Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
#1
Οι κανόνες είναι πάντα οι ίδιοι Smile

Δεν ειναι επιθυμητό το

Πολιτικοθρησκευτικο-οπαδικορατσιστικο περιεχόμενο

Α και φυσικα οι καλλιέργειες, εδω ας προσπαθησουμε να μην μιλάμε για καλλιέργειες μιας και υπαρχει άπλετος χώρος στις υπόλοιπες κατηγορίες και βοηθανε τον αναγνωστη να τα βρισκει, εδω χανονται στη γενικη συζητηση και ειναι κριμα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#2
@CatAek η επικοινωνια με τη διαχείρηση πλεον γίνεται μέσω της ειδικής κατηγορίας https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=77 επικοινωνια,

Και εχει τη μορφη του διαλογου μεταξυ του χρήστη που δημιουργησε το νημα, και ολης της διαχειριστικης ομάδας. Και μονον αυτοί.

Με αυτο τον τροπο εχουμε διαφανεια μεταξυ ολης της διαχειρησης και μελους, ενω ταυτοχρονα μπορεις να εκφραστεις ελευθερα και πριβε και να το βλεπει η ομαδα οργανωμενα.

Τα μυνηματα ειναι απενεργοποιημενα για τα μέλη - ενεργά μέλη - δραστήριους καλλιεργητές - γνώστες.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
(03-05-2021, 19:51 )trompetas Έγραψε: @CatAek  η επικοινωνια με τη διαχείρηση πλεον γίνεται μέσω της ειδικής κατηγορίας https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=77 επικοινωνια,

Και εχει τη μορφη του διαλογου μεταξυ του χρήστη που δημιουργησε το νημα, και ολης της διαχειριστικης ομάδας. Και μονον αυτοί.

Με αυτο τον τροπο εχουμε διαφανεια μεταξυ ολης της διαχειρησης και μελους, ενω ταυτοχρονα μπορεις να εκφραστεις ελευθερα και πριβε και να το βλεπει η ομαδα οργανωμενα.

Τα μυνηματα ειναι απενεργοποιημενα για τα μέλη - ενεργά μέλη - δραστήριους καλλιεργητές - γνώστες.

και πως τα ανοιγω τρομπετα μ;
οχι τπτ εσβησα και οτι ειχα που μου ελεγε οτι ειναι γεματα και ειχα μνμ με συμβουλες και τετοια...
και λεω οκ αλλα αμα ειναι να μην μπορω να στειλω κ να λαβω κ παλι τζαπα το κανα!!χαχα
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#4
μυνηματα τέλος παιδιά. Διαφάνεια μόνο. Ό,τι λέμε πλέον φαίνεται δημοσίως. Δεν τίθεται θέμα συζήτησης αυτό. Είμαστε εδώ για να δείχνουμε καλλιέργειες και να συζητάμε γι αυτές. Αλλιώς δε χρειάζεται καν να χει καποιος account στη κοινότητα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
Γεια σου Ομάδααααααα.......χρόνια πολλάααααααα  Fireworks dude Fireworks  Confetti
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
#6
Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#7
Καλό ξαναξεκίνημα να έχουμε! Smile
Απάντηση
#8
Μαγκεσ και μορτισεσ να στε ολοι καλα  

Χρονια πολλα και καλεσ καλλιεργειεσ και απο μενα
Απάντηση
#9
Καλως βρεθήκαμε παλι σύντροφοι!

Προσπαθω να συνηθίσω το καινούριο μας φόρουμ!

Ευτυχώς βλέπω γνώριμα άτομα!

Να ειστε ολοι καλα και καλή αρχή σε ολους!!
Απάντηση
#10
οκ τρομπ!! Smile


χρονια πολλα κι απο μενα Χριστος Ανεστη!! Confetti
μου λειψατε πολυυυυ Heart Heart

θα αργησω λιγο να φυτεψω γτ ειμαι σε μετακομιση και εχουμε ακομα δουλειες με το σπιτι..
ουτε το λαπτοπ δεν ανοιγω τελευταια...ολο κομματια ειμαι..κουραση αλλα αυτο το περιμενα καιρο..
νιωθω μια απεριγραπτη χαρα και ηρεμια περιμενω την μερα που θα στησω την τεντα και θα σκασουν τα νεα μωρα στο καινουριο σπιτι..
τοτε θα ειμαι ηρεμη τελειως και θα μπουν ολα σε σειρα..
και θα γινει κ ημερολογιο μιας που εχω κατι χρονια η τεμπελααααα Blush Big Grin

βιβες μας με υγεια κ ελπιδα για κανονικοτητα καλα λενε καθε περσι κ καλυτερα........
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#11
Καλώς σας βρήκα αγάπες μου!

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!
Μακάρι να είστε όλοι καλά όπως σας άφησα.

Σαν "active member" ένα έχω να πω μόνο...
Άκου Μάνα...για όλους έχει ο Θεός... Άκου Μάνα...
Απάντηση
#12
(03-05-2021, 21:31 )YesIcan Έγραψε: Καλώς σας βρήκα αγάπες μου!

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!
Μακάρι να είστε όλοι καλά όπως σας άφησα.

Σαν "active member" ένα έχω να πω μόνο...
Άκου Μάνα...για όλους έχει ο Θεός... Άκου Μάνα...
Φανταζωμαι τι θα μασ πεισ σαν grower Big Grin

Τα παλια νηματα εχουν διαγραφει αν καταλαβα καλα ετσι δεν ειναι?
Απάντηση
#13
Καλημέρα κι από μένα.
Καλό ξεκίνημα σε όλους και όλες.
Απάντηση
#14
Καλημέρα σε όλους
Απάντηση
#15
καλημερα παιδια καλη αρχη και παλι!
Απάντηση
#16
Καλημέρα ,καλή επανεκκίνηση , και ελπίζω το νέο φόρουμ να δώσει ακόμα περισσότερη γνώση .
Απάντηση
#17
Να ρωτησω κατι τουσ υπευθυνουσ
Θελω να σηκωσω ενα νημα το οποιο ειδη το φτιαχνω και το εχω σαν προχειρο
Υπαρχει καποιο οριο στισ φωτο οχι σε mb,σε αριθμο φωτο ενοω,οπωσ παλια με το imgur αν θυμαμαι καλα
Επισησ φοβουμενωσ οτι υπαρχει οριο το σπαω το νημα σε προχειρο 1-2 κ.λ.π
Αφου το ολοκληρωσω στα προχειρα μετα πωσ μπορω να το κανω ενιαιο-το αναλαμβανεται εσεισ αυτο?

Σορυ αν γινωμαι κουραστικοσ αλλα δεν θυμαμαι 
Παλια ηξερα και το εκανα

Τωρα λιγο η δικια μου η αποχη απο το φορουμ λιγο η υποχρωετικη αργια απο εσασ εκει που ξαναγυρισα και ειχα παρει φορα
τα ξεχασα
Επισησ και οποιοσ αλλοσ ξερει,αλλα να ειναι σιγουροσ ομωσ,θα σασ
ευχαριστω 

ΠΩΠΩ φιλικεσ φατσαρεσ που πιστοποιουνται ξανα
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΔΗΛΑΔΗ
Σασ ΞΑΝΑ-ΜΑ-ΝΑ-χαιρετω ολουσ

ΕΒΙΒΕΣ
Απάντηση
#18
Σύναψη:Να ρωτησω κατι τουσ υπευθυνουσ
Θελω να σηκωσω ενα νημα το οποιο ειδη το φτιαχνω και το εχω σαν προχειρο
Υπαρχει καποιο οριο στισ φωτο οχι σε mb,σε αριθμο φωτο ενοω,οπωσ παλια με το imgur αν θυμαμαι καλα
Επισησ φοβουμενωσ οτι υπαρχει οριο το σπαω το νημα σε προχειρο 1-2 κ.λ.π
Αφου το ολοκληρωσω στα προχειρα μετα πωσ μπορω να το κανω ενιαιο-το αναλαμβανεται εσεισ αυτο?

Σορυ αν γινωμαι κουραστικοσ αλλα δεν θυμαμαι 
Παλια ηξερα και το εκανα

Τωρα λιγο η δικια μου η αποχη απο το φορουμ λιγο η υποχρωετικη αργια απο εσασ εκει που ξαναγυρισα και ειχα παρει φορα
τα ξεχασα
Επισησ και οποιοσ αλλοσ ξερει,αλλα να ειναι σιγουροσ ομωσ,θα σασ
ευχαριστω

 Δεν γίνεσαι καθόλου κουραστικός, όποτε θα έχεις απορία ή θα χρειάζεσαι βοήθεια θα την ρωτας και θα την παίρνεις την απάντιση το συντομότερο. Απλά αν μπορείς για θέματα του φόρουμ, κάνε τα στην επικοινωνία, εκεί που έχεις ανοίξει Ίδη το νήμα σου.

 Δεν ξέρω πιο είναι το όριο για τις φωτογραφίες παρά μόνο για το μέγεθος τους, λιγότερο από 1 Mb. Εγώ στο ημερολόγιο μου πριν το σβήσω είχα πάνω από 20 σε ένα ποστ, στο νήμα ήταν πάρα πολλές. Δεν χρειάζεται να κάνεις δεύτερο νήμα να τα μοιράσεις, ίσως χρειαστεί δεύτερο ποστ. Λογικά θα σε ενημερώσει η πλατφόρμα αν κάνεις παραπάνω κείμενο/εικόνες από όσο αντέχει το ποστ σου. Αν δεις ότι δεν σου πραγματοποίησε την δημοσίευση, τότε ίσως θα ήταν καλύτερο να τα μοιράσεις σε δυο ποστ ή και παραπάνω.

Σύναψη:ΠΩΠΩ φιλικεσ φατσαρεσ που πιστοποιουνται ξανα
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΔΗΛΑΔΗ
Σασ ΞΑΝΑ-ΜΑ-ΝΑ-χαιρετω ολουσ

ΕΒΙΒΕΣ

γειά μας αδερφέ!!!
Απάντηση
#19
νομιζω τα emoticons στην αρχη ηταν 10 κ μετα ο τρομπ
τα επεκτεινε στα 20 γιατι ειμεθα κ χαρουμενοι χασικληδες.... Big Grin  Banana Dance  Weee

ρε βαλε κι ενα φατσακι που φυσαει φρου φρου..χαχαχα

τετοιο
[Εικόνα: 482397000038-enlarge.jpg?lm=E545374CFE58...01E8DB7D7D]
Rolling on the Floor, Laughing out loud  Rolling on the Floor, Laughing out loud  Rolling on the Floor, Laughing out loud
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#20
@drunken monk φατσακι requested by Cat γίνεται κάτι σε εκδοση φρου φρου;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#21
κλαιω σαν το κατκλαπ Big Grin Big Grin
Clap kat Clap kat

βιβες μας αστεριααααααα
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#22
Καλημερες κ ξαναμανακαλως σας βρηκα!
Μου λειψατε! Λιγακι Tongue

Να με συγχωράτε, αλλα δεν θα φτιαξω νήμα σχετικα με καποιο grow ακομα.
Σχετικα με την πιστοποίηση εννοω.
(αυτο το καινουριο τοπωςτολενε)
Απάντηση
#23
Καλημέρες σε όλους και σε όλες, μια επισήμανση κανονισμού ήθελα να κάνω απλώς γιατι αφαιρούνται τα σχόλια αυτού του τύπου. Και παρατηρώ οτι μάλλον δεν διαβάζονται οι νέες οδηγίες με τη δέουσα προσοχή που τους αρμόζει. Υπάρχουν ποινές και προειδοποιήσεις για πραγματα που πριν, ισως τα θεωρουσατε δεδομενα.
Παρακαλώ πολύ διαβάστε καλά, όλες τις οδηγίες...

ο κανονισμος στο 2ο ποστ εκει στην ποιοτητα αναγνωσης αναφερει https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid185254
Σύναψη:Σε περίπτωση που απλά συμφωνείτε με κάποια ανάρτηση η νιώσετε την ανάγκη να επαινέσετε το μέλος, πράξτε το διακριτικά εκφράζοντας τα συναισθήματα σας στο σχολιασμό των πόντων φήμης για να μην αναγκάζουμε τον αναγνώστη να σκρολλάρει. Η άσκοπη χρήση της ροδέλας εμπίπτει τενοντίτιδα και σπάσιμο νεύρων.

