[Indoor] Χειμώνας 2020 - C99(Εσωτερική/LED)
#36
@illustrator αναλυτικότατος όπως πάντα, δεν έχω να προσθέσω κάτι ή να σε αντικρούσω, άλλωστε στο έχω πει από νωρίς ότι φαίνεται ο άνθρωπος που ξέρει τι λέει. Μόνο να πω ότι η ενασχόλησή μου με την κάνναβη είναι καθαρά για ψυχαγωγικούς σκοπούς, δεν προσπαθώ να απαλύνω πόνους, το επάγγελμά μου δεν έχει καμιά σχέση με καλλιέργειες, γι αυτό και δεν έδωσα ποτέ μεγάλη βάση στη λεπτομέρεια. Όταν ξεκίνησα το διάβασμα για την κάνναβη, σκοπός μου ήταν να έχω γεμάτα βάζα με καλούτσικο χόρτο. Όταν είδα ότι περίπου τα καταφέρνω, κάπου εκεί σταμάτησα να διαβάζω.

Και για τους κάλυκες που σε παραξενεύει, είναι μια μέθοδος από αυτές που εφαρμόζω σαν τεμπέλης επειδή βαριέμαι να κάνω τα σωστά  Big Grin .Το έχω ακούσει κι από άλλα τεμπελαριά σαν εμένα, και πιο έμπειρους καλλιεργητές. Όταν το φυτό είναι (στο περίπου) έτοιμο, τα άνθη είναι γεμάτα μικρά πρηξιματάκια, τα τριχίδια (πίστιλς) έχουν τραβηχτεί όλα πίσω στους κάλυκες ή έχουν καραμελώσει και γενικά ο παπάς αρχίζει και αποκτάει ένα μελί χρώμα, δείγμα ότι ήρθαν τα κεχριμπάρια. Σ' αυτό το σημείο, μια βδομάδα πάνω- μια βδομάδα κάτω, εγώ πιάνω το ψαλίδι. Σε καμια περίπτωση δεν παροτρύνω κανέναν να ακολουθήσει τις μπακαλίστικες μεθόδους μου.

Και σ' ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου στο ημερολόγιο, always a pleasure buddy  Cool
Leaf ...σπείρε για σένα... Leaf
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Χειμώνας 2020 - C99(Εσωτερική/LED) - από Sugar Man - 11-03-2021, 19:21

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)