[Indoor] Runtz muffin Barney farm
#1
               

Τέντα 0.80×0.80×1.80 

Φώτα 240watt led panel pure Q240 που είναι για κατασκευή 0.90×0.90 να δούμε πως θα πάει μόλις το πήρα και φαίνεται δυνατό πολύ δυνατό!  Δουλεύει από 25% 50% 75% 100%

Υπόστρωμα: κοκοφοίνικας

Λιπάσματα: advanced nutrients όλη την σειρά ότι έχει και δεν έχει με βάσεις connoisseur

Γλαστρουλες 0.3 λίτρα 3-4λιτρα και τελική θα είναι μια 7λιτρη 

Εξαερισμός εξαγωγής 300m3/h 

Εξαερισμός εισαγωγής 105m3/h

Strain 
1 Runtz muffin φωτοπεριοδου από Barney farm 

Σκέφτομαι τις πρώτες 10 μέρες να έχω το λεντ στο 25% μετά στο 50% λίγο πριν γυρίσω σε ανθοφορία θα πάει κοντά 70% και με το που γυρίσω για ανθοφορία θα φουλαρω το λεντ στο 100% το μαγαζί που το προμηθεύτηκα το λεντακι μου είπε να μην κατέβω ποτέ κάτω από τα 50 εκατοστά είτε στην ανάπτυξη είτε στην ανθοφορία από την κορυφή αλλά μιας και είναι για μεγαλύτερη τέντα το πάνελ θα το αφήνω να πλησιαζει μέχρι τα 55εκ όταν ανοίγω εξαερισμους και ρουφιετε η τέντα το πάνελ καλύπτει όλη την 0.80 με το μήκος του κάτι που νομίζω το ήθελα και θα είναι για καλό 

Τις πρώτες 7-10 μέρες θα φερθώ στο πότισμα σαν το χώμα δηλαδή θα το αφήνω να στεγνώνει λίγο (κάθε πότισμα θα έχει και φαγητό ποτέ χωρίς φαγητό) μετά τις 10 μέρες θα ξεκινήσουμε τα 2 ποτίσματα την ημέρα και αυτά με φαγακι και όταν περάσω ανθοφορία θα του κάνω και 3 ποτίσματα την ημέρα με φαγακι.  Το νερό που θα χρησιμοποιηθεί θα είναι από αφυγραντήρα που είδη έχω μαζέψει 3 λίτρα αλλά δεν θα φτάσει μετέπειτα θα πάρω απιονισμένο νερό η α/ο αν το λέω σωστά έτσι η λυπανση θα ξεκινήσει από την πρώτη ημέρα καθώς σαν σποροφυτο αν θυμάμαι καλά γιατί έχω και κάποια χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα θέλουν ec 0.6-1.3 και το νερό του αφυγραντήρα είναι 0.90-0.100 και το απιονισμένο νερό η α/ο ακόμα πιο κάτω οπότε ότι λείπει από το νερό θα μπαίνει από τα μαγικά μπουκαλάκια εδώ σχετικά με τι νερό θα προμηθευτώ θα ηθελα μια βοήθεια για όποιον γνωρίζει καθώς δεν έχω ρίξει ποτέ απιονισμένο η α/ο δεν ξέρω καν αν είναι ίδιο νερό η δύο διαφορετικά.

Το μόνο που έχω κάνει είναι να ρίξω νερό από αφυγραντήρα με πολύ λίγο ec και ότι έλειπε για να φτάσω τον τελικό στόχο σε λυπανση έβαζα από τα μπουκαλάκια και είδα τρελά πράγματα..

Από τεχνικές θα ακολουθήσω τo σουπερκροπινγκ και λίγο δέσιμο Γιά να αποκτήσω αρκετές κορυφές με όσο το δυνατόν λιγότερο στρες και λιγότερο χάσιμο χρόνου στην ανάπτυξη. 

Ο στόχος μου είναι να πάρω 200+γρ από ένα δέντρο σε 0.80×0.80×1.80 χώρο. Αλλά όσο και να πάρω καλοδεχούμενο θα είναι.

Το σπορακι είναι ακόμα στην χαρτοπετσέτα θα ξεμυτισει σε 3 μερουλες

Καλώς σας βρήκα 
Καλά αποτελέσματα σε όσους τρέχουν τα δικά τους grow 
Και καλή αρχή σε όσους ξεκινούν
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#2
@trompetas κάπου είδα να γράφεις ότι τα 240watt δεν καλύπτουν έναν χώρο 0.80×0.80×1.80 αυτό συμβαίνει με όλα τα λεντ πάνελ; 

Το δικό μου είναι 240 watt pure Q240 λέγετε και αναγράφει πάνω πως είναι για χώρο 0.90×0.90×1.80 λες αυτό να είναι ένα ψέμα για το μάρκετινγκ; Αγορασα πριν 3 μέρες το συγκεκριμένο πάνελ μόνο και μόνο επειδή έλεγε για 0.90×0.90×1.80 δεν ήθελα να πάρω κάτι που να ήταν τσακ για την δική μου κατασκευή ήθελα κάτι καλύτερου. 

Όταν βάζω μπρος τις τουρμπίνες και ρουφιετε η τέντα δεν αφήνει κανένα κενό στην τέντα μου την καλύπτει όλη.! 

Γενικά δεν σκαμπαζω από λεντ φωτισμό. 
Απλά ήξερα πως τα 200watt των λεντ ειναι σαν να έχεις μια 400αρα hps η δεν ισχύει κάτι τέτοιο;
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#3
Μεγάλη η συζήτηση για τις επιδόσεις του καθε πανελ, κατα γενικο κανονα κρατας οτι τα 240w καλυπτουν με ανεση μια 0.60x0.60 οποιαδηποτε μεγαλυτερη επιφανεια χρειάζεσαι έξτρα watt. Ναι ειναι μαρκετινγκ οταν σου λενε οτι καλυπτει τετοιες διαστασεις, οχι δεν τις καλυπτει, απλως φτάνει στα minimum requirements που λεμε, μπορεις να δωσεις αλλα 200watt και να παρεις εξτρα yield σε μια 0.90x0.90

Επεισης παιζει ρολο πως θα απλωσεις αυτα τα 240w , αν θα ειναι σε μια επιφανεια pcb η 2.

Τα φωτα που τρεχω τωρα για παραδειγμα που κατασκευάζονται απο αυτή τη νέα κολλεκτίβα απο τη Θεσσαλονικη ειναι 2 επιφανειες των 120w σε 240w driver.

η 1x1 που εχω χρειάζεται 2 τέτοια σετ, μια 1.20 x 1.20 τρία τετοια, η 1.50 x 1.50 τέσσερα τέτοια σετ κ.ο.κ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#4
(22-01-2023, 23:44 )trompetas Έγραψε: Μεγάλη η συζήτηση για τις επιδόσεις του καθε πανελ, κατα γενικο κανονα κρατας οτι τα 240w καλυπτουν με ανεση μια 0.60x0.60 οποιαδηποτε μεγαλυτερη επιφανεια χρειάζεσαι έξτρα watt. Ναι ειναι μαρκετινγκ οταν σου λενε οτι καλυπτει τετοιες διαστασεις, οχι δεν τις καλυπτει, απλως φτάνει στα minimum requirements που λεμε, μπορεις να δωσεις αλλα 200watt και να παρεις εξτρα yield σε μια 0.90x0.90

Επεισης παιζει ρολο πως θα απλωσεις αυτα τα 240w , αν θα ειναι σε μια επιφανεια pcb η 2.

Τα φωτα που τρεχω τωρα για παραδειγμα που κατασκευάζονται απο αυτή τη νέα κολλεκτίβα απο τη Θεσσαλονικη ειναι 2 επιφανειες των 120w σε 240w driver.

