Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
Περαστικα τρομπετα. Καλο υπολοιπο καλοκαιριού να εχουμε
Απάντηση
περαστικα τρομπεντα καλη αναροση..... αν και καθηστεριμενα χρονια πολλα
Απάντηση
(16-08-2021, 19:58 )trompetas Έγραψε: Δυστυχώς είμαι στο νοσοκομείο από χθες λόγω ατυχήματος που είχα με το πατίνι, θα επανέλθω όσο πιο σύντομα γίνεται μετά την ανάρρωση. Για μένα ο φετινός Αύγουστος είναι ο χειρότερος όλων των εποχών.

Καλησπέρα Τρομπέτα !
Περαστικά σου,καλή ανάρρωση !
Πάντα σιδερένιος !
(Σαν εμένα με λάμες σε όλο μου το σώμα Big Grin )
Είμαστε στην ίδια μοίρα,ακόμα τραβιέμαι

(26-06-2021, 23:05 )trompetas Έγραψε: Εδω ειμαστε να τα λεμε οποτε θελεις φυσικα, εχεις ολοκληρωσει το 1 απο τα 2 βηματα που χρειαζεται ενα μελος της κοινοτητας για να θεωρειται εγκεκριμενος καλλιεργητης.  Μετα την γνωριμια που εκανες, ακολουθει η πιστοποίηση (ξανά και πιο επίσημα πλέον). Δες το λινκ https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=75 μαζι με τους κανονισμους και τα πρωτα 2 sticky και θα σε κατατοπισουν. Μόλις κάνεις και αυτό πρακτικά είσαι έτοιμος. Επειδή είσαι της εξωτερικής καλλιέργειας χρειάζεσαι μόνο τη φωτο με το χαρτάκι σου και τα φυτα (που έχεις ηδη, απλώς περασμένη εκεί) ουτως η αλλως ο "εξοπλισμος" για το outdoor ειναι η γη η το γλαστρακι. Α και μια αναφορα στις λιπανσεις σου. Αυτα Smile
Ναι θα το κάνω και αυτό το βήμα άμεσα τρομπέτα ....
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου για μένα !
Απάντηση
ειδομεν το φως το αληθινοοοοοοον... Big Grin Big Grin Big Grin
βλεπω τα σχολια επιτελους!!

περαστικα κι απο δω τρομπ....

(αουτς ρε φιλε!!!!υπομονη Heart Heart )
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Star 
Περαστικά φίλε @trompetas.
Απάντηση
Περαστικά @trompetas !
Απάντηση
Σας ευχαριστω ολους παιδια, επειτα απο αβερτο μπινελικι που φαγανε και μαλωματα που εγιναν μεσα υπεγραψα και σηκωθηκα να φυγω για να συνεχισει η πραγματικη αναρρωση στο σπιτι. Απεριγραπτα τα οσα εζησα με τους αχρηστους. Μου καταστρεψανε τα ζαχαρα 5 μερες θα παθουμε και τιποτε αλλο επειδη δεν εχουν ιδεα πως ρυθμιζεται ενας διαβητης, και αναλαμβανουν οι ιδιοι να το κανουν, αντι ο ιδιος ο διαβητικος..θα τρελαθουμε εντελως ...μπαινεις για ατυχημα και φευγεις με εξτρα προβληματα εξ αιτιας τους.

Μολις αναψα και το πραγματικο φαρμακο στην υγεια σας, πραγματικη γαληνη επιτελους! Περαστικα θα ειναι, αλλα θελει το χρονο του.. Το μαθημα το πηρα απο ολο αυτο. Ποτε ξανα δικυκλο χωρις στολη+κρανος. Επρεπε να ημουν τοσο μαλακας για να το πιασω. oh well...
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas Ακόμα και στο ποδήλατο.... Κι εγώ από τον Απρίλιο που έφαγα μια σαβούρα, ευτυχώς όχι σε δρόμο, ακόμα δεν έχω συνέλθει.

Στολή γάντια και κράνος απαραίτητα ακόμα και σε δρόμους που ξέρουμε πολύ καλά.
Απάντηση
Καλή ανάρρωση @trompetas
Απάντηση
@trompetas
Περαστικά και καλή ανάρρωση φίλε μου
Αν χρειαστείς να κάνεις κάτι και δεν μπορείς,εποικοινωνισε 
Το επόμενο ΠΣΚ πάω θάλασσα να ρθω να σε πάρω να στανιαρεις 
Θα σε πάω και βραδυνή βαρκάδα ,και ψάρεμα αν θες
Ψυγειακι με νερά παγάκια ξύδια
   
Και με τα σεα μεα μας
   
Εδώ είμαστε παρέα με ένα άλλο φουσκωτό γύρω στις 23:00 η ωρα, αυτοί ψαρεύουν θραψαλα(18 κιλα πιασαμε)
Και μεις στο δικο μου φουσκωτο αναλαβαμε το μπαρ και τα κοφι σοπ



@tzorge
4ις πλαγιομετοπικες με μηχανή είχα,χωρίς κρανος(ΣΑΦΏΣ και αυτά που έγραψες για κράνος κ.λ.π είναι το ΣΩΣΤΟ)
Και στις 4ις σηκωθηκα
Έχει μυστικό στο πως θα πέσεις

20 χρόνων δούλευα σε κούριερ με παπι 50αρι
Ενας τυπος πέρασε με στοπ και έσκασα πάνω στην μπροστινη ζάντα του
Την ωρα που εχω εκτοξευθει απο το παπι και ειμαι στον αερα εβαλα τα χερια μου και εκανα κωλοτούμπα πάνω στο καπό του και έσκασα με τα πόδια από την άλλη πλευρά του αυτοκινητου
Μια γιατρός που ήταν εκει(κοντά έχει νοσοκομειο) με είπε ότι σώθηκα χάρις στην κολοτουμπα που έκανα,
Αυτό με το παπι δεν είναι μέσα στις 4ις φορές γιατί δεν θεωρώ το παπί μηχανη
Απάντηση
Ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι απο σας που μπορουν να βοηθησουν και το εκτιμω ιδιαιτερως @Roukounas εννοειται οτι δεν θα διστασω να σου ζητησω καποια βοηθεια, το δυστυχες ειναι οτι συνεχιζουν οι ζαλαδες και με πανε πισω σε καποια πραγματα (χειρονακτικες εργασιες κυριως) οποτε προς το παρων χρειαζεται να ειμαι σπιτι και ξεκουραση.

Οσα ευχαριστω και να σου πω @Luke Shapiro δεν φτανουν που σταθηκες και στηριξες. Σε ολα. Πραγματικος αδερφος, παιδια σαν και σενα δεν υπαρχουν φιλε.

@tzorge Με ποδηλατο απο τον Απριλιο; Ποσο ασχημα εφυγες ρε συ; Με ποσα πηγαινες; Πλεον χεζομαι να καβαλησω χωρις στολη, φλωρεψα (καιρος ητανε)

@sporakos Σε ευχαριστω φιλτατε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
αν δεν ειιιχεςτους φιλους σου,τι θα ησουν στη γηηη Big Grin
τι εγινε τελικα,πως χτυπησες?
(ηθελε να παρει και ο γιοκας μου στα 15μισο και μεχρι να καταφερω να μην παρει,μου φυγε η ψυχη)
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Αν δεν είχαμε όλοι τους φίλους μας τι θα κάναμε πάνω στη γη.
Οι πραγματικοί φίλοι είναι για να βοηθάνε.

Εύχομαι κι εγώ ταχεία ανάρρωση τώρα, μετά από κάθε πέσιμο μεταφορικό ή κυριολεκτικό γινόμαστε πιο ώριμοι και δυνατοί.
Απάντηση
@trompetas κατεβαίνα ένα μονοπάτι με μεγάλη κλίση. Δεν είχα ξαναπάει από κει,
η ιστορία είναι πώς βιαζόμουν πολύ. είχα καβατζώσει ένα carbon με kashima coated fox μπρος πίσω
και το ξεπάτωνα,
Εξερεύνησα ένα νέο δρόμο επιστροφής μετά από μεγάλη βόλτα, δρόμο που, για να γυρίσω πίσω έπρεπε να ανέβω μιάμιση ώρα ανηφόρα.
Όποτε λέω το χώ!!!
Στην πολύ κλίση βάλε και φαρμπίλι και λίγο καβαλημένο καλάμι

(μα μετά σκεφτόμουνα, είναι δυνατών ρε φίλε να νομίζεις πως θα κατέβεις κατέβεις από κει πάνω, πάνω στο ποδήλατο!!!!)

lol
κόλασα πάτησα λίγο παραπάνω φρένα ε και με έφερα καπάκι και ο αριστερός αντίχειρας, πήρε το περισσότερο μαζί με τον δεξί ώμο, ο ώμος μου συνήλθε ο αντίχειρας δεν φτάνει στην παλάμη ακόμη.

