[Indoor] 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
#16
Καλησπερα σε ολους φιλοι μου.

Ευχομαι να ειστε ολοι καλα.

42η μερα ζωής.
2η μερα ανθοφοριας. 

Τα φωτα γύρισαν προχθές και έγινε και το πρώτο ποτισμα με τα λιπασματα ανθοφοριας .

Ποτιστηκαν με 2 λίτρα το καθενα με τα εξης λιπασματα:
Sensi bloom A+B 2ml/l
Voodo juice1ml/l
Piranha 2ml/l
Bud candy 2ml/l
Tarantula 2ml/l
Sensizym 2ml/l
Bud ignitor 2ml/l
Rhino skin 2ml/l
Bud factor x  2ml/l

Τα φυτα το δέχτηκαν εξαιρετικά καλα αλλάζοντας όψη προς το καλυτερο και ψηλωσανε 12 ποντους σε 2 μερες.
Πλέον έχουν γεμίσει την τεντα.
Άρχισαν να βγαίνουν οι πρώτες τρχουλες και αν δεν με γελα το μάτι μου μπήκαμε επίσημα σε ανθοφορια!

Ειναι κορίτσια! Big Grin Big Grin

Το θεμα εδω ειναι η διαχείριση των φυτων μιας και η πρώτη εμπειρία μου δεν εχρι καμία σχέση με το πως εξελίσσεται αυτην την φορά.Ειπα να μην κάνω αποφυλλωση αλλη και να τα αφήσω να εξελιχθούν.Ομως τα φυλλα ειναι πολλα και σίγουρα εμποδίζουν τους παπαδες που έρχονται από κάτω.. 
Θα μπορούσατε να μου πειτε μια γνωμη;;

Το ύψος των φυτων ειναι 54 εκατοστά τα δυο και 52 το πιο κοντο.

@Walking Tech γεια σου φιλε μου!
Πιστεύω αδερφε οτι ολα εχουν τον λόγο ύπαρξης τους.Ομως οποιος ασχολείται λιγακι και με αγροτικα θα ξέρει σιγουρα οτι γινεται και με σκέτο νερο.ακομα και στην ανθοφορια.Το θεμα ομως τελικά είναι τι θέλει ο καθενας να πετύχει.Αν δεν με ενδιφερε τι θα βγάλω σιγουρα θα το δοκιμαζα κι εγω .Ειμαι σίγουρος ότι θα είχα ένα κάποιο αποτέλεσμα 
Στην περίπτωση σου πάντως έχει γίνει και εξαιρετική δουλειά με τα δεσίματα. Σιγουρα βοηθάει πολύ.

   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 01-03-2021, 22:42

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)