η 1x1 που εχω χρειάζεται 2 τέτοια σετ, η 1.20 τρία τετοια, η 1.50 τέσσερα τέτοια σετ κ.ο.κ

Εμένα που καλύπτει με το μήκος του όλη την 0.80 λες να μην είναι αρκετό; 

Επίσης λες να είναι για χώρο 0.60 αυτά τα βατ και η εταιρεία να λέει τα δικά της για να πουλήσει; 

Απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί το συγκεκριμένο δεν θα χωράει στην 0.60 όπως και το επόμενο μοντέλο που είναι 400watt δεν θα χωράει στην 0.80

     

Αυτές είναι οι πληροφορίες του

Πάντως εμένα λέει ότι είναι για 0.90 και έχω 0.80 και τα βατ του πάνελ είναι 240 το περίεργο σε όλο αυτό είναι ότι δεν χωράει ούτε λάμπα δωματίου μέσα στην 0.80 δηλαδή και να θέλω να ανεβάσω τα βατ δεν μπορώ να προσθέσω κάτι ακόμα και το πιο μεγάλο μοντέλο να πάρω δεν θα χωράει..

   

Επίσης έχω διαβάσει ότι σε καλά χέρια τα λεντ αποδίδουν 1-2γρ ανά watt  ισχύει αυτο; 

Και βρήκα και αυτό το άρθρο με αυτούς τους πίνακες στην royal queen seeds
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#5
@Skouboy Νομίζω πως είναι και οι απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
Δες το ημερολόγιό του @Tim74 για παράδειγμα, που σε τέντα 1χ1 πήρε 400+ γρ. από 4 αυτόματα με 300watt (2x mars hydro ts 1000).
Δε το λες και άσχημα! Smile
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#6
καλώς ήρθες και καλη αρχή , δεν σε παίρνει θαρρείς να βάλεις άλλο ένα φ/π στην 0.80χ0.80 ?
Απάντηση
#7
Καλή αρχή και από μένα!!!
Εύχομαι να έχεις ένα απροβλημάτιστο grow!!
Απάντηση
#8
(23-01-2023, 02:12 )Special Έγραψε: @Skouboy Νομίζω πως είναι και οι απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
Δες το ημερολόγιό του @Tim74 για παράδειγμα, που σε τέντα 1χ1 πήρε 400+ γρ. από 4 αυτόματα με 300watt (2x mars hydro ts 1000).
Δε το λες και άσχημα! Smile

Δηλαδή πήρε πάνω από 1γρ ανά watt  και είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για μένα.! 

Και εγώ αυτό ξέρω ότι σε έναν καλό καλλιεργητή ένα πάνελ μάρκας αποδίδει πάνω από 1γρ ανά βατ   σίγουρα αν προσθέσεις και άλλα βατ θα έχεις πιο  καλά αποτελέσματα το θέμα είναι ότι με τις mh-hps με 300 βατ θα έβγαζε 150 με Μαξ 300 γρ άντε 350 στον τόπ καλλιεργητή και αυτά τα 350 με κάποια ιδιαίτερα strain παραγωγικά .

(23-01-2023, 03:49 )Φώντας Έγραψε: καλώς ήρθες και καλη αρχή , δεν σε παίρνει θαρρείς να βάλεις άλλο ένα φ/π στην 0.80χ0.80 ?

Καλώς σας βρήκα φίλε μου 

Έχω να ασχοληθώ περίπου 3 χρόνια με την καλλιέργεια. Πάντα φύτευα σε 1.20×1.20×2 
 Και εκεί έβαζα 4 φυτά με αποδωσεις 600-800 γρ στα 1000watt με hps λάμπες 

Τώρα πήρα μια μικρή τέντα για να δοκιμάσω τα λεντ αν δω ότι πάει καλά μετά το καλοκαίρι θα ξανά γυρίσω στην 1.20×120 

Έτσι πως βλέπω την τέντα και με εικόνα τα παλιά μου φυτά στην μεγάλη κατασκευή σκέφτομαι πως ανάθεμα αν θα χωρέσει ένα από τα παλιά μου φυτά μέσα εκεί.. θέλω για να είμαι ικανοποιημένος 200+ από ένα! 