Με λίγα λoγια τα σχoλια τυπου ωραια συνταγη, ωραιο φυτο, η ωραιο οτιδηποτε, δεν τα γραφουμε στο νημα. Δε νοιαζει τον αναγνωστη, βαλτε μια ψηφο στο ποστ και πειτε το εκει,και θα φαινεται διακριτικα στα προφιλ του καθενος και στη φήμη, το φαινομενο αυτο που επικρατουσε προηγουμενως(και φταίγαμε ολοι μα ολοι γι αυτο, ακομα και η διαχειρηση/συντονιστές), πλεον δεν ειναι επιθυμητο. Επειδη είναι αρχή, οι χρήστες θα ειδοποιούνται φυσικά για να το γνωρίζουν όλοι/ες (παρ όλο ξαναλέω που αναγράφονται στις οδηγίες χρήσης ΟΛΑ...), τα σχόλια αυτά απλώς θα αφαιρούνται.

Η γράφουμε επι της ουσίας στο νήμα (αν εχουμε κατι να προσθεσουμε επανω σε αυτο) , η ψηφίζουμε στο χρήστη το μπράβο. (Αυτός ο κανονισμός επικρατεί αυστηρά σε όλες τις κατηγορίες καλλιέργειας και στο Προετοιμασία & Εναλλακτικές μορφές κατανάλωσης)

Ειδάλως για χαλαρότερες συζητήσεις χρησιμοποιείτε το #Να χαμε να λέγαμε (δημιουργία νήματος για ανάπτυξη συζήτησης) , η ακόμα και δω φυσικα στο Off topic νήμα με σεβασμό πάντα στους ΟΚΠ

Θα προστεθεί η παραπάνω επεξήγηση στο οδηγίες, για να είναι εκεί μόνιμα και πλήρως κατανοητό
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#24
Καλώς σας βρήκα και πάλι μου έλειψε όλον αυτόν τον καιρό το φόρουμ....
θα ήθελα να αναφέρω πως ούτε εγώ μπορώ να δείξω καλλιέργεια και ούτε καν χώρο γιατί δεν υπάρχει τιποτα από τα δύο αυτοον τον καιρό
Απάντηση
#25
(03-05-2021, 21:51 )Roukounas Έγραψε:
(03-05-2021, 21:31 )YesIcan Έγραψε: Καλώς σας βρήκα αγάπες μου!

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!
Μακάρι να είστε όλοι καλά όπως σας άφησα.

Σαν "active member" ένα έχω να πω μόνο...
Άκου Μάνα...για όλους έχει ο Θεός... Άκου Μάνα...
Φανταζωμαι τι θα μασ πεισ σαν grower Big Grin
Μάλλον τίποτα για δεν ξέρω ακόμα αν θα γίνω grower  Cool

Τα παιδιά καλά κάνουν και στενεύουν τα "πλαίσια" λειτουργίας του φόρουμ.
Αλλά διαφωνώ με κάποια από αυτά τα "πλαισια" και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω σαν γκροουερ...
Κάτσε
να δω πως είναι σαν "δραστήριος" και βλέπουμε.

Όσων αφορά τα νέα πλαίσια του φόρουμ δεν θέλω να επεκταθω τώρα  σε καμία περίπτωση!
Τα παιδιά έχουν αφιερώσει κόπο, χρόνο και κατά επέκταση χρημα για να μας δωσουν αυτή την πλατφόρμα επικοινωνίας και Πληροφοριας.
Εγώ είμαι απλά ένας φιλοξενούμενος. Wink

Ρε ο αλαφρο είναι καλά?
Που είναι?
Απάντηση
#26
Δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα για την πιστοποίηση Sad
Απάντηση
#27
Fixed, ευχαριστούμε για την αναφορά Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#28
@YesIcan  ο αλαφρο θα έχει πάθει κοκομπλόκο με τα νέα κόλπα χαχα

Που στε ρε μάγκες!! βιβεςςς
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#29
(06-05-2021, 22:29 )prasinos Έγραψε: @YesIcan  ο αλαφρο θα έχει πάθει κοκομπλόκο με τα νέα κόλπα χαχα

Που στε ρε μάγκες!! βιβεςςς

αυτος δεν εβγαζε ακρη απο πριν... Big Grin Big Grin Rofl Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#30
χικ χικ χικ...κι εγω προσπαθω να το μαθω ακομη...
σας αγαπω.. Smoke27
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
#31
Καλημέρα, καλη αρχή χαθήκαμε σύντροφοι. Καλοριζικο το φόρουμ! Μπράβο για τον κόπο.
Χαιρετισμούς σε ολους και χρόνια πολλά?.
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#32
(05-05-2021, 21:56 )YesIcan Έγραψε: Αλλά διαφωνώ με κάποια από αυτά τα "πλαισια" και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω σαν γκροουερ...

Αν (και όποτε) θέλεις, ανέφερε κάποια απ αυτά. Γενικότερα τίποτα δεν είναι fixed (εκτός απο μερικά οκ..).. Οπότε μπορεί κάτι να αλλαχτεί αν δούμε οτι χρειάζεται ή οτι έχει να προσφέρει κάτι.

Τα πλαίσια ίσως οντως να φαίνονται λίγο "αυστηρά" σε σχέση με την προηγούμενη φάση.. όμως έχουν στόχο να περιορίσουν ανούσια ποστ και τοπικς και να επικρατεί κυρίως η πληροφορία.

-dm
Απάντηση
#33
(07-05-2021, 01:26 )godfather Έγραψε: Καλημέρα, καλη αρχή  χαθήκαμε σύντροφοι. Καλοριζικο το φόρουμ! Μπράβο για τον κόπο.
Χαιρετισμούς σε ολους και χρόνια πολλά?.

που σαι ρε ανθρωπααααα Wink Heart
ηθελα να σου δωσω φημη στην γνωριμια μελων αλλα ολο σφαλμα μου εβγαζε δεν ξερω τι παιζει....
και στο @Afioni μας ηθελα να δωσω παλι τα ιδια...

@diaolina μου και @Νέρωνας μου καλως ξανασμιξαμεεεε Heart Heart Heart Heart Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#34
(07-05-2021, 14:05 )admin Έγραψε:
(05-05-2021, 21:56 )YesIcan Έγραψε: Αλλά διαφωνώ με κάποια από αυτά τα "πλαισια" και δεν ξέρω αν θα συμμετέχω σαν γκροουερ...

Αν (και όποτε) θέλεις, ανέφερε κάποια απ αυτά. 

-dm

Ναι φυσικά, όχι ακόμα όμως... ,νομίζω υπάρχει και κατηγορια για μια τέτοια συζητηση.
Αυτή λέω..
https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=77

Ήδη έκανα ένα θέμα για τη στείρωση των δεσποζομενων ζωων (νέο νομοσχέδιο) και δεν ξέρω αν θεωρείτε πολιτικό θεμα ή εκτός θέματος(κάνναβης).
Απάντηση
#35
Κοινωνικο ειναι το ζητημα με τα κατοικιδια, αλλα αν πολιτικοποιηθει η κουβεντα και παρει τις τροπες που δεν θελουμε δηλαδη εντασεις τσακωμους ασχημα λογια, ε λογικα θα κλεινει, (με τις αναλογες ποινες σε αυτους που κραζουν βριζουν κλπ), καπως ετσι θα πηγαινει το Policy, στο χερι σας ειναι να κρατιεται επιπεδο στις συζητησεις Big Grin

@CatAek  cat για πες μου για τις ψηφους γιατι καναμε καποιες παραμετροποιησεις και δεν θα πρεπε να σε μπλοκαρει απο το να δινεις ψηφους βεβαια εχει μπει ημερησιο συνολικο οριο, επεισης μπηκε οριο 25 45 χαρακτηρων συνολικα στο comment της ψηφου, μηπως γραφεις μεγαλυτερο απο αυτο; (ισως το οριο χαρακτηρων το αυξησουμε)
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)