Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
#36
Καλησπερα στην παρεα.
Καλως σας βρηκα.
@CatAek Κατερινα Joint Pass  Big Grin
Απάντηση
#37
Καλως τον @Νέρωνας

Τα ημερολογια παρουσιασης παιδια σαν και εσενα σκεφτηκαμε και δημιουργησαμε την κατηγορια, τωρα εφ οσον το επιθυμεις, θα μπορεις να κανεις την καλλιεργεια σου εκει μεσα,να την δειξεις ομορφα και δεν θα παρεμβαλεται η παρουσιαση σου απο σχολια, κατι που χαλαει το νημα. (μετα την πιστοποιηση βεβαια) Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#38
@trompetas  Ελα και εχω μπλεξει με κατι μουρλο σατιβες , και εχω βρει τον μπελα μου.

πως γινεται παντα σε μενα να βγαινουν το αναποδο ?

τα ινδικα να κυριαρχη σατιβα , και στης σατιβες η ινδικα.

Αφου εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι , δεν γινεται εβαλα αναποδα τα σπορια Tongue
Απάντηση
#39
(08-05-2021, 00:01 )Νέρωνας Έγραψε: πως γινεται παντα σε μενα να βγαινουν το αναποδο ?

χαχαχα τον Μέρφι τι τον έχεις? Big Grin
Απάντηση
#40
@trompetas  "ελα μωρη αφιοναρααααααα!!!!" ποσα γραμματα ειναι;;; Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin


ακριβως 25 μου το εβγαλε αυτοματα απο κατω μολις πηγα να ξαναπροσπαθησω να δωσω φημη.
να βγαλω ενα θαυμαστικο η ενα α δλδ;;χαχαχαχαχαχαχα


οριο δεν ειχα περασει καν ουτε μια δεν ειχα δωσει..
αρα αν παει μεχρι 25 κανονικα πρεπει να εχει 24 γιατι στο 25ο βγαζει σφαλμα..

τωρα εστειλα μια καρδουλα κ την δεχτηκε οποτε αυτο θα ηταν..


ω ρε ξερεις τι καταλαβα;οτι μετραει και τα κενα!!! Undecided
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#41
Εμενα μου αρεσε η πλακιτσα που γινοτανε στα ημερολογια κ οι γνωμες απ ολους, ολοι διορθωθηκαμε απο αυτα. Δεν ειπαμε να ξεφευγουμε η να κανουμε οτι να νε αλλα καποιες ατακες του αλαφρρο κ αλλων μελων θα μου λειψουν. Αν καποιος το παρατραβα μπορειτε να βαλετε φρενο.
Τελος παντων βλεποντας κ κανοντας. Ολα καλα θα πανε. 
Χαρηκα που σας ξαναβρηκα κ ελπιζω με την ιδια χαρα κ ενθουσιασμο να τα ξαναλεμε
Απάντηση
#42
Τις φήμες τις ξανα παραμετροποιήσαμε ώστε να δίνουν όλο τον απαραίτητο χώρο για σχολιασμό, απο 25 χαρακτήρες σε 65 (Υπενθυμίζω οτι διανύουμε την περίοδο δοκιμαστικής λειτουργίας και θα υπάρχουν συνεχώς μικρο αλλαγές.
Εκτιμάται όλο το feedback είτε είναι αρνητικό είτε θετικό
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#43
   
Μου έγινε έτσι. Και όταν τα ανοίγω λείπουν οι απαντήσεις των άλλων συμφορουμιτών.
Απάντηση
#44
(08-05-2021, 22:23 )pansek Έγραψε: Μου έγινε έτσι. Και όταν τα ανοίγω λείπουν οι απαντήσεις των άλλων συμφορουμιτών.

Ο καθένας βλέπει τις δικές του δημοσιεύσεις προφανος...

Τα ίδια κι εγώ βλέπω μόνο τη δική μου δημοσίευση
Λολ
Τι ναχει συμβεί Άραγες?
Απάντηση
#45
(08-05-2021, 22:25 )YesIcan Έγραψε:
(08-05-2021, 22:23 )pansek Έγραψε: Μου έγινε έτσι. Και όταν τα ανοίγω λείπουν οι απαντήσεις των άλλων συμφορουμιτών.