Το κακό όταν έχεις ένα σε μια κατασκευή αν κάτι στραβωσει δεν έχεις αλλα φυτά για να πάρεις την χαμένη ποσότητα πίσω και να κερδίσεις από εκείνα! Παρολα αυτά θα βάλω τα δυνατά μου αν και βλέπω να γυρνάω στην σιγουριά της 1.20×1.20  μετά το καλοκαίρι  
Απλά με φωτισμό λεντ

(23-01-2023, 10:57 )Tim74 Έγραψε: Καλή αρχή και από μένα!!!
Εύχομαι να έχεις ένα απροβλημάτιστο grow!!

Καλημέρα φίλε ευχαριστώ πολύ είδα το grow σου με τα αυτόματα και ήταν μπορώ να πω μια επιτυχία! Πάντα τέτοια να έχεις

Το σπορακι το είχα 12 ώρες σε νερό και έπειτα σε χαρτί κουζίνα και σε ένα μπολ κλεισμένο σήμερα το απόγευμα κλείνει 3 μέρες από τοτε που μπήκε για σκάσιμο και σήμερα που το κοίταξα να δω την ριζουλα του ίσα που φαίνεται έχει ανοίξει απ' την μια πλευρά και φαίνεται η ριζουλα μέσα αλλά κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον σπορο σίγουρα θα δω σε 10-12 ώρες πάλι αν μείνει το ίδιο και δεν δω κάποια εμφανής διάφορα πετάω το επόμενο καθώς θέλω να φτιάξω ένα μεγάλο φυτό και δεν έχω και πολύ χρόνο καθώς το καλοκαίρι παραμονεύει σιγά σιγά
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#9
(23-01-2023, 12:12 )Skouboy Έγραψε:
(23-01-2023, 02:12 )Special Έγραψε: @Skouboy Νομίζω πως είναι και οι απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
Δες το ημερολόγιό του @Tim74 για παράδειγμα, που σε τέντα 1χ1 πήρε 400+ γρ. από 4 αυτόματα με 300watt (2x mars hydro ts 1000).
Δε το λες και άσχημα! Smile

Δηλαδή πήρε πάνω από 1γρ ανά watt  και είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα για μένα.! 

Και εγώ αυτό ξέρω ότι σε έναν καλό καλλιεργητή ένα πάνελ μάρκας αποδίδει πάνω από 1γρ ανά βατ   σίγουρα αν προσθέσεις και άλλα βατ θα έχεις πιο  καλά αποτελέσματα το θέμα είναι ότι με τις mh-hps με 300 βατ θα έβγαζε 150 με Μαξ 300 γρ άντε 350 στον τόπ καλλιεργητή και αυτά τα 350 με κάποια ιδιαίτερα strain παραγωγικά .

(23-01-2023, 03:49 )Φώντας Έγραψε: καλώς ήρθες και καλη αρχή , δεν σε παίρνει θαρρείς να βάλεις άλλο ένα φ/π στην 0.80χ0.80 ?

Καλώς σας βρήκα φίλε μου 

Έχω να ασχοληθώ περίπου 3 χρόνια με την καλλιέργεια. Πάντα φύτευα σε 1.20×1.20×2 
 Και εκεί έβαζα 4 φυτά με αποδωσεις 600-800 γρ στα 1000watt με hps λάμπες 

Τώρα πήρα μια μικρή τέντα για να δοκιμάσω τα λεντ αν δω ότι πάει καλά μετά το καλοκαίρι θα ξανά γυρίσω στην 1.20×120 

Έτσι πως βλέπω την τέντα και με εικόνα τα παλιά μου φυτά στην μεγάλη κατασκευή σκέφτομαι πως ανάθεμα αν θα χωρέσει ένα από τα παλιά μου φυτά μέσα εκεί.. θέλω για να είμαι ικανοποιημένος 200+ από ένα! 

