[Indoor] 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
#25
Αρχικα λεω ευτυχώς για τον καιρό γιατί παρατηρησα ότι εδω και 15 μερες που έχει αλλάξει ο καιρός οι κορυφές εχουν μαζέψει προς τα μέσα στο κέντρο τους και δεν έχουν αρχίσει να δημιουργούνται κεφαλάκια οπως συνήθως συμβαίνει μέχρι τις 20 μερες.Το κρυο παιζει ένα ρόλο στην επιβράδυνση της διαδικασιας νομιζω.Τουλαχιστον απο τις πληροφορίες που έχω αντλήσει απο πολλα ημερολόγια συνφορουμιτών αλλα και απο έρευνα  θα έπρεπε να είχε ηδη ξεκινήσει την δημιουργία των παπάδων .Διορθωσε με αν κάνω λάθος. Αυτο εχω καταλάβει και εχω δει μέχρι τώρα.

Μένουν ακόμα 20cm στο ύψος.Ο όγκος την εχει ηδη καλυφθεί από τις πρώτες μέρες που γυρισα τα φωτα 
Μακαρι φιλε μου να μην πάρει αλλο στο ύψος για να εχει τα περιθώρια να εξελιχθεί χωρις να το ζορίσω με άλλες παρεμβάσεις.

Αφαιρεσα τις κλαρες οπως περιπου μου έδειξες.Αφαιρεσα πιο λεπτές και οχι τόσο θρεμενες κλαρες που ειχαν δυσκολία να βρουν διέξοδο προς τα επανω.Γενικα ελεγα να σταματήσω τις παρεμβάσεις με το κλαδεμα γιατί τα έχω γδύσει ειδικά απο την μέση και κάτω .
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: 2η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις) - από pasas25 - 22-03-2021, 16:02

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)