Ο καθένας βλέπει τις δικές του δημοσιεύσεις προφανος...

Τα ίδια κι εγώ βλέπω μόνο τη δική μου δημοσίευση
Λολ
Τι ναχει συμβεί Άραγες?

Ίσως κάποιο τεχνικό πρόβλημα.
Απάντηση
#46
(08-05-2021, 13:10 )drunken monk Έγραψε:
(08-05-2021, 00:01 )Νέρωνας Έγραψε: πως γινεται παντα σε μενα να βγαινουν το αναποδο ?

χαχαχα τον Μέρφι τι τον έχεις? Big Grin

@drunken monk  δεν ξερω ποιος ειναι , πραγματικα ομως μονο μια φορα βγηκαν οπως ελεγε Sad  δλδ ιντικα καθαρη Tongue
Απάντηση
#47
@YesIcan Τι πραγματικά? θα φταίει το update.

αχ if it aint broken...

αλλα τώρα κανείς δεν έχει αρνητική να δώσει?
ή ειναι bug?
Απάντηση
#48
Καλησπέρα σύντροφοί, φωτο απο καλλιέργεια δλδ μονο σε ημερολόγιο?
Κάτι σαν το πριβέ ίσως?
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#49
Καλησπέρα και από μένα!
Νομίζω έχουμε ξεφύγει από την έννοια φόρουμ420. Μήπως πρέπει σιγά-σιγά να ξεκινήσουμε να βάζουμε κάνα ημερολόγιο και να αφήσουμε τα κουτσομπολιά? Για άλλο λόγο βρισκόμαστε εδώ... όχι για να κρίνουμε τους admin.
Απάντηση
#50
Αναθεωρούμε για τα μυνήματα και υπάρχει πιθανότητα να πλαισιωθεί εν τέλη, και μαλλον θα υπαρξει ενα ειδος "παντρεματος" μεταξυ του παλιου κανονισμου (αριθμος post) και των ρολων, περισσοτερα θα ανακοινωθουν αργοτερα μεσα το μηνα.
Το λεω προωρα για να γνωρίζετε οτι το εχουμε στα υπ οψην
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#51
Σας χαιρετω ολους ομαδα,χαιρομαι που βρεθηκαμε ξανα στο φορουμ μας ανανεωμενοι,καλες καλλιεργειες σε ολους !!!
Απάντηση
#52
Καλησπέρα κ από μένα και καλή συνέχεια.. !  btw φωνάξτε τον αλλαφρό θα έχει μείνει στο παλιό φαίνεται .. !  Big Grin
Απάντηση
#53
καλησπερα συντροφια μου!
φανηκαν πολυ εντονα καποιες αλλαγες,ομολογω και σε μενα.
ομως υπομονη ,ακουγονται ολες οι αποψεις-ακομη κι αν δεν "φαινεται" καποιες φορες
και θα βρουμε την χρυση τομη συντομα Smoke27

χρονια πολλα στις μανουλες του κοσμου! Heart
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
#54
(09-05-2021, 21:36 )diaolina Έγραψε: καλησπερα συντροφια μου!
φανηκαν πολυ εντονα καποιες αλλαγες,ομολογω και σε μενα.
ομως υπομονη ,ακουγονται ολες οι αποψεις-ακομη κι αν δεν "φαινεται" καποιες φορες
και θα βρουμε την χρυση τομη συντομα Smoke27

χρονια πολλα στις μανουλες του κοσμου! Heart

+1

Αυτό μπήκα να γράψω Smile

Λίγο υπομονή απ τα παλιότερα μέλη (και τα νεοτερα εννοειτε..)
Απάντηση
#55
(10-05-2021, 17:21 )drunken monk Έγραψε:
(09-05-2021, 21:36 )diaolina Έγραψε: καλησπερα συντροφια μου!
φανηκαν πολυ εντονα καποιες αλλαγες,ομολογω και σε μενα.
ομως υπομονη ,ακουγονται ολες οι αποψεις-ακομη κι αν δεν "φαινεται" καποιες φορες
και θα βρουμε την χρυση τομη συντομα Smoke27