Δεν μπορούσα να πατήσω φρένο στο γυρισμό μετά από αυτό,

Ευτυχώς έπεσα σε θάμνο κι όχι πέτρα.
Απάντηση
Σήμερα βγήκαν οι βάσεις των πανελληνίων.

Και επίσημα πια στη Γεωπονική Θεσσαλονίκης...
Απάντηση
Μπράβο ρε σύντροφε, να ακούμε και κάνα καλό νέο. Εύχομαι ότι καλύτερο και καλό διάβασμα !!
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
Καποτε μας λεγανε το γνωστό παραμύθι ότι η κάνναβη ειναι σκαλοπάτι για να μπει κανείς στα βαριά ναρκωτικά.

..Και αποδεικνυεται τελικώς οτι η κάνναβη ειναι σκαλοπάτι για να μπει κανείς στο πανεπιστήμιο γεωπονίας Big Grin
(Βέβαια βασικό συστατικό είναι και η θέληση μαζί με την προσπάθεια και σε αυτο σου βγάζουν όλοι το καπέλο)

Με το καλό να αρχίσουν και τα μαθήματα φίλε (Και να μας δίνεις και καμιά συμβουλή γεωπονικού επιπέδου lol Tongue )
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(28-08-2021, 10:05 )trompetas Έγραψε: (Και να μας δίνεις και καμιά συμβουλή γεωπονικού επιπέδου lol Tongue )

ετσι ετσιιιι,αυτο περιμενουμεεεεε Smoke4 Weee
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Ευχαριστώ αγάπες, της υπομονής είναι, βήμα βήμα θα γίνουν όλα, όπως άλλωστε και τα υπόλοιπα μέχρι τώρα..
Μεράκι και δικό μου είναι να υπάρξουν διατυπώσεις που να βοηθούν την κοινότητα να εξελιχθεί.
Φίνγκερς κροσντ.
Απάντηση
μπραβο λουκ! χαρηκα τοσο σαν να ησουν παιδι μου(καλα,περιπου Big Grin )
σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια και συνεχη εξελιξη,
που θα τα εχεις σιγουρα γιατι κανεις αυτο που αγαπας και στοχευσες να το πετυχεις Heart
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Ευχαριστώ πάρα πολύ @diaolina , άντε και με κοινές δράσεις και συνεργασίες.
Απάντηση
@mummra

(04-11-2021, 12:54 )mummra Έγραψε:
(02-11-2021, 19:20 )CatAek Έγραψε: καλως τον mummra μας! Heart

Γειά σου Κατερίνα, ευχαριστώ για την υποδοχή.  Smile  Ελπίζω όλοι να είναι καλά με γεμάτα βάζα.  Big Grin


απο περσι τον ιουνιο ειμαι με κλειστες τεντες..
λογω ανακαινισης..
ελπιζω τον αλλο μηνα να παρουν
μπροστα και τα δικα μου μηχανηματα... Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Παλεύουμε και εμείς με τις τέντες να κάνουμε δεντράκια  Big Grin 

   
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
ουκ εν τω πολλώ το ευ ,λένε στο χωριό μου. Χαιρετώ την παρέα.
Έλειπα λίγες ημέρες στην Γαλλία για εκδρομούλα. Μέσα τα κεφάλια τώρα.
Απάντηση
Την καλησπέρα μου και από μένα
Απάντηση
Καλησπερα στην ομαδααα
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
(04-11-2021, 19:36 )sig-p420 Έγραψε: Παλεύουμε και εμείς με τις τέντες να κάνουμε δεντράκια  Big Grin 

και λεμε και...
τι δεντραρες ειναι αυτεεεες!!! Rofl Rofl
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση



Rolling on the Floor, Laughing out loud
Απάντηση
Μια όμορφη καλημέρα σε όλους σας !
 sig-p-420 Με ένα τέτοιο στην κατοχή μας θα μας συλλάβουν ακόμα κ οι εξωγήνοι Big Grin
Απάντηση
Καλημέρα @7LEAF Balloons
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Fem Shy καλημερα συντροφια μου!!! Heart Heart Heart
βρηκα λιγο χρονο να σας πω επιγραμματικα τα νεα μου κι εσεις θα καταλαβετε και με λιγα λογια.
ειμαι χαμενη λογω απιστευτης δουλειας στο μαγαζι και ειδικα τωρα για χριστουγεννα,δλδ επεσε μαζεμενο,φτιαξιμο απο την αρχη νεας επιχειρησης συν χριστουγεννα...
παω πολυ καλα και απο θεμα δουλειας,αλλα και ανταποκρισης του κοσμου.
χρωσταω στην μιση ελλαδα αλλα πιστευω οτι μεχρι τελος γεναρη θα εχω ξεπληρωσει.
περασα φασεις υπομανιας που με δυσκολεψαν παρα πολυ...απο μια σπηλια,βγηκα μεσα σε φωτα και κοσμο,απειρα φωτο,απειρο κοσμο...απο εκει που μιλουσα με δεκα ανθρωπους αρχισα να μιλαω με 100 τη μερα κι αυτο,συν το οτι το ονειρο μου ειναι αληθινο πλεον,δεν ειναι ονειρο και το ζω αληθεια,μου δημιουργησε μεγαλη ενταση ,μη διαχειρισιμη...
(μου αρεσει που θα εγραφα λιγα λογια...)
το λιμπερτυ ΜΕ ΕΣΩΣΕ το προσκυνω,να ναι καλα ο λουκ που μου το ειχε προτεινει!!!
εσωσε και τον ανηρ!
κανω 3 μαζεμενα το πρωι τις 12,παω δουλεια και με κρατανε ειλικρινα μεχρι τις 9 το βραδυ.
στον γυρισμο κανω ενα καμια φορα και μισο,χαλαρωνω και συγχρονως εχω ενεργεια και διαυγεια να κανω δουλεια και απο υπολογιστη....
δεν θα μας λειψει ποτε σαν ποικιλια.
το πειν κιλλερ εγινε ολο βουτυρο για τον γιοκα,εδωσε αγωνες πριν ενα μηνα βγηκε τεταρτος πανελληνια!!!
τωρα εχει σε 3 μηνες παλι αγωνες..... το σωμα του και το πνευμα ειναι σε κατασταση ανοδου ξανα,γιατι ειχαμε μεινει λιγο στασιμοι...
η καλυτερη ποιοτητα εξωτερικης που ειχα,ηταν η πρωτη που εγινε φατσα πιστα πρωτο τραπεζι ηλιος
κι οποιον παρει ο χαρος,με τον αυθορμητισμο της απειρης..
και τωρα αυτη!λογω μεγαλης επιθεσης απο καμπιες?λογω τελειως διαφορετικων ποικιλιων?
αλλοπραγμα...το οποιο θα γραψω αναλυτικα στις ποικιλιες ,οταν ξελασκαρω απο τα χριστουγεννα.
να μου προσεχετε τον τρομπετα που τον εχω αφησει μονο ..που παντα μονος ηταν ουσιαστικα.
οποιος τον πειραξει,ειμαι εδω και θα τον βρω και δεν λεω λογια,κανω πραξεις!
σας αγαπω και σας σκεφτομαι συνεχως,φιλιαααα και δυναμη! Hug 2 Hug 2 Hug 2 Smoke27 Smoke27 Smoke27
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
Καλές γιορτές και υγεία σε όλους εύχομαι. Συντρόφισσα καλές δουλειές, την αγάπη μ!
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
καλησπερα παιδια δεν μπορω να δω τα μνμτα στο οτι να ναι παλιιιιιι... Rolleyes

βιβες..!!!! Smoke5
ειμαι σε αδεια απο σημεραααααα 10ημερη σχεδον.
αντε να τελειωνω και το σπιτι πια!! Rolleyes Big Grin
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές να έχουμε/έχετε.
Απάντηση
Καλα Χριστούγεννα σε όλους/ες , την υγειά μας να χουμε όλα τ άλλα είναι εύκολα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)