Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Εσ. Άνοιξη 2016] 4X by Pyramid Seeds, mix
βετερανος 1g στο watt νταξει sig το τερματισες τρελε προ λεμε προ! :d
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

ads by gr420info

μπράβο ρε sig είσαι ωραίος πραγματικά!!!
τα λόγια είναι περιττά.
καλό καλοκαίρι να έχεις!!!!!
Απάντηση
Smoke9 σσωραίος !! με έφτασες ρε μπαγάσα 1g  ε?
Απάντηση
ευχαριστώ παίδες να ειστε καλά όλοι....με ψήνεται με τα κοπλιμάν σας για το επόμενο grow...για καλύτερα κόλπα :p

..εντωμεταξύ ήδη άρχισα να βιώνω το στερητικό σύνδρομο της έλλειψης καλλιέργειας Confused
και πάνω στην χοντρή χαρμάνα μου..δεν άντεξα.. άρπαξα τον πρώτο σπόρο που βρήκα μπροστά μου....και τον βλάστησα   :d

όποιος βρει τι είναι...κερδίζει Smoke23
[Εικόνα: img_1312.jpg]
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
τι ειν' τούτο;καμιά ορχιδέα έβαλες; Cool οχι ότι σκαμπάζω...
Απάντηση
(07-08-2016, 11:04 PM)pd420 Έγραψε: τι ειν' τούτο;καμιά ορχιδέα έβαλες;  Cool  οχι ότι σκαμπάζω...

και που να βρεις σπόρο από ορχιδέα.....είναι "σπόρος" συνηθισμένος σε μια κουζίνα.....σίγουρα έχεις πετάξει πολλούς
είναι σαν κουκούτσι μεγάλος....πολύ μεγάλος...στο μέγεθος μικρού αυγού
κάνει 3-5 βδομάδες να βλαστίσει ...και καρπούς δίνει σε 5 χρόνια Rolleyes
Απάντηση
αβοκαντο αλανι μου;;;
θα σκασω!!!
τι ειναιιιιιι;; :d :d
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
έχουμε νικητή....αβοκάντο είναι ....αχ αυτές οι γυναίκες   Balloons

[Εικόνα: 8.jpg]
Απάντηση
μόνο κανα ροδάκινο-βερύκοκο πάει το μυαλό μου...να το πάρει ρε!

edit- ελα ρε λέσι κατ!μπράβο!

που ζεις ρε σιγκ,στο μεξικό; :d συνηθισμένος σπόρος σε κουζίνα λεει ο τρελός ! φάτε κανά μαντορίνι ρε ! :p
Απάντηση
Heart Heart

χαχαχαχαχα εχει η διπλανη μας ενα δεντρο χρονια... 4-5 μετρα!!χωρις πλακα..
μαρεσει το αβοκαντο!! :d
εχω πιασει σπορο να βλαστησω κι εγω πριν 3-4 χρονια γιαυτο το ξερω..

αλλα πραγματικα δεν το περιμενα να ειναι αυτο..
κατι μεσα μου μου λεγε ομως..."πες αβοκαντο" λολ..γυναικεια διαισθηση κι ετσι,τι να πω!! :p :d :d

ωραιο το κουιζακι μαρεσε!! :p

κιαλλο κιαλλο!! :d :d χαχαχα
Απάντηση
καλόπιωτα, δάσκαλε!
υπέροχος όπως πάντα!
να ήταν άλλες εποχές, μωρέ, να κάναμε ανταλλαγές μικροποσοτήτων μεταξύ μας άνετα. θα κάναμε πάρτι με τις διαφορετικές ποικιλίες...
[size=x-small]Έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα;[/size]
...
[Εικόνα: http://yoursmiles.org/tsmile/fish/t107127.gif]
Απάντηση
αλλο ενα παραδειγμα προς μιμηση εχει μπει στη θεση του! Smile
Απάντηση
χα χα....οι φώτο που χάθηκαν...βρέθηκαν ούλες μαζεμένες.. εδώ  :p

υ.γ. θενξ nl
Απάντηση
καλό βράδυ και συνχωρεστε μου την άγνοια που ρωτώ εδώ. ενα καλό πεχάμετρο θέλω να πάρω μάρκα και τιμή; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απάντηση
(10-04-2018, 11:21 PM)nlfanatic Έγραψε: καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα νέο θέμα στην κατηγορία "για αρχάριους" και να έχεις όλες τις απορίες μαζεμένες εκεί.
για την ερώτηση σου, εξαρτάται από τον όβολο σου. εγώ θα επέλεγα της hanna που είναι από τις καλύτερες εταιρίες.

το σημαντικότερο είναι ότι έχει οδηγίες, εγώ από εδώ μέσα έμαθα ότι πρέπει να κρατάμε υγρό το μάτι του.
Απάντηση
(10-05-2018, 03:27 AM)mummra Έγραψε:
(10-04-2018, 11:21 PM)nlfanatic Έγραψε: καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα νέο θέμα στην κατηγορία "για αρχάριους" και να έχεις όλες τις απορίες μαζεμένες εκεί.
για την ερώτηση σου, εξαρτάται από τον όβολο σου. εγώ θα επέλεγα της hanna που είναι από τις καλύτερες εταιρίες.

το σημαντικότερο είναι ότι έχει οδηγίες, εγώ από εδώ μέσα έμαθα ότι πρέπει να κρατάμε υγρό το μάτι του.

