[Indoor] Purple Haze fem & Pineapple Express auto
#14
Γεια σας φιλαράκια..


Άργησα να σας γράψω τα νέα μου
Το Pineapple Express Auto από Barney's farm έφτασε στο τέλος !!!
Σας ευχαριστώ όλους έναν-έναν για τις παρατηρήσεις – συμβουλές σας 
@YesIcan @7LEAF @Dirtygrowing @tilansia @stoner_cat @αρχαιος @trompetas @hazeakias @Αλαφροΐσκιωτος @Sifis420 @giannakis @diaolina @Iank420 @Desolle 31 @sporakos @tsakas
(συγνώμη αν ξέχασα κάποιον)

Λοιπόν, έμεινε απότιστο για περίπου 5 μέρες και μετά το πήγα στο σκοτάδι για άλλες 3 μέρες πριν το κόψω.
Μετά που το έκοψα του έκοψα τα fan leaves και το κρέμασα ανάποδα σε σκοτεινό μέρος για 10 μέρες.
Μετά τις 10 μέρες του έκοψα τους παπάδες και του κούρεψα τα φύλλα.
Επειδή ήταν ολόκληρο φυτό δεν το ζύγισα όταν το έκοψα (wet). Τελικό βάρος στεγνό είναι 80γρ (5γρ +- γιατί είχα κόψει 2-3 φορές πριν το τέλος Tongue ). Νομίζω πως πήγε πολύ καλά αν σκεφτείς ότι έτρωγε 18 ώρες φως και τις τελευταίες 3 βδομάδες περίπου τις ανθοφορίες είχε 12 ώρες φώς και είναι και το πρώτο φυτό που βγάζω Wink .

https://imgur.com/qf88R6K
[Εικόνα: qf88R6K.jpg]



[Εικόνα: ltlKDKv.jpeg]



PINEAPPLE EXPRESS AUTO BY BARNEY’S FARM REVIEW

Γενικά από μικρό το pineapple μου είχε σπάσει την μύτη από την μυρωδιά στην τέντα. Τώρα που το έκοψα κολλάει πάρα πολύ, όταν το σπάς μυρίζει πολύ ωραία, βγάζει μια φροτένια μυρωδιά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Το έχω 5 μέρες σε βάζω χθες ξεκίνησε η υγρασία να κατεβαίνει κάτω από 68%  τα αφήνω ανοιχτά για μερικές ώρες και μετά τα ξανακλείνω. Ακόμα δεν μυρίζει ο παπάς αν δεν το σπάσεις. Στη γεύση πάντως κάθε φορά μου τρέχουν τα σάλια όταν το καπνίζω ιδικά σκέτο σε πιπάκι ή bong. Δεν μπορώ να καταλάβω αλλά θα σας γράψω αργότερα γιατί είναι νωρίς ακόμα.



Το Purple Haze εκεί αγωνίζεται, προσπαθεί και νομίζω πως το βλέπω να βελτιώνεται. Έχουν αρχίσει να σχηματίζονται και οι παπάδες

[Εικόνα: 5DYTHah.jpg]
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Purple Haze fem & Pineapple Express auto - από kavatzaki - 18-11-2020, 02:23

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)