Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
@Νέρωνας Ελα αφεντικο ριχτο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλημέρα!!
Υπήρχε διαρροή στο δίκτυο δεν έψαξα να την βρω τράβηξα καινούργια γραμμή
Είχε διαρροή και η θεία μου που μένει από πάνω 200κυβικα. Μια κανονική διαρροή
Το σπίτι που μένω είναι πάνω από 70χρονων το νερό είναι περασμένο σε έναν συγχωρεμένο παππού

Εχθές με πήρανε από την ευαθ και με είπε η κοπέλα να πάω να αλλάξω τον λογαριασμό στο όνομα μου και μετά θα μπορέσει να με κάνει την μείωση. Η οποία λέει ότι θα είναι περίπου όσα χρεωνομουν κάθε μήνα + κάτι ακόμα εκατοντάδες ευρώ και όχι οι χιλιάδες ευρω που μέτρησα
Η θεία μου πήγε και έκανε αλλαγή λογαριασμού και την κάνανε στα 200κυβικα 50% έκπτωση

Φοβάμαι να πάω να κάνω την μεταβίβαση στο όνομα μου μήπως μου τα περάσουν όλα εκεί με 50% έκπτωση
Δεν ξέρω τι να κάνω...
Να τους αφήσω να ψάχνουν τον παππού?
Απάντηση
@sporakos  Καλημέρα !
Εσύ τι είσαι εκεί,ενοικιαστής ?
Αν είσαι ο ενοικιαστης κάνε την παλαβη
Απάντηση
(11-02-2022, 15:23 )trompetas Έγραψε: Αν δεν κανω λαθος το συγκεκριμενο νημα ειχε ξεκινησει στο συζητησεις και μεταφερθηκε αργοτερα στις παρουσιασεις και μεινανε τα σχολια, μηπως λαθος ειχε μεταφερθει εκει και πρεπει να το επαναφερουμε πισω ; @Tim74  Ο,τι θελεις

Όχι μια χαρά είναι στο Ημερολόγιο. Θα συνεχίσω παρουσίαση χωρίς ερωτήσεις εκεί. Ευχαριστώ!!
Απάντηση
Ιδιοκτήτης είμαι @7LEAF
Απάντηση
----Καλημέρα σε όλους !
@sporakos  τότε πρέπει να τακτοποιήσεις το χρέος επειδή αν σου το κόψουν η επανασύνδεση κοστίζει πολλά σε παράβολα δυστυχώς..
Απάντηση
@trompetas δωσε οδηγιες για τον κοκο Big Grin

αρχικα εβαλα 18 λιτρα νερο απεχαριστο , δεν εσπασε το τουβλο και εβαλα κ αλλο νερο κοντα στα 28 λιτρα.

εκανα βλακια που εβαλα απαχαριστο νερο?

Edit: τελικα εβαλα πολλα περισσοτερα λιτρα νερο απο οσο ελεγε , δεν ξερω τι εκανα λαθος. Big Grin 
της γεμισα και της 4ης αυτο που περίσσεψε το αφηνω να στεγνωσει και το μαζευω ?

Ξεκιναω με το πρωτο ποτισμα με 6,5 πεχα και στην ανθο ριχνω 5.8 τα γραφω για να τα θυμαμαι Wink
Απάντηση
Αφου εχουμε πει..Οι συζητησεις για καλλιεργεια ειναι banned στο off topic ελα να το συζητησουμε σε ενα νημα για να το καταλαβει και ο αναγνωστης για τι συζηταμε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(18-02-2022, 00:30 )UltraRunner Έγραψε: @trompetas
Παίζεις κάνα παιχνίδι τώρα? Εγώ την βγάζω με divinity original sin 2 de, έχω ξετρελαθεί πάλι καλά που μου είχε ξεφύγει τόσο καιρό!


Καλημερες @UltraRunner καλα ναι απο παιχνιδια εχω ανοιξει αρκετα μετωπα, εχουμε και λεμε

OlliOlli world, φανταστικο skate / platformer μοναδικο Indie παιχνιδακι ειμαι καπου στα μισα και το προχωραω (single player)

Project Zomboid (steam) λιωνουμε με την παρεα εχουμε και server το παιχνιδι δεν υπαρχει, ειναι survival με zombie φτιαγμενο σε java και εχει μεσα να κανεις και grow! hash! και ολα τα καλα https://steamcommunity.com/workshