Αξιολόγηση Θέματος:
  • 5 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2x Outlaw & 2x Aurora Indica
kαλησπερα παιδια,
θα λαβω μερος στον διαγωνισμο με 4 σπορακια..
τα 2 aurora indica εσκασαν σημερα και τα αλλα 2 μαλλον αυριο..
θα παιξω με 12/12 απτην αρχη μεχρι το τελος,δηλαδη θα τελειωσουν αρχες ιουνιου,οποτε ειμαι μεσα στα ορια..
εξοπλισμος:
σπορια 2x outlow & 2x aurora indica
χωρος  60x60x140
φωτα   led 300w
γλαστρα  4x10 λιτρα
υποστρωμα κοκοφοινικας ugro xl rhiza
λιπασματα  sensi coco grow part a&b/bloom part a&b/big bud coco liquid/revive/b-52/bud candy/cal-mag

[Εικόνα: dsc01197_zpse0uxedoy.jpg]
aurora indica
[Εικόνα: dsc01206_zpsne9cnrs8.jpg]
[Εικόνα: dsc01209_zpstn6mvuea.jpg]

outlow
[Εικόνα: dsc01204_zpsnjrrcbmi.jpg]
[Εικόνα: dsc01205_zps8uueorxw.jpg]

οποτε η πρωτη μερα ειναι σημερα και  το grow ξεκιναει 6/3/2016 :d  Weee

αν εχω ξεχασει κατι πειτε μου το γραψω.
βιβες Smoke4
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση

ads by gr420info

καλη επιτυχια αεκαρα! και καλα τελειωματα!
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
να σαι καλα Smile
σε ευχαριστω!!
Απάντηση
λαθος outlaw ειναι τα 2 σπορια αν μπορει καποιος να το διορθωσει στον τιτλο!!! Rolleyes
Απάντηση
καλή αρχή Smile
Απάντηση
καλή επιτυχία cat !
χαίρομαι ιδιαίτερα για τις κόρες στην παρέα μας ! πριν λίγους μήνες ήσουν αγχωμένη και ρωτούσες για το παραμικρό και σήμερα έχεις πάρει 2 επιτυχημένες σοδειές και πας ακάθεκτη για την τρίτη . way to go sister !
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
ευχαριστω πολυ καλα μου φιλαρακια! Heart  Smile
καλη επιτυχια και σε σενα ξυστρα,μολις τωρα ελεγα στο αγορι μου οτι θα εισαι ο πρωτος νικητης!!!
και δεν κανω πλακα,αν ολα πανε καλα με το γκροου σου το εξω(που το ευχομαι)θα το αξιζεις!!! Wink

ειδες?ειδες??? ειμαι καλη μαθητρια αμα θεεεελω!! Rolleyes
αυτο το χρωσταω σε ολους εσας παιδια,αν δεν ησασταν εσεις ακομα θα φυτευα σε μισο μετρο γης τον σπορο και θα περιμενα να βγει κιολας!!!!!!  :d

ευχομαι τα γκροου μας να κυλισουν καλα χωρις προβληματα,αυτο ειναι επιτυχια..σημασια εχει το ταξιδι.. Shy
ευχαριστω και για την διορθωση στον τιτλο.. Wink

Heart  Heart  Heart
Απάντηση
πολλές καρδούλες έβαλες , μην τα κάψεις με τόσο έρωτα .
Απάντηση
kαλη αρχη να χεις και καλη επιτυχια!
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση
(03-07-2016, 11:34 PM)xasikliks Έγραψε: πολλές καρδούλες έβαλες , μην τα κάψεις με τόσο έρωτα  .

απαπαπα :p :d Heart Heart

λοκο μου σε ευχαριστω καλη επιτυχια και σε σενα  Shy :d Heart
Απάντηση
καλή αρχή cat, μακάρι να ψήνονται κ οι ποικιλίες σου για 12/12
Απάντηση
(03-08-2016, 12:27 PM)asmonte Έγραψε: καλή αρχή cat, μακάρι να ψήνονται κ οι ποικιλίες σου για 12/12

να σαι καλα asmonte...
μην μου λες τετοια τωρα......!!!!!! Sad
Απάντηση
καλησπερα παιδες..
update
τα κοριτσια χθες εκλεισαν 1 βδομαδα κι εφαγαν το πρωτο λιπασμα 0,5μλ στο λιτρο απο τα sensi grow a&b.
τα πανε μια χαρα τα μικρουλικα :d

μπροστα το aurora πισω το outlaw
[Εικόνα: 20160314_002055_zpsitzxix4d.jpg]

[Εικόνα: 20160314_002117_zpsmrsnnle2.jpg]

aurora
[Εικόνα: 20160314_002128_zpskxlvwhge.jpg]

aurora
[Εικόνα: 20160314_002411_zpsy1ocj59c.jpg]

[Εικόνα: 20160314_002544_zps2ndwjj7s.jpg]

βιβες!! Smoke12
Απάντηση
καλημερα νεα απο τα κοριτσια μου...
χθες κλεισανε 2 βδομαδες και ποτιστηκαν απο 500μλ η καθε μια με sensi grow a&b 0.5ml ,revive 1 ml και b52 0.5ml .