Το κακό όταν έχεις ένα σε μια κατασκευή αν κάτι στραβωσει δεν έχεις αλλα φυτά για να πάρεις την χαμένη ποσότητα πίσω και να κερδίσεις από εκείνα! Παρολα αυτά θα βάλω τα δυνατά μου αν και βλέπω να γυρνάω στην σιγουριά της 1.20×1.20  μετά το καλοκαίρι  
Απλά με φωτισμό λεντ

(23-01-2023, 10:57 )Tim74 Έγραψε: Καλή αρχή και από μένα!!!
Εύχομαι να έχεις ένα απροβλημάτιστο grow!!

Καλημέρα φίλε ευχαριστώ πολύ είδα το grow σου με τα αυτόματα και ήταν μπορώ να πω μια επιτυχία! Πάντα τέτοια να έχεις

Το σπορακι το είχα 12 ώρες σε νερό και έπειτα σε χαρτί κουζίνα και σε ένα μπολ κλεισμένο σήμερα το απόγευμα κλείνει 3 μέρες από τοτε που μπήκε για σκάσιμο και σήμερα που το κοίταξα να δω την ριζουλα του ίσα που φαίνεται έχει ανοίξει απ' την μια πλευρά και φαίνεται η ριζουλα μέσα αλλά κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον σπορο σίγουρα θα δω σε 10-12 ώρες πάλι αν μείνει το ίδιο και δεν δω κάποια εμφανής διάφορα πετάω το επόμενο καθώς θέλω να φτιάξω ένα μεγάλο φυτό και δεν έχω και πολύ χρόνο καθώς το καλοκαίρι παραμονεύει σιγά σιγά

Μήπως χρειάζεται λίγο ζέστη παραπάνω???Ακούμπησε το πάνω σε κάποια συσκευή που παράγει λίγο θερμότητα.. Πχ στο ρουτερ σου και σκέπασε το με μια πετσέτα.
Απάντηση
#10
@Tim74 Έχω το σπίτι μονιμα στους 23 βαθμούς απ' την μέρα που έβαλα το σπορακι για σκάσιμο καίει το κλιματιστικό ασταμάτητα για αυτόν τον λόγο!

Κάποιο θέμα εχει το σπορακι.
Σκέψου εχθές που έκλεισε 2.5 μέρες γύρω στις 12 το βράδυ δεν είχε κανένα δείγμα ότι έχει ανοίξει έστω και λίγο.

Έκανα την τελευταία κίνηση ελπίδα που είναι να το ραγισω με τα δόντια μου. Ακούγετε περίεργο αλλά το στόμα μας έχει τους πιο καλούς αισθητήρες δύναμης. Έτσι το έβαλα στα δόντια μέχρι να ακούσω το πρώτο Τσακ! Και σήμερα το πρωί είδα μια άσπρη ριζουλα αλλά δεν έχει βγει έξω την βλέπω μέσα στο σπορι!

Το επόμενο βήμα θα γίνει σε 6 ώρες θα το βάλω στον κοκοφοίνικα και θα του ρίξω voodoo juice

Αλλά απ' την άλλη σκέφτομαι ότι μπορεί μετέπειτα να μου παρουσιάσει προβλήματα να μην είναι τόσο δυνατό όσο θέλω.

Απ' την άλλη σκέφτομαι ότι το φυτακι μπορεί να είναι πένα απλά ο φλοιός του σπόρου να είναι αρκετά σκληρός και να δυσκολεύεται να βγεί

Το θέμα είναι ότι δεν έχω και πολύ χρόνο θέλω να το κρατήσω ανάπτυξη έως 10 Μαρτίου για να κόψω 20 μαϊου πριν αρχίσουν οι ζέστες οι καλές αν δεν έχουν αρχίσει είδη από αρχές μαϊου γιατί δεν ξέρω ο καιρός είναι γενικά ότι να ναι τελευταία. Δεν ζήσαμε χειμώνα φέτος στην Αθήνα ακόμα φθινώπορο έχει. Οπότε φοβάμαι μην έρθει το καλοκαίρι νωρίς φέτος
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#11
Καλές καλλιέργειες φιλαράκι Cool !

Αν τα σπόρια είναι από αξιόπιστο μαγαζι, δε χρειάζεται να τα βάζεις στο νερό πριν τη χαρτοπετσέτα. Κατευθείαν σε βρεγμένο χαρτί και να τσεκάρεις τακτικά ότι το χαρτί παραμένει νωπό. Και να είναι κοντά σε μια πηγή θερμότητας, και 30 βαθμούς να έχει στο σκάσιμο, δεν κάνει κακό. Αν το σπόρι είναι φρέσκο και καλοδιατηρημένο, σε 2-3 μέρες το πολύ θα ξεμυτίσει. 12 ώρες στο νερό μπορεί και να το έπνιξες, την έχω πάθει κι εγώ Sad .

Εγώ στη θέση σου, θα έβαζα ακόμα ένα σπόρι σε μια χαρτοπετσετούλα τώρα, κι αν βγουν και τα δυο, έχεις χώρο να τα μεγαλώσεις άνετα. Και θα τελειώνεις και πιο σύντομα, περισσότερα φυτά σημαίνει ότι ο χώρος θα γεμίσει σε λιγότερες μέρες, οπότε έχεις και πιο σύντομη καλλιέργεια.

Καλή συνέχεια Peace-and-love-033
Leaf ...σπείρε για σένα... Leaf
Απάντηση
#12
@Sugar Man Να σε καλά φίλε μου συνήθως στα 10 σπόρια έχω 8 επιτυχίες με αυτόν τον τρόπο. 12 ώρες νερό και μετά χαρτοπετσέτα ο φλοιός πρέπει να έφταιγε ήταν πολύ σκληρός αφού σκέψου μετά από 48 ώρες δεν ήταν καν ανοιχτός με τα δόντια τον έσπασα έτσι λίγο και την 3 μέρα είδα να ξεπροβάλλει από μέσα η ριζουλα του αλλά έμεινε εκεί.

Προχθές 3 το μεσημέρι έβαλα άλλο ένα σπορακι για σκάσιμο με τον ίδιο τρόπο και βούλιαξε στις 8 ώρες μέσα στο ποτήρι και το έβαλα με την μια χαρτί σήμερα μετά από ούτε δυόμιση μέρες έχει βγάλει ρίζα αρκετή πιστεύω σήμερα το βράδυ αργά θα μπει στον κοκοφοίνικα! Αυτό ήταν γρήγορο.

Βέβαια ανέβασα και άλλο την θερμοκρασία του σπιτιού στους 26 βαθμούς το άλλο ήταν σε 23 ίσως να το βοηθησε και αυτό

Είμαι σκαλομενος λίγο με τον χώρο προτιμώ να βάλω ένα με περισσότερη ανάπτυξη παρά δύο με λιγότερη..σκέφτομαι ότι αν στριμωχτουν ότι δεν θα αποδόσει κανένα πολύ πράγμα που σίγουρα δεν ισχύει αλλά σου είπα σκαλονω εγώ χαχαχααχ

Ένας άλλος λόγος που δεν το κάνω αυτό να βάλω 2 είναι γιατί πάντα είχα τέντα 1.20×1.20×2

Εκεί τα φυτά πιάνανε αρκετό χώρο και με ύψος 1.20-1.50.. και οι αποδόσεις είναι από 130γρ έως 200 ανά δέντρο. Έιχε βγάλει και ένα από τα 4 280 γρ και είχα πάθει σοκ και σκέφτομαι πως ένα τέτοιο φυτό θέλω και σε αυτήν την μικρή τέντα να πιάσει όλη την τέντα και όσο μπορώ και σε υψος

Ένας τρίτος λόγος που δεν βάζω δεύτερο είναι η εκπεδευση που δεν τα πάω τόσο καλά

Κάθε φορά ένα απλό σουπερκροπινγκ κάνω και δένω την κορυφή και αφήνω τα άλλα τα παρακλάδια να ψηλωσουν σαν κορυφές και να βγάλουν και άλλα παρακλάδια.

Θα δούμε πως θα πάει.!

