[Indoor] 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
#10
Καλησπερα σε ολους φιλοι μου!

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα.

Ειμαστε στην 18η μερα

Να πω αρχικα οτι δεν ειχα αναφερει το προηγουμενο ποτισμα το οποιο εγινε 5 μερες πριν και εβαλα250ml στο καθενα και απο 0,5 ml απο τις βασεις.(sensi grow A+B,voodo juice,B52)
Nα υπενθυμισω οτι τα λιπασματα ειναι Advanced Nutrients.
Χρειαζεται να ξεκινησω και Cal-mag;;
Αν ξερει καπιος ας απαντησει παρακαλω.

Ψαχνω πολυ αυτες τις μερες για να εντοπισω το προβλημα που εχει προκυψει.

Κατεληξα στο οτι μαλλον εχω ποτισει παραπανω απο αυτο που πρεπει συν οτι παλι εχει γινει ζημια με τον ρυθμιστη ph καθως βρηκα καψιματα στα κατω φυλλα αλλα και σε καποιες ακρες.

Ενα μεγαλο θεμα ειναι η υγρασια επισης.Ειχα κλεισει τους εξαερισμους για να εχδω λιγο πιο υψηλη θερμοκρασια αλλα δυστυχως παρατηρησα οτι η υγρασια τις τελευταιες μερες με κλειστα τα φωτα ηταν 85-90% και με αναμενα 75-85%.

Oι γλαστρες δεν στεγνωνουν με τιποτα απο το τελευταιο ποτισμα.

Εχθες το βραδυ ανοιξα ξανα τον εξαερισμο και την εισαγωη και καταφερα να το ριξω στο 61-72%.

Εχω παραγγειλει επισης μια θερμαστρα σε μορφη λαμπτηρα για να ανεβασω λιγακι τις θερμοκρασιες.Δεν εχει ερθει ακομα δυστυχως.Καποια ιδεα για να πεσει η υγρασια;;;

Το καλο ειναι οτι τα φυτα μεγαλωνουν πολυ γρηγορα καθως εχουν γινει ηδη αρκετα ψηλα για τις μερες τους .Το πιο κοντο ειναι 18 ποντους και το ψηλοτερο 22.

Σημερα αποφασισα να βγαλω καποια φυλλα που ειχαν καταστραφει εντελως στο κατω μερος.Ακολουθω την ιδια τακτικη με τα φυλλα οπως και την πρωτη μου φορα μιας και μου βγηκε σε καλο.
Θα το δω βεβαια πως θα αντιδρασει και θα συνεχισω αναλογως.

Αν μπορει καποιος να πει την γνωμη του η ακομα και καποια συμβουλη.Θα χαρω να το συζητησουμε.

Εβιβα συντροφοι!

   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 07-02-2021, 00:33

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)