των αυτοματων και ολοι λενε για τα ακραια γεννητικα τους, ετσι κι εγω ηθελα πολυ να τα δοκιμασω και παρήγγειλα  1x Fugue State, 1x HubbaBubbaHaze, 1x Walter White και 1x Chemdogging, μου στειλανε χ2 απο το καθενα και 5 freebies (Ghost Toof -#39) .
Απο αυτα εβαλα τα
  • 1 HubbaBubba Haze
  • 1 Fugue State
  • 3 Ghost toof (1 solo cup, 1 7λιτρη πανινη γλαστρα και ενα σε 5λιτρη πλαστικη που δεν εχει σκασει ακομα)
Μια μερα καθως αραζα στο growdiaries ειδα ενα μηνυμα στα εισερχομενα και προς εκπληξη μου ηταν απο την Royal Queen Seeds, και με λεει ο φιλος οτι θελει να μου στειλει σπορια και merch για να γραψω ημερολογιο στο  growdiaries. Προφανως αποδέχτηκα και μου στειλαν 5 gelato auto , ενα τσιγκινο δισκακι, αναπτηρα, 5 πακετα με μεγαλα και ενα γκρου. Αααα ναι και λιπασματα , 3 ταμπλετες και 1 αργης απελευθερωσης μαζι με ενα easy start (τζιφακια με μυκόρριζα και τετοια)..

Μπηκαν και 2 Gelato σε 5λιτρες πλαστικες με κοκο και περλιτη.

Τελος ειδα και ενα διαγωνισμο στο grow diaries και μπηκα και μου στειλαν 6 Girl Scout Cookies για να κανω ημερολογιο και εβαλα ετσι και 1 GSC

Αρα εχουμε και λεμε:
  • x2 Gelato Auto (RQS) -  5λιτρα πλαστικα γλαστρακια με κοκο
  • 1 Ghost Toof (Mephisto) - 7 λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 Ghost Toof (Mephisto)  - SoloCup (μισολιτρο πλαστικο ποτηρι ) με κοκο
  • 1 Fugue State (Mephisto) - 7λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 HubbaBubba Haze(Mephisto) - 7λιτρη πανινη με κοκο
  • 1 Girl Scout Cookies (WeedSeedsExpress) - 5 λιτρη πλαστικη με κοκο.
Setup:
Γενικα θα ειναι εξωτερικη με αναμενωμενη συγκομιδη απο τη πρωτη βδομαδα του Οκτωβρη (τα σπορια σκασανε 31/7)
Το πρωι 10-2:30 direct ηλιος, 2:30 - 4:30 ειναι στη σκια και 4:30 - 7:45 παλι ντιρεκτ ηλιος πανω τους και τα βαζω μεσα (μετα απο 30 λεπτα για να μην ειναι πολυ αποτομες οι αλλαγες στις θερμοκρασιες ) και τα χω οοοολα σε μια 60αρα τεντα με 2 προβολεις λεντ 150watt, ενα μικρο axial fan για εξαερισμο και 2 pc fans για κυκλοφορια αερα στα φυτα.
Υγρασια Εχω απο 45%-55% αναλογα τη θερμοκρασια και η θερμοκρασια κυμενεται απο τους 23-27 (23 μονο οταν εχω το A/C ανοιχτο)
Δεν ειναι το καλυτερο σεταπ ομως δουλευει για τα μικρα μια χαρα μεχρι στιγμης.

Τα ψεκαζω 1-2 φορες τη μερα με Azatin που ειναι απο λαδι νημ και οντως κανει δουλεια.
Απο θρεπτικα τα ταιζω το tripack General Hydroponics, που το εχω δουλεψει αλλη μια φορα σε κοκο, μαζι με το Diamond Nectar (χουμικα οξεα) παλι της ιδιας εταιριας.
απο την 6η μερα αρχισα το ταισμα στα 400μS και καθε δυο μερες ανεβαζω τα μS φτανωντας τα 900 και 210 στα run offs.
Πεχα απο 5.8-6.2

Φωτο Imgur Album
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Mephisto Genetics, RQS, WeedSeedsExpress ημερολογιο εξωτερικης - από Treenoded - 13-08-2020, 18:51

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)