Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
εστειλα στα στοιχεια επικοινωνιας της τραπεζας και ανεφερα οτι μου ειπε ο τυπος.
βγαλτε τα συμπερασματα σας....... Undecided
εγω λεω οτι ο τυπος δεν παει καλα!
ουτε απο κινητα γινετε μισθοδοσιας ουτε χρειαζεται καποιο ποσο για ανοιξω λογαριασμο..αρα;τι παιζει εδω;


μου απαντησαν με μειλ αυτο:


Ευχαριστούμε για την ηλεκτρονική σας επικοινωνία.



Σε συνέχεια του μηνύματος προς την Τράπεζα και αναφορικά με το θέμα το οποίο φέρατε στην προσοχή μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μέσω του linκ: https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-...sunallagon → Όρους Συναλλαγών: Προμήθειες και Λοιπά Έξοδα > Κατηγορία Β: Καταθέσεις > Γενικοί Όροι Α., μπορείτε να ελέγξετε τα ελάχιστα όρια για το άνοιγμα λογαριασμού καταθέσεων. Ειδικότερα ο λογαριασμός Alpha Μισθοδοσία προσφέρεται άνευ ορίου ανοίγματος.



Αναφορικά με τη δυνατότητα ανοίγματος του πρώτου σας λογαριασμού ηλεκτρονικά, με χρήση του myAlpha Mobile app, επισημαίνεται ότι αυτή δεν αφορά το άνοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας.



Ως εκ τούτου, εφόσον σας ενδιαφέρει το άνοιγμα του εν λόγω λογαριασμού στην Τράπεζά μας, παρακαλείσθε όπως προγραμματίσετε ραντεβού με το Κατάστημα της επιλογής σας ηλεκτρονικά, μέσω της Υπηρεσίας myAlpha Ραντεβού, εισάγοντας τα στοιχεία σας στην φόρμα επικοινωνίας που προσφέρεται μέσω του link: https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-...a-rantevou και κατά την μετάβασή σας στο Κατάστημα να προσκομίσετε επίσημα έγγραφα τα οποία να πιστοποιούν τα παρακάτω:



-Ονοματεπώνυμο και πατρώνυμο

-Αριθμό Δελτίου Ταυτότητας ή Διαβατηρίου και Εκδούσα Αρχή

-Ημερομηνία και τόπο γέννησης

-Εισοδήματα Πελάτη

-Αριθμό Φορολογικού Μητρώου

-Παρούσα Διεύθυνση Κατοικίας

-Τηλέφωνο Επικοινωνίας

-Ασκούμενο επάγγελμα

-Επαγγελματική Διεύθυνση



Καθότι τα ανωτέρω δύναται να πιστοποιηθούν με διαφορετικά έγγραφα ανά περίπτωση, παρακαλείσθε όπως επικοινωνήσετε με Κατάστημα του Δικτύου μας για περαιτέρω διευκρινήσεις. Προς διευκόλυνσή σας, τα στοιχεία επικοινωνίας των Καταστημάτων μας είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα της Τράπεζας, ακολουθώντας «Καθημερινά Ηλεκτρονικά Εργαλεία» → «Αναζήτηση Καταστημάτων».



Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας Επικοινωνίας της Τράπεζας, στον ακόλουθο σύνδεσμο επικοινωνία



Παραμένουμε στη διάθεσή σας και απολογούμαστε για τυχόν προκληθείσα δυσφορία.





Με εκτίμηση,

----------------------------------------------------

ALPHA BANK


τουλαχιστον αυτοι ειναι ευγενικοι...

αυτα και για οποιον τα χρειαστει δλδ. Wink
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα - από CatAek - 26-06-2021, 01:14

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)