Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
(24-05-2021, 17:46 )tzorge Έγραψε: Καλησπέρα κάποιο πρόβλημα έχω.
Δεν μου βγάζει νέα μυνηματα.

(18-05-2021, 00:15 )sig-p420 Έγραψε: Rolling on the Floor, Laughing out loud  Rofl
Το τελευταίο μυνημα που μιυ εμφανίζει είναι αυτό του sig.

Τίποτα ότι και να ποσταρω το τελευταίο ποστ είναι του sig.
Λιγο-πολυ ειναι ενα γενικο προβλημα φιλε @tzorge
Απάντηση
Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Τώρα βλέπω τα μηνύματα.
Απάντηση
Κι εγώ τώρα είμαι οκ.
Απάντηση
φωτογραφιες χυμα απο καλλιεργιες υπαρχει καποιος χωρος να ανεβαζουμε?
Απάντηση
Απο ψεσ αργα ειμαι πιο μοντερνοσ
<<Τσιπαριστηκα>> με το μοντερνα
Η ολη διαδικασια ηταν γρηγορη,30' πανω κατω

Συναισθηματα που ενοιωσα και σκεψεισ

Εδω και χρονια ειμουν υποψιασμενοσ (για να ακριβολογω σιγουροσ) οτι η οικονομικη-πολιτικη-δικαστικη εξουσια μασ βλεπουν ωσ αριθμουσ και οχι ωσ ανθρωπουσ

Δηλαδη η ολη διαδικασια σου δινει καλιστα το συναισθημα οτι αντι να ειμασταν ανθρωποι που κανουν εμβολιο,ειμασταν ενα κοπαδι γελαδια που μαντρωθηκαν για να μαρκαριστουν

Το συστημα μαθαινει,να μασ κανει πειθήνιους-να μασ κοντρολαρει-να μασ βαζει σε σειρα-να βλεπει τισ αντιδρασεισ μασ,και να μαθαινει απο τα λαθη του,μεχρι την επομενη φορα

Επομενη φορα που δεν θα ξερουμε ποτε θα ειναι ή με ποιο σχεδιο θα ειναι και με ποια αιτια ή αφορμη θα ειναι
Θασ μασ πουνε αυτοι το ποτε
Εμεισ θα υπακουσουμε παλι 
Αυτοι παλι θα μαθουν απο οτι τυχον λαθη που εχουν κανει και θα επαναλαμβανετε μεχρι να ειναι σιγουροι οτι εχουν μαθει πλεον καλα πωσ να μασ κατευθυνουν και να μασ μπουζουριαζουν χωρισ να αντιστακωμαστε σε οτι αυτοι προσταζουν

Οταν λοιπον θα ειναι σιγουροι οτι <<μασ εχουν>>τοτε θα αρχισουν τα μπουζουριασματα,για ποιο σοβαρα πραγματα
Π.χ τι δουλεια θα κανει ο καθενασ μασ,ποιοι θα κανουν παιδια,με ποιο τροπο θα τα κανουν,ποια θα επιζησουν και που,
Ποιοι πρεπει να πεθανουν,και σε ποια ηλικια πρεπει να πεθανουν

Βεβαια τα πιο σκληρα απο αυτα εμεισ σιγουρα δεν θα τα προλαβουμε
Τα παιδια μασ ισωσ προσ το τελοσ τησ ηλικιασ τουσ
Τα εγγονια μασ ?

Θα μου πειτε 
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ Roukouna ΤΩΡΑ