Πάντως επειδή έχω αγχοθει λίγο και το μεταδίδω και στα φυτά αυτό έχω παραγγείλει αρκετά αυτόματα τα οποία θα μπουν για πολύ λίγο στην τέντα μέσα και έπειτα θα τα βγάλω έξω σε έναν χώρο που ούτε 2 ώρες ήλιο δεν θα έχουν θα είναι και 25 Φεβρουαρίου με 5 Μαρτίου όταν θα γίνει αυτό οπότε δεν περιμένω και πολλά. Απλά αν κάτι στραβωσει με το μέσα και δεν πάρω τα 200+ που θέλω από το ένα θα έχω καβατζα 10 αυτόματα και ας δώσουν και από 10 γρ το καθένα εκεί θα πετύχω τον μισό μου στόχο που είναι τα 200+ γρ μέχρι τον Μάιο

Αλλά ο βασικός στόχος είναι να βγάλω από ένα runtz muffin στην 0.80 200+γρ θα το δούμε και στην πορεία
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#13
   

Και κάπου εδώ ξεκινάει το ταξιδι μας σε 62 ώρες βγήκε στην επιφάνεια από αύριο κιόλας έχει φαγητό βάσεις voodoo b52 

Χαιρετώ την παρέα  Big Grin
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#14
Το ένα δεν έσκασε ποτέ και το άλλο με το που βγήκε χρειστηκαν 5 λεπτά να αφήσω το κουταβάκι μόνο του και μου το έφαγε.. rip και γαμω το στανιό  Sad  

Στα καλά νέα της ημέρας 

Έχω βάλει για σκάσιμο ένα και τελευταίο
 Runtz muffin  μαζί με ένα runtz δώρο από σποραδικο που υπερευχαριστω . Οπότε θα έχω τελικά δύο φυτά καθώς έχω χάσει αρετές μέρες με όλα αυτά που έγιναν και για να γεμίσει η τέντα θα βάλω 2 με πιο λίγη ανάπτυξη. 

Έβαλα επίσης για σκάσιμο 5 lsd25 και 2 gorilla cookies όλα fast buds 

To καλό είναι ότι εφόσον δεν έχει βγει ακόμα φωτοπεριοδου στην επιφάνεια καθώς το έφαγε η σκυλίτσα μου είναι πως τα αυτόματα θα μείνουν αρκετό καιρό στην κατασκευή και μετά θα βγουν έξω. Με αυτόν τον τρόπο θα αυξηθεί και η απόδοση των αυτόματων που θα τελειώσουν έξω. 

Μόλις δω ότι πιάνουν χώρο από τα δύο φωτοπεριοδου θα βγουν έξω με την μια. 

Είμαι ακατάλληλος τελικά αχαχαχχαα όχι αρχάριος στραβαδι τέρμα είμαι απρόσεκτος πολύ.. δεν πειράζει όμως έπαθα και έμαθα προχωράμε και σκαμε αυτόματα με το τσουβαλι και δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλω 200+ για όλο το καλοκαίρι αν χρειαστεί θα φυτέψω και στου γείτονα την αυλή χαχαχαχααχ 

Καλά να είστε όλοι και ανοίξτε νήματα να χαζεύουμε όλοι άνοιξη έρχεται και καλοκαίρι σπείρετε αμέσως  Big Grin Big Grin Big Grin
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#15
(26-01-2023, 22:16 )Skouboy Έγραψε: Και κάπου εδώ ξεκινάει το ταξιδι μας σε 62 ώρες βγήκε στην επιφάνεια από αύριο κιόλας έχει φαγητό βάσεις voodoo b52 

Χαιρετώ την παρέα  Big Grin

@trompetas αν μπορείς να αλλάξεις το τίτλο του νήματος καθώς 2 από τα runtz muffin δεν έσκασαν και το ένα το έφαγε το κουταβάκι με το που βγήκε στην επιφάνεια. 

Θα ήθελα το νήμα να λέγεται 

B45 from silent seeds καθώς τώρα αυτά θα σκάσω από εβδομάδα αν γίνετε αυτό και μπορεί να αλλάξει ας αλλάξει
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)