[Εικόνα: dsc01238_zpsuvnzvgs0.jpg]
[Εικόνα: dsc01234_zpsia6kl3ui.jpg]
[Εικόνα: dsc01233_zpsolzv8ugw.jpg]
[Εικόνα: dsc01224_zps6dhoabjv.jpg]
[Εικόνα: dsc01231_zpsdxmovp5x.jpg]
[Εικόνα: dsc01221_zpsdqxgu3jr.jpg]
[Εικόνα: dsc01220_zpspwickvr4.jpg]
[Εικόνα: dsc01214_zpsxtsi2bhr.jpg]

ερωτηση:
καταλαβαινω πως λογω του 12/12 η αναπτυξη δεν ειναι η ταχυτερη και ξερω απο τα nh οτι τα φωτοπεριοδου δεν ειναι αυτοματα να ξεπεταγονται αλλα δεν σας φαινονται λιγο μικρουλικα για 2 βδομαδων?θα προλαβουν να τελειωσουν σε 2.5 μηνες?θυμαμαι οτι τα φωτοπεριοδου στο 12-12 ανθιζουν στις 2 βδομαδες αλλα δεν τα κοβω να ανθιζουν αυτα...αυριο ας πουμε!μαλλον σε 2 βδομαδες(δλδ οταν κλεινουν μηνα) και παλι δεν ειναι σιγουρο...τι λετε????

βιβες Smoke27
Απάντηση
καλημέρα κατ, δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλά ένα σπόρι που είχα βάλει στο 12/12 έκανε 56 ημέρες για να δείξει φύλο.
Απάντηση
ετσι κι αλλιως 30-40 μερες (4-5 βδομαδες) κανει να δειξει φυλλο..
τι 40 τι 60 (2 βδομαδες εξτρα).
ας τελειωσει σε 3.5 μηνες οχι σε 3...εστω σε 4...δεν με νοιαζει...αυτο που με ανησυχει ειναι το υψος του και τα φυλλα του...
ας μου πει καποιος πως το βλεπει?!
χθες εβαλα την λαμπα λιιιγο πιο κοντα να κοψω αντιδραση...
τι να κανω να τα γυρισω 18/6 για 2 βδομαδες να παρουν τα πανω τους και ξανα 12/12 η θα τους κανω μαντραχαλους?
Απάντηση
δεν ξέρω τι θα συμβεί αμα τα γυρίσεις σε 18/6 , εγώ δεν μπορούσα γιατί είχα κ άλλο στην τέντα. πάντως ούτε εμένα μεγάλωσε πολύ στο 12/12. 30 εκ έγινε κ πήρα μόνο 30γρ ξερά, που είναι πολύ λίγο για τα δεδομένα μου κ τα φώτα μου.
Απάντηση
χμμμ...το ξερω οτι περνεις λιγοτερο απτο κανονικο αλλα κερδιζεις χρονο να βαλεις το επομενο υποτιθεται...

παιδια δεν το αλλαζω αν δεν μου πει ενας εμπειρος μην παει η σοδια μου στραφι με τις λαλακιες μου παλι...
Απάντηση
γράφεις να τελειώσει σε 3,5 η 4 μήνες και μετά λες κερδίζεις χρόνο να βάλεις το επόμενο.το κέρδος που το βλέπεις για να καταλάβουμε και εμείς.το 12/12 το κάνεις όταν υπάρχει λόγος δηλαδή όταν έχεις ηδη άλλα φυτά που είναι σε 12/12 και θες να βάλεις κάποια νέα τα πας απο αρχή 12/12 αλλιώς ποιός ο λόγος?εσύ τώρα ξεκινάς νέο γκρόου οπότε δεν βλέπω το λόγο να το κάνεις το 12/12.
Απάντηση
ο λογος που το κανα ειναι για να κανω 4 γκροου τον χρονο κι οχι 3...
αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα μου...
πανω σε αυτο που ρωταω θα απαντησει κανεις?
βlues???
Απάντηση
το 12 /12 θα έπρεπε να τα κάνει ποιο ψιλά .
κάτι άλλο δεν πάει καλά .
σταμάτα το λίπασμα να το μετράς με τις εβδομάδες και μέτρα με το μπόι , αυτά ούτε στην πρώτη εβδομάδα σαν να μην έκλεισαν είναι .
μήπως κάτι με θερμοκρασίες ή με το πότισμα πάει λάθος ?
Απάντηση
(03-21-2016, 06:55 PM)xasikliks Έγραψε: το 12 /12 θα έπρεπε να τα κάνει ποιο ψιλά .
κάτι άλλο δεν πάει καλά .
σταμάτα το λίπασμα να το μετράς με τις εβδομάδες και μέτρα με το μπόι , αυτά ούτε στην πρώτη εβδομάδα σαν να μην έκλεισαν είναι .
μήπως κάτι με θερμοκρασίες ή με το πότισμα  πάει λάθος ?

καλησπερα φιλαρακι Smile

λοιπον τα ποτιζω μια φορα την εβδομαδα με λιπασμα (500ml την καθε γλαστρα) και αλλη μια με σκετο νερο (παλι 500ml την γλαστρα),2 φορες την εβδομαδα δηλαδη ομως φροντιζω το χωμα να ψεκαζεται ελαφρα οποτε στεγνωνει απο πανω στο ενδιαμεσο,ξερεις!
λιπασμα 2 φορες εφαγε μια χθες και μια την προηγουμενη κυριακη..ελαφρο ομως 0,5 ml απτο καθε μπουκαλι grow γιατι δουλευω κοκοφοινικα και δεν εχει τιποτα για φαι.
θερμοκρασια οταν ειναι ανοιχτα παει 25-26 και με κλειστη το πιο μικρο ηταν 18 μια μερα που εκανε παγωνια αλλα φτανει μεχρι εκει 18-19.
η υγρασια μου στον χωρο ειναι λιγο πεσμενη τωρα ας πουμε ειναι 50 με ανοιχτα φωτα.κλειστα δεν κοιταξα να σου πω την αληθεια αλλα φανταζομαι παραπανω θα τραβαει..
μηπως δεν αρεσει στo strain to 12/12?
Απάντηση
καλησπερα cataek.
αν ηθελες να τελειωσεις πιο γρηγορα και με δεδομενο οτι ακομα και στο 12/12 τις δυο πρωτες βδομαδες αναπτυσονται,δεν θα ηταν καλυτερο να τους εκανες αναπτυξη μονο για δυο βδομαδες αλλα με περισσοτερο φως ωστε να παρουν τα πανω τους? ας πουμε να ξεκιναγες με 20/4 και σταδιακα να εριχνες τις ωρες φωτος ετσι ωστε να εμπαινες στην 3η βδομαδα με 12/12.
το μονο που κερδιζεις απο την αρχη στο 12/12 ειναι ρευμα αλλα χανεις σε ποσοτητα και γενικα δυσκολευονται και τα φυτα οπως φενεται.
βαση σκεπτικου τα λεω ολα αυτα,οχι οτι τα εχω δοκιμασει.
παντως απο τις φωτος φενεται πολυ μικρη διαφορα της πρωτης βδομαδας με της δευτερης.
τωρα για το αν τα αφηνεις ετσι η τα ανεβαζεις ωρες για να παρουν τα πανω τους δεν ξερω να σου πω.
υπομονη και αναμονη να σου πουν οι επιστημονες.
καλη συνεχεια!
Δε φτάνει ο ήλιος μοναχά,άνθη το φου να δώσει.Χρειάζονται κι άλλα πολλά και προπαντώς η γνώση.
Απάντηση
που σαι αλανι Smile

σε ευχαριστω για την απαντηση...

να σου πω το σκεφτηκα ετεροχρονισμενα βεβαια...
αφου περασε 1 βδομαδα και κατι σκεφτηκα πως ισως επρεπε να τα εβαζα 2 βδομαδουλες εστω 18/6 αλλα το "συστημα" λεει 12/12 απο σπορι.ειναι ομως και φωτοπεριοδου γιαυτο θελω το φιλαρακι μας τον blues που το χει κανει με τα nh και ξερει σιγουρα...αλλα θα τρεχει το παιδι..
τι να πω δεν ξερω...
θα ταφησω οπως ειναι και θα σιγουρευτω για την επομενη κινηση απτους εμπειρους γιατι την εχω πατησει με την βιασυνη μου πολλες φορες..

στην υγεια σου Smoke12
(πινω τα τελευταια τσιγαρα απο nh,το γονατσαμεεεε :p )
Απάντηση
νομιζω τα εχω ξαναβαλει καπου εδω στο φορουμ,ορισμενα ενδιαφεροντα αρθρα
απο ξενη ιστοσελιδα σχετικα με το 12/12..

"12-12 from seed" is a misnomer if you're trying to force your cannabis to flower early - 3 weeks from seed is the earliest time a plant can start flowering after the switch to 12-12

12-12-from-seed
how-long-does-it-take-to-grow-weed
...Στο δρόµο βγήκες για τον Όλυµπο θνητέ ονειροπόλη, που στο µυαλό σου έβαλες µικρών θεών την πόλη...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 Επισκέπτης (ες)