Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1000 watt HID cannasalat fem/regular
Δεν υπερβάλω. Smile
Όσο για την αναζήτηση που λες δεν ξέρω, αλλά σκέφτομαι ότι πάντα θα ήθελα το στραιν για την κατάλληλη περίπτωση. Δε ξέρω αν συμφωνείς. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τόοσα φυτά θα έχεις πολλές εναλλαγές και ίσως σου κάτσει και αυτό που ψάχνεις. Καλόπιοτα αδερφέ μου.

Peace-and-love-033Smoke20

BTW το χρώμα του μαζάρ τελικά έτσι όπως φαίνεται είναι πολύ περίεργο. Πες εντυπώσεις από άκουσμα και γεύση.
Απάντηση

ads by gr420info

καλοπιωτα φιλε βιβες τρελο γκροου!!οσο για το στραιν εχεις δοκιμασει malawi?προσωπικα δεν ξερω να σου πω αλλα εχω δει γκρου που λενε τα καλητερα!
Απάντηση
κσλημέρες.. μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα strains με μια σχετική ωρίμανση 5-10 ημερών. προς το παρόν με διαφορά για μένα προηγείται το orient express σαν συνολο. από δύναμη τα mazar απο dutch passion και raw diesel από g13 labs ξεχωρίζουν. και φυσικά από γεύση και άρωμα τα nevilles και τα chronic.
έχω αφήσει το Tikal του Ασσου να ολοκληρώσει πρώτα την ωρίμανση επειδή έχει πολύ έντονη μυρωδιά και ήθελα να το δοκιμάσω τελείως ωριμασμένο, και ένα φαινότυπο του nevilles που πήγε σχεδόν 15 βδομάδες...
το grow συνολικά πήγε καλά. μέτρια προς καλά θα έλεγα.. το αποτέλεσμα στα 1000 watt ήταν 0,83 γρμ/watt. από ποιότητα απεναντίας πήγαμε καλά προς αρκετά καλά μιας και δεν τα στρέσαρα πολύ αυτή τη φορά όπως έκανα σχεδόν σε κάθε προηγούμενο grow.. πιστεύω ότι λιγότερα φυτά θα μου έδιναν καλύτερο αποτέλεσμα. η χωροταξία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. και συνηθως επειδή φοβόμαστε ότι δεν θα πιάσουμε το μέσο όρο που θέλουμε, βάζουμε περισσότερες ρίζες με χειρότερο αποτέλεσμα τελικά λογω έλλειψης χώρου... και μία καλύτερη κατανομή του φωτός πιστεύω θα βοηθούσε στο αποτέλεσμα. όσο ζω μαθαίνω! :-).
έτσι προς αναφορά: κάτω από την 600άρα πήρα 500 γρμ με 9 φυτά και κάτω από την 400άρα πήρα 330 γρμ με 15 φυτά. δεν ξέρω αν μπορεί να βγει καποιο λογικό συμπέρασμα από αυτά.. έτσι τα αναφέρω. :-)

τελευταία παρτίδα:

chronic / serious seeds:

[Εικόνα: 16-2-2-15%20harvest%20Chronic%2012%204_zpsdadei697.jpg]

[Εικόνα: 16-2-2-15%20harvest%20Chronic%2012%207_zpsumbejcyp.jpg]

Tikal / Ace seeds:

[Εικόνα: 22-2-2015%20harvest%20Tikal%202_zpscitj7mde.jpg]
Απάντηση
Μια χαρά σοδειά φίλε, καλόπιοτα Smile
Απάντηση
Καλόπιωτα psynobi, προσεγμένο γκρόου.
Για όλες τις λεπτομέριες που αναφέρεις ως βελτιώσεις θα συμφωνήσω κι εγώ...
SkullnBones
Απάντηση
Καλόπιοτα φίλε κ από μένα σου αξίζει μετά από τόση κούραση. Smoke1
Απάντηση
Καλοπιοτα ωραιος
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
σούπερ . έβγαλες το 2015 . πότε το επόμενο ?
Απάντηση
μαλακίες κάνεις και βγάζεις τόσα πολλά.. τι δηλαδή θα κάνουμε ενα χρόνο να ξαναδούμε τέτοιο grow? Tongue

απολαυστικότατατατατα
Απάντηση
mpravo psynobi..με εκανες να χασω τον υπνο μου...απο μυροδιες πως την εβγαλες;;;
Απάντηση
(03-10-2015, 03:45 AM)drunken monk Έγραψε: μαλακίες κάνεις και βγάζεις τόσα πολλά.. τι δηλαδή θα κάνουμε ενα χρόνο να ξαναδούμε τέτοιο grow? Tongue

απολαυστικότατατατατα

τίποτα δεν έμεινε εδώ και καιρό....   Tongue   και για να μην ξύνουμε τα βάζα, θα δεις νωρίτερα grow!! Tongue

Σύναψη: mpravo psynobi..με εκανες να χασω τον υπνο μου...απο μυροδιες πως την εβγαλες;;;

να σου πω την αλήθεια παρόλο το ότι μένω στο Ελλαδιστάν, ουδέποτε με προβλημάτισαν οι μυρωδιές.. 
ίσως επειδή πάντα είχα καλούς/αδιάφορους γείτονες, ίσως επειδή τόσα χρόνια έχει εξαλειφθεί ο φόβος από μέσα μου, ίσως γιατί είμαι και λίγο αναίσθητος...
το δια ταύτα είναι ότι δεν χρησιμοποιώ ποτέ φίλτρο... μένω σε μονοκατοικία και έχω βγάλει την εξαγωγή απευθείας από τη σοφίτα προς τον ουρανό... ε λίγο οι μυρωδιές από τη φύση, λίγο οι μυρωδιές από τους βόθρους που αδειάζουν κάθε τόσο στην περιοχή, ανακατεύονται όλα μαζί και ούτε γάτα ούτε ζημιά που λένε..   Tongue Tongue
Απάντηση
Πολλα μπραβο και καλα χαλαρωματα,ε με ρεγουλα!!!
Απάντηση
κάθε τόσο θα κάνω bump να παίρνω μπράβο.... :-)
Απάντηση
χαχαχα Big Grin
Απάντηση
σωωραιοοοος ρε μπράβο Big Grin
Απάντηση
Για το outlaw δεν μας ειπες κριτικες.επειδη εβαλα μονο αυτη την ποικοιλια, θα με ενδιεφερε να μου πεις τη γνωμη σου και αν εχει καμια ιδιαιτεροτητα να προσεξω.
Απάντηση
Φιλε καλιοπιοτα ευχομαι!!!!!

Τα herer που ειναι εχω παθει ζημια μαζι του και ηθρλα να τα δω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)