Αν ομωσ περσυ τετοιο καιρο,και κανα δυο μηνεσ πριν,πανω κατω,σασ ελεγα οτι θα εθει μια μερα που:δεν θα μπορειτε να δουλευετε και να αμοιβεσθε (πολλοι να χασετε και τισ εργασιεσ σασ),θα ειστε υποχρεωμενοι να μεινετε στο σπιτι,οτι θα σασ δωσουν σε αντισταθμισμα για τα χαμενα εσοδα,ελεημοσυνη το 1/7-1/8 απο τα εσοδα αυτα που λογικα θα ειχατε πανω κατω,οτι για βγειτε εκτοσ σπιτιου θα πρεπει να υπαρχει καποιοσ λογο,που θα πρεπει και το λογο να δεχθουν,αλλα, και το να ξερουν που θα πατε,επισησ οτι θα εργαζωνται μονο οσοι στηριζουν το συστημα (συστημα διλαξτε αυτο που θεωρειτε εσεισ το οποιο ειναι)και θα πριμοδοτουνται απο αυτο με χρηματα,που θα επρεπε λογικα να επενδυθουν στο Εθνικο συστημα υγειασ,να πηγαινουν σε ιδιωτεσ)
Θα μπορουσα να γραψω πιο πολλα,και πιο σοβαρα ακομα,αλλα και με αυτα μονο που ανεφερα 

Και τοτε δεν θα με λεγαται 
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ Roukouna ΤΩΡΑ??
Απάντηση
ναι αυτο ειναι το τσιπακι!
γτ ημασταν υποψιασμενοι με οσα διαβαζαμε χροοονια στις γραφες/αποκαλυψη.

οποτε σου λεει πως θα το πασαρουμε....;
παρτε μια πανδημια που εμεις φτιαξαμε τον ιο..

υπηρχε ενα ιαπωνικο αν δεν κανω λαθος καρτουν που για να στειρωσει την ιαπωνια εβγαλε μουφα πανδημια κι εμβολια......


τι ζουμε;;;!! Undecided
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Φίλε @Roukounas όποιος έχει διαβάσει το βιβλίο του Όργουελ "1984" το οποίο γράφτηκε το 1948, θα σου έλεγε... και λίγα λες Roukouna!
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
το βρηκα...
διαβαστε....


https://igata.gr/2021/04/20/vexille-%ce%...SzgPwXMSg4




καληνυχτα... Smoke3
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
@Roukounas Γεια σου φιλαρακι μου,Παοκι...Λογο δουλειας ημουν ανενεργος αρκετα.Σε λιγες μερες τελειωνω το γκροου που εχω τωρα και ειναι στα τελειωματα και ανοιγο ημερολογιο να τα λεμε και απο εκει
@trompetas Καλησπερα μεσιε...Λογο δουλεια ειμαι αρκετα ανενεργος δεν εχω παρατηση το σαιτ.<Απλη ενημερωση γιατι ημουν ανενεργος καιρο μην φαω καμια διαγραφη Big Grin
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
@ΤσιουΠαοΚ

[Εικόνα: giphy.gif?cid=ecf05e47yhpweq9qw05qzr06q9...y.gif&ct=g]

Δεν προβλεπεται διαγραφη μελους λογω απουσιας..lol δεν υπαρχει λογος ανησυχιας
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@Roukounas  Εγω με αυτα που λες να σημφωνησω δεν θα φερω αντιρηση....Θα θεσω ενα ερωτημα απλα σαν ανθρωπος.