ευχαριστώ παλικάρια καλοσύνη σας, και καλημέρα σε όλους!
Απάντηση
80 ευρώ και καλιμπράρισμα με κατσαβίδι....

μπορείς να πάρεις και δυο απο αυτά
https://www.growcity.gr/metrhtes-ph/adwa...metro.html
(μοναδικό μειονέκτημα οτι θέλει συχνό καλιμπράρισμα)

αυτόματος αντιστάθμιτης θερμοκρασίας
αυτόματη βαθμονόμηση ενός σημείου (καλιμπράρισμα)
αδιάβροχο
Απάντηση
η ακομα καλυτερα διαολοστελνεις ολα τα μετρα αυτα που ειναι της πλακας με κανα τετοιο να γουσταρεις

https://www.ebay.com/itm/vyair-milwaukee...swmszbrszp
Απάντηση
ρε αντμιν τοσο φραγκατος εισαι;;;αραξε! Cool :d
Απάντηση
(10-05-2018, 03:48 PM)nlfanatic Έγραψε: sig-p420 από προσωπική εμπειρία θα έλεγα πως τα phμετρα που καλιμπράρονται με βίδα είναι πιο σταθερά στις μετρήσεις μετά από ένα χ διάστημα από τα αυτόματα phμετρα.

συμφωνώ απόλυτα...το ανέφερα εξάλλου...(μοναδικό μειονέκτημα οτι θέλει συχνό καλιμπράρισμα)
Απάντηση
επίσης πολύ καλή επιλογή είναι η μέτρηση του πεχά με σταγόνες. το μόνο μειονέκτημα είναι ότι όταν μπουν τα ζουμιά και μαυρίσει το νερό χάνεις τα αβγά και τα πασχάλια!  :d
αλλά... (γιατί πάντα υπάρχει ένα αλλά)
....είναι πιο παιχνιδιάρικος ο τρόπος αυτός και σου διεγείρει την φαντασία και την μαθηματική ικανότητα π.χ θέλω να βάλω 2 μλ άμινο που έχει πεχά 3 σε ενάμιση λίτρο νερό, το πεχά του νερού μου είναι 7, πόσες σταγόνες πεχά down θα ρίξω για να το φτάσω κοντά στο 6.5 όταν το ζουμί μου είναι μαύρο, ε???  εδώ σας θέλω  :p  Cool  

λύση α) αγοράζεις ένα ηλεκτρονικό πεχάμετρο
λύση β) πεχάρεις ψηλά το νερό ώστε να αντισταθμίσει το χαμηλό πεχά του άμινο, και αν βγάλει κλειδώματα και ελλείψεις το φυτό φλασάρεις νωρίς νωρίς
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(10-05-2018, 04:23 PM)sig-p420 Έγραψε:
(10-05-2018, 03:48 PM)nlfanatic Έγραψε: sig-p420 από προσωπική εμπειρία θα έλεγα πως τα phμετρα που καλιμπράρονται με βίδα είναι πιο σταθερά στις μετρήσεις μετά από ένα χ διάστημα από τα αυτόματα phμετρα.

συμφωνώ απόλυτα...το ανέφερα εξάλλου...(μοναδικό μειονέκτημα οτι θέλει συχνό καλιμπράρισμα)

σε εμένα ρε παιδιά συμβαίνει το αντίθετο... εδώ και ένα χρόνο το αυτόματο δεν θέλει καλιμπράρισμα  το τσεκάρω με ρη 4 και ρη 7 ενώ το άλλο που έχω με την βίδα σε κάθε πότισμα χάνει! δεν μπορώ να το φέρω στα ίσια του.
Απάντηση
(10-06-2018, 12:18 AM)nlfanatic Έγραψε: μάρκες; μοντέλα;

[Εικόνα: 20181006_003319.jpg]

τα φθηνά από το ebay.. το μεσαίο είναι με την βίδα, αριστερά το tds και δεξιά το ηλεκτρονικού καλιμπραρίσματος. μάρκες mekapses.

το δεξιά πάντως και το tds με καλύπτουν και είναι σταθερά. αν χαλάσει το καλό θα ψαχτώ σε κανένα καλύτερο
Απάντηση
(10-06-2018, 12:35 AM)mummra Έγραψε:
(10-06-2018, 12:18 AM)nlfanatic Έγραψε:

[Εικόνα: 20181006_003319.jpg]

το tds... το ίδιο έχω και εγώ.....σε πια κλίμακα μετράει (από τις τρεις)...ξέρεις mummra?

[Εικόνα: ppm_ec_c.jpg]
Απάντηση
(10-06-2018, 01:00 AM)sig-p420 Έγραψε: το tds... το ίδιο έχω και εγώ.....σε πια κλίμακα μετράει (από τις τρεις)...ξέρεις mummra?

truncheon... και είχα φάει σκάλωμα όταν είδα αυτόν τον πίνακα χωρίς να γνωρίζω τι έχω, πολύ λιτές οδηγίες οι κινέζοι. δεν αναφερόταν πουθενά.  τελικά το βρήκα σε δύο καταστήματα growshop στην αμερική που ήξεραν τι πουλούσαν.

πάντως με το eutech οι διαφορές είναι μικρές και ότι και αν ακολουθήσεις δεν θα έχει διαφορά... το hana είναι hana, έχει την αποκλειστικότητα και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι hana.

εσύ ποια ακολουθείς;
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)