χρονια πολλα στις μανουλες του κοσμου! Heart

+1

Αυτό μπήκα να γράψω Smile

Λίγο υπομονή απ τα παλιότερα μέλη (και τα νεοτερα εννοειτε..)
Ειλικρινά εμείς οι 'παλιότεροι' είμαστε ίσως παραπάνω ανήσυχοι , αλλά βλέποντας την αλλαγή  ενός μοντ σε υποστηρικτή 
βλέπω ότι μπήκαμε σε καλό δρόμο. Πονάμε αυτό το φόρουμ και είχα την αίσθηση ότι ένα μόνο άτομο μπορούσε να το διαλύσει.
Υπομονή από μας και καλό κουράγιο σε σας.
Απάντηση
#56
Καλησπέρα παίδες και καλή αρχή.
Μια ερώτηση:
Ο εξοπλισμός που είχα χρησιμοποιήσει στο ημερολόγιο μου με τίτλο "Πάμε λοιπόν", όπως είχα αναφέρει και στο νήμα ήταν δανεικός (ο μισός δηλαδή) οπότε τώρα δεν μπορώ να βγάλω φώτο πιστοποίησης μιας και το γκροου τελείωσε και ο εξοπλισμός επιστράφηκε.
Μπορώ να κάνω κάτι άλλο για την πιστοποίηση.

1(Καινούργιος εξοπλισμός θα αγοραστεί τον Σεπτέμβριο).
2(Τρέχω ένα φυτό μπαλκονάτο (cbd lemon potion auto) το οποίο αργότερα θα φύγει έξω. Μπορώ μήπως να πιστοποιησω με αυτό,με την σχετική φώτοWink.

Ουπς, τώρα είδα την κατηγορία "Επικοινωνία-κανόνες" μάλλον εκεί θα έπρεπε να απευθύνω ε;
Sorry αν έκανα λάθος.
Απάντηση
#57
καλως τον σπεσιαλ!!! Smoke16
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#58
(10-05-2021, 18:28 )pansek Έγραψε: Ειλικρινά εμείς οι 'παλιότεροι' είμαστε ίσως παραπάνω ανήσυχοι

γεροπαραξενεψαμεεεεε Big Grin Big Grin
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#59
@CatAek Καλώς ξαναβρεθήκαμε! Smile
Απάντηση
#60
(10-05-2021, 19:44 )CatAek Έγραψε:
(10-05-2021, 18:28 )pansek Έγραψε: Ειλικρινά εμείς οι 'παλιότεροι' είμαστε ίσως παραπάνω ανήσυχοι

γεροπαραξενεψαμεεεεε Big Grin  Big Grin

Ρε συ , εγώ γέρος ναι. Εσύ είσαι πιο μικρή από την κόρη μου.  Tongue
Απάντηση
#61
(11-05-2021, 00:43 )pansek Έγραψε: Ρε συ , εγώ γέρος ναι. Εσύ είσαι πιο μικρή από την κόρη μου.  Tongue

κρυβε λογια νιατο μου!! Smoke20 Big Grin
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
#62
Καλησπερα σε ολους κι από εμένα.

Μετα απο καποιες μερες που άνοιξε ξανά το φόρουμ θα ηθελα να καταθέσω την αποψη μου ως σχετικά νέος χρήστης.

Οταν βρηκα αυτο το φόρουμ μου έκαναν δυο πράγματα εντύπωση.Και καλη αλλα και κακη.
Το πρώτο ήταν ότι ο καθενας μπορούσε να προκαλέσει οποιαδήποτε δυσάρεστη κατασταση και να ταράξει την ισορροπία του φόρουμ.
 Αυτο διορθώθηκε χάρη στο μεράκι των παιδιων που έδωσαν από τον ελεύθερο χρόνο τους για να κάνουν όλη αυτή την αλλαγή. 
Ολη η διαδικασία με την πιστοποίηση ειναι πραγματικα εξαιρετική κίνηση και πολυ μελετημένη. Να δώσω ένα μεγάλο μπράβο σε ολη την ομάδα!