Εμεις σαν ανθρωπη,τι πρεπει να κανουμε?Να ασχολουμε με το τι θελουν αυτη να καταφερουν και τι σχεδια θελουν να βγαλουν?
ή να ασχοληθω με το παιδι μου να το ζησω να το μεγαλωσω να γελασω και να κλαψω μαζι του, με την δουλεια μου
που μου δινει οτι μου δινει και τα βγαζω οπως τα βγαζω περα με την γυναικα μου να κανω καποια ταξιδια εστο και οπου μπορω
ας ειναι 30 χιλ διπλα να δω μερη αλλα να ζησουμε στιγμες.Εγω ξερεις τι καταλαβενω τοσο καιρο.Οτι τα χρονια περναν σαν νερο
και βλεπω ανθρωπους<δεν το λεω με κακια και δεν λεω για σενα απλα το λεω>να ασχολουντε να βγαζουν βιντεακια για τους
πολιτικους να κυνηγανε το βρομικο αυτο συστημα <γιατι βρομικο ειναι > και κανοντας  ολα αυτα τα παιδακια τους διπλα τους μεγαλωνουν
και δεν ζουν μαζι τους πραγματα ουτε με την γυναικα τους.Ειναι μονιμος στο ανχως και στα νευρα για ολη αυτη την κατασταση.
Ξερω θα μου πειτε οτι αν δεν ασχοληθουμε εμεις θα την πληρωσουν τα παιδια μας.Αλλα καθε γενια που φευγει αυτο λεν οτι θα γινει
και τα παιδια τον παιδιων και παει λεγοντας ολη ζουνε την ιδια κατασταση
Αρα τι αξιζει για σας να κανετε Να παλευετε για να καθαρισετε το βρομικο κρατως?<Το οποιο εχει παρακλαδια πολυ πιο δυνατα απο το δικο μας στην βρομια>
Η να ζησετε αξιοπρεπως μια ζωη με κουτσα στραβα οπως βγαινουν αλλα να γελασετε και να χαρητε να ζησεετε στιγμες απλες με την γυναικα και οικογενεια γενικα?
Το ερωτημα μου δεν ειναι αλαζονικο ειναι ενα πραγμα που σκεφτομαι 1.5 χρονο τωρα και ενο απογοητευομαι και εγω απο χρεη και διαφορα ξαφνικα σκεφτομαι αυτα που σας λεω και νομιζω πως Γελαω.
Αληθεια ειμαι 32 χρονων δεν ειμαι μεγαλος πολυ...Αλλα πριν 20 χρονια ο κοσμος εξω ειχε μια αξιοπρεπεια ηξερε λιγο να αγαπαει να σεβετε.Πλεον εξω ειναι μια κολαση και ο κοσμος εκει εξω δεν εχει ανθρωπια δεν εχει αγαπη μεσα του πλεον.Θλιβομαι αλλα συναμα χαιρομαι που ακομα δεν ειμαι ετσι.
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
(24-05-2021, 20:58 )sporakos Έγραψε: φωτογραφιες χυμα απο καλλιεργιες υπαρχει καποιος χωρος να ανεβαζουμε?


Άνοιξε ένα νήμα και ανέβασε τες.

Ρωτα τον @trompetas σε ποια κατηγορία ..
Απάντηση
Αν και δε θα προτεινα να ανοιξει τετοιο νημα, γιατι αναιρει τα ημερολογια... Αλλα ειναι θεμα χρονου το ποτε θα ανοιξει κατι τετοιο...Έχει ζήτηση ένα τετοιο θεμα.


Το Να χαμε να λέγαμε είναι μια κατηγορία γενικής συζήτησης όπου μπορεί και το ενεργό μέλος να συμμετάσχει, πέρα απο τον καλλιεργητή.  Αν θελετε ξεκινήστε το εκει για να εχει και μεγάλη συμμετοχή και βάλτε χυμα ο,τι θέλετε, τι να σας πω.. Προσωπικά δε θα συμμετάσχω
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(28-05-2021, 16:17 )trompetas Έγραψε: Αν και δε θα προτεινα να ανοιξει τετοιο νημα, γιατι αναιρει τα ημερολογια... Αλλα ειναι θεμα χρονου το ποτε θα ανοιξει κατι τετοιο...Έχει ζήτηση ένα τετοιο θεμα.


Το Να χαμε να λέγαμε είναι μια κατηγορία γενικής συζήτησης όπου μπορεί και το ενεργό μέλος να συμμετάσχει, πέρα απο τον καλλιεργητή.  Αν θελετε ξεκινήστε το εκει για να εχει και μεγάλη συμμετοχή και βάλτε χυμα ο,τι θέλετε, τι να σας πω.. Προσωπικά δε θα συμμετάσχω


@sporakos  Σε κάλυψε νομίζω.
Απάντηση
Καλημέρα! Επειδή δεν κατάφερα να κλείσω το ημερολόγιο που έτρεχα πριν αλλάξει το φόρουμ. Να σημειώσω ότι από τα 12 φυτά τελικά κόπηκαν μόνο τα 11 το ένα ήταν αυτό που είχε φτάσει 5 μηνών για να καταφέρει να μπει στην ανθοφορία. Έχουν ζυγίστει τα 9 φυτά με σύνολο 513 γρ, πιάστηκαν όλα τα βάζα με αποτέλεσμα τα άλλα δύο από την βαρεμάρα του τριμαρισματος όπως κρεμάστηκαν ξεράθηκαν μπήκαν σε 2 σακούλες και ούτε που μπήκα στην διαδικασία να τα καθαρίσω και να τα ζύγισω. Θεωρώ ότι είναι πάνω από 100γρ μαζί.

Δεν πολύ μπαίνω τώρα για λόγους τρεξίματος με δουλειές κλπ. Μαζί σας θα είμαι από τέλη Αυγούστου. Μπαίνει μπρος νέα καλλιέργεια.

Τα φιλιά μου σε όλους, καλό καλοκαίρι να έχουμε
Απάντηση
Οι δύσκολοι καιροί δημιουργούν δυνατούς ανθρώπους.
Οι δυνατοί άνθρωποι δημιουργούν καλές εποχές.
Οι καλές εποχές δημιουργούν αδύναμους ανθρώπους.
Οι αδύναμοι άνθρωποι δημιουργούν δύσκολους καιρούς.

Ελπίζω να μην έρθει η μέρα που μια πραγματική πανδημία θα θερίζει κ εμείς θα σφυραμε ανέμελα σαν το παραμύθι με τον βοσκό κ τον λύκο....
Απάντηση
(30-05-2021, 20:39 )Panopticon Έγραψε:
(29-05-2021, 14:26 )bakiz Έγραψε: Οι δύσκολοι καιροί δημιουργούν δυνατούς ανθρώπους.
Οι δυνατοί άνθρωποι δημιουργούν καλές εποχές.
Οι καλές εποχές δημιουργούν αδύναμους ανθρώπους.
Οι αδύναμοι άνθρωποι δημιουργούν δύσκολους καιρούς.

Ελπίζω να μην έρθει η μέρα που μια πραγματική πανδημία θα θερίζει κ εμείς θα σφυραμε ανέμελα σαν το παραμύθι με τον βοσκό κ τον λύκο....

Γιατί αυτή η πανδημία δε σου φτάνει θέλεις κι άλλη. ?

Το ξέρω είναι δύσκολη γλώσσα τα ελληνικά ... Αν θες ξαναδιάβασε τι έγραψα. Το τι μου φτάνει κ το τι μου περισσεύει δεν αναφέρεται κάπου.
Πανδημίες έχουμε περάσει κ θα ξαναπερασουμε. Αυτό που περνάμε δεν είναι πανδημία ,τεχνητή επιδημία ίσος...
Απάντηση
(31-05-2021, 09:05 )bakiz Έγραψε:
(30-05-2021, 20:39 )Panopticon Έγραψε: Γιατί αυτή η πανδημία δε σου φτάνει θέλεις κι άλλη. ?

Το ξέρω είναι δύσκολη γλώσσα τα ελληνικά ... Αν θες ξαναδιάβασε τι έγραψα. Το τι μου φτάνει κ το τι μου περισσεύει δεν αναφέρεται κάπου.
Πανδημίες έχουμε περάσει κ θα ξαναπερασουμε. Αυτό που περνάμε δεν είναι πανδημία ,τεχνητή επιδημία ίσος...
Τα ελληνικα δεν ειναι δυσκολη γλωσσα
Το πωσ και ποιοι μασ τα μαθαινουν παιζει ρολο
Χωρια οτι τα εχουν κουρεψει
Απάντηση
Καρδιακος θα γινω

Σημερα μου ηρθε η ΔΕΗ

800 ευρω - Εκκαθαριστηκος ΟΛΟΥ του χρονου καταμετρηση λεει πανδημιας. Τι κανουν οι μαλακες εκει περα ρε; Που θα τα βρω τοσα :O

Σας ηρθαν οι δικοι σας εκκαθαριστικοι η οχι ακομα;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
528 4μηνες καλημερα....
@trompetas
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Κάνε κι εσύ πληρωμή πανδημίας.... @trompetas..
Γιατί δεν βάζεις ebill? Η έχεις βάλει?
Απάντηση
το e bill βγαζει τοσα φαντασου, δε ξερω τι να κανω πραγματικα Lol απλα δε τα χω σ αυτη τη φαση

Πλακα πλακα ρε παιδια δεν ανοιγουμε ενα ωραιο νημα για τους παροχους ρευματος; Τι εχει ο καθενας; Χρεωσεις κλπ; Δεν εχω ιδεα τι παιζει με τους αλλους περα απο τη ΔΕΗ ειναι η αληθεια, φανταζομαι υπαρχει αρκετος κοσμος που θα εχει την ιδια απορια
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
εγω αφησα ανοιχτη μια βρυση στην καβατζα και ετρεχε μια εβδομαδα...
160 κυβικα ειδαμε στον μετρητη οτι χυθηκαν ετσι απλα..... Sad
και το ρευμα δεν εχει ερθει ακομη...
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
καλησπερα φιλαρακια μου!! Smile

νομιζω οτι η δεη εχει το ατου οτι σου κανει διακανονισμο
ενω οι ιδιωτικοι παροχοι οχι..

μπορει να κανω και λαθος η να αλλαξε κατι λογω πανδημιας.

αν ξερει καποιος κατι....


κι ο πεθερος μου που ειναι σε ιδιωτικο παροχο
οταν αρχισε η πανδημια του ερχοταν κανενα 70αρι τον μηνα
σταθερα..
τον σεπτεμβρη (νομιζω) που σταματησε η καραντινα τον περιποιηθηκαν κι αυτον
και του ειπαν λογω πανδημιας ηταν τοσο κ κατι @@ριες...
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Καλησπερα σε ολουσ

@swed1312
σηκωσεσ καποιεσ φωτο στο νημα του τζωρτζ 
https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid186108

Με ολο το θαρροσ,μου επιτρεπεισ,να σου πω μια γνωμη-ιδεα πανω στο setup σου?
Απάντηση
Ναι φίλε @Roukounas , ελεύθερα.
Απάντηση
Καλές δουλειές με την νέα ονομασία του ον λαιν καταστήματος.
Απάντηση
(02-06-2021, 23:20 )swed1312 Έγραψε: Ναι φίλε @Roukounas , ελεύθερα.

@swed1312
Eπικεντρωνομαι στην 2η φωτο και βλεπωντασ απο που ερχεται ο σωληνασ υποθετω-υπολογιζω οτι εχεισ χωρο πανω απο την τεντα
Αν ισχυει αυτο εγω,θα εβαζα το φαν εξω και πανω απο την τεντα
Στην τρυπα τησ τεντασ(που περνασ τον σωληνα) θα εβαζα το φιλτρο(οχι οπωσ το εχεισ τωρα,αλλα καθετα)και θα το επιανα κατευθειαν με το φαν,χωρισ σωληνα
Αν δεν ειχα χωρο για να μπει το φαν χωρισ σωληνα,τοτε ναι θα εβαζα εναν μικρο
Αλλα οπωσδηποτε θα εβγαζα εξω το φαν και το φιλτρο θα το εβαζα,οπωσ σε ειπα πιο πανω,στην τρυπα τησ τεντασ
Νομιζω οτι ετσι θα κερδισεισ λιγο υψοσ μεσα στην τεντα
Απάντηση
Θενξ @Roukounas. Πολύ καλή παρατήρηση.  Η αλήθεια είναι πάντως ότι μέχρι στιγμής δεν μου έχει λείψει το ύψος. Μάλλον θα το κάνω από Σεπτέμβρη στο επόμενο όμως. Σκοπεύω να μη τα ξαναπειραξω με τοπαρισματα κτλ,  οπότε μπορεί να μου χρειαστεί.
Απάντηση
Sativ-άκιας ο Καρανίκας! Smile
Απάντηση
@Special Σωστός. Δεν τελείωσε τη δουλειά σωστά όμως ..
Απάντηση
Ξέρει κανείς αν χρειάζεται τεστ για να ταξιδέψει κάνεις από Θεσσαλονίκη για Ρόδο..? Και αν ναι τι τεστ?
Απάντηση
Πάλι δεν βλέπω post.
Απάντηση
   

@tzorge Δε σου φορτωνει το Post του @'sativaas;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas εγω τα βλέπω όλα κανονικά.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)