Από την άλλη καλη εντύπωση μου είχε κάνει οτι ολοι ηταν προσιτοι για κουβέντα και τις περισσότερες φορές πρόθυμοι να βοηθήσουν.
Δεν σας κρύβω ότι αυτός ήταν και ο λόγος που άρχισα να κανω ημερολόγιο. Το να συζητάς για κατι που δεν μπορείς να το πεις με τον καθένα εκτος φόρουμ ηταν για εμενα σοβαρό πλεονέκτημα. 
Μέσα από αυτές τις συζητήσεις εγω καταφερα να ολοκληρώσω την πρωτη προσπάθεια μου και να σώσω τα φυτα απο διαφορα που συνέβησαν.Για μενα υπήρξε πολυ βοηθητικό.
Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει γιατί μπήκε αυτή η απόσταση ξαφνικά ανάμεσα στους ανθρώπους που μπαίνουν εδω.
Κανόνες πρέπει να υπάρχουν σιγουρα αλλα ξαφνικά αρχισα να φοβάμαι να γράψω η να σχολιάσω κατι μην θεωρηθεί άκυρο το σχόλιο η περιττό .
Για όλους εμάς που καλλιεργουμε για τον εαυτό μας το φόρουμ αποτελεί τον χώρο που μπορούμε να εκφραστουμε ελεύθερα και αυτο μας έκανε να το αγαπησουμε ακομα και εμεις οι νεοφερμένοι. 
Στα μάτια μου δεν φαίνεται κακη η επικοινωνία μέσω των ημερολογίων.Και μου ειναι δυσκολο να κατανοήσω τον λόγο που περιορίστηκε αυτο τόσο πολύ.

Θεωρώ ότι δεν θα ηταν κακη μια αναθεώρηση στην πολιτική αυτή. Πάντα με σεβασμό στο φόρουμ και στην κοινότητα.
Το λέω με αγαπη πραγματικα στηρίζοντας απολυτα την κοινότητα και την προσπάθεια που έχει γίνει.

Heart

Περα απο αυτα προσωπικά όλες οι νέες κατηγορίες μου αρέσουν αρκετα και εχουν στηθεί ετσι που κάνουν ευκολότερη την ανάγνωση αλλα και την εύρεση των απαντησεων που αναζητούμε συνήθως.
Ξαναλέω ότι η δουλεια που έγινε κατά την γνώμη μου είναι εξαιρετική και οι περισσότερες αλλαγές ηταν εύστοχες και απαραίτητες!
Χρωστάω κέρασμα!

Τα σεβη μου !
Απάντηση
#63
(11-05-2021, 03:41 )pasas25 Έγραψε: Στα μάτια μου δεν φαίνεται κακη η επικοινωνία μέσω των ημερολογίων.Και μου ειναι δυσκολο να κατανοήσω τον λόγο που περιορίστηκε αυτο τόσο πολύ.

Καλημέρες, ευχαριστούμε για το feedback @pasas25 , να σταθω στο παραπανω quote λιγο.

Για καποιο λογο το γεγονος οτι χωριστηκαν τα ημερολογια σε κατηγοριες, παρεξηγηθηκε ως περιορισμος λογου. Η μηπως αναφερεσαι σε μυνηματα; Και γι αυτα θα δουμε τι θα κανουμε, το σκεφτομαστε (δε θα το κανουμε ευκολο παντως αυτο. Ειναι το υπερτατο δικαιωμα, και οταν χρησιμοποιειται λαθος δημιουργει προβληματα, θα χρειαστει να το κερδισει κανεις μεσα απο προσφορα,θα δουμε τι και πως)

Στα ημερολογια συζητησης-δραστηριων ουσιαστικα συνεχιζει η ιδια λογικη με παλια, δεν αλλαζει κατι, κανονικα μπορει να γινεται η κουβεντα μεταξυ των καλλιεργητων απλως αυστηροποιηθηκε το πλαισιο για τα δικαιωματα σχολιασμου, που συνδεονται με τη πιστοποιηση, για να γραψει κανεις εκει πρεπει να την περασει. Ισως χαλαρωσει το πλαισιο για τους επαινους, αλλα προς το παρων αφηνεται ως εχειν γιατι δε βλεπω να υπαρχει προβλημα στη ροη, και ειναι νωρις ακομα για συμπερασματα ενταξει.. Ισα που περασε μια βδομαδα;

Η νεα προσθηκη στο μενου ηταν τα Ημερολογια παρουσιασης. Δεν υποχρεωνεται κανεις να γραφει εκει, αλλα οποιος επιλεγει να παρουσιαζει την προσπαθεια του με αυτο το τροπο σημαινει οτι δε θελει σχολια απο κατω και θελει μια ωραια ενιαια εικονα της καλλιεργειας του, γαμαει, +1 απο μενα σε οσους πανε εκει, και γω εκει ειμαι (τουλαχιστον στη τωρινη προσπαθεια με τα σπουτνικ)
Αλλα δε σημαινει οτι δε θελω να ακουσω αν αρεσει η δεν αρεσει η προσπαθεια μου (ψηφοι) Φυσικα και θελω! Ποιος δε θελει; Smile

Με λιγα λογια, πλεον σου δινεται η δυνατοτητα να διαλεξεις (εφ οσων δηλωσες γνωστης) τι ειδους ημερολογιο θελεις να κανεις. Ο δραστηριος ουτως η αλλως θελει τη βοηθεια του, την επιβεβαιωση, το tip, οποτε δεν εχει νοημα η παρουσιαση γι αυτους τους καλλιεργητες. Θελουν τη κουβεντα

Θεωρω οτι απλως χρειαζεται ενα διαστημα για να αρχισει ο κοσμος να καταλαβαινει τη νεα λογικη με τους ρολους / συζητήσεις
Και φυσικα διαβαστε τις οδηγιες χρησης, ξανα και ξανα. Ειναι σχεδον αδυνατον να τα πιασεις ολα με 1 διαβασμα, δε παιζει
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#64
@pasas25
Πολύ ωραία τοποθέτηση. Αυτά που είπες με απασχολούσαν κι εμένα.
@trompetas
Μετά την επεξήγησή σου, μού λύθηκαν πολλές απορίες.

Τhanks guys! Smile
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
#65
Το Είδατε αυτό ?  σημαντική εξέλιξη για τη φαρμακευτική. 

Ο εισηγητής της ΝΔ Χρήστος Κέλλας αναλύοντας τα άρθρα του σχεδίου νόμου υπογράμμισε πως πρόκειται για « ένα ολοκληρωμένο πλαίσιο για την ανάπτυξη της βιομηχανίας κάνναβης στη χώρα μας , από την οποία προσδοκούμε ότι θα υπάρξουν οφέλη για την οικονομία μας μέσω των επενδύσεων, της δημιουργίας νέων θέσεων εργασίας και της διοχέτευσης των συγκεκριμένων προϊόντων στην αγορά. Προσφέροντας «νέες επιλογές στους κλάδους της γεωργίας και της μεταποίησης αλλά το κυριότερο, σε όσους επιλέγουν τα τελικά προϊόντα φαρμακευτικής κάνναβης, σκευάσματα για να ανακουφιστούν από τις παθήσεις τους και να ανταποκριθούν καλύτερα σε θεραπείες, εφόσον κάτι τέτοιο κρίνεται απαραίτητο από τους θεράποντες ιατρούς».

https://www.ethnos.gr/ellada/156884_farm...nomoshedio
Απάντηση
#66
Ενδιαφέρον άρθρο, δεν ξέρω αν θα μπορούμε να καλλιεργούμε με συνταγή γιατρού, αλλά θα ηταν γαμω κάτι τέτοιο.
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#67
@godfather Αυτο θα ηταν το καλύτερο .. ! και βασικά εκεί πάμε αλλά με αργά βήματα ..
Απάντηση
#68
Κρατάτε μικρό καλάθι
Απάντηση
#69
αν ειναι να γινουν εκλογες απο φθινοπωρο,καλα το πανε,θελουν να παρουν ψηφους απο παντου Cool
μυριστηκαν και παραδακι με τις επενδυσεις..θα πεσει η κωλοτουμπα συννεφο.
μακαρι να προχωρησει σταθερα εστω και λιγο και να μην παμε πισω...
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
#70
Αφου ονειρευονται επενδυσεις, μην περιμενετε τον καθε ενα απο μας, αν θυμαστε κατι διαταξεις παλιοτερα μιλουσανε οτι για να εκδοσουν αδειες θελουνε 10 - 15μυρια για μια εταιρια, η κατι τετοιο αναλογο...


Αλλα ευχομαι ο,τι και να γινει, να εχει θετικο αντικτυπο στον καλλιεργητη στο σπιτι, χαλαροτερες ποινες στα δικαστηρια η και καθολου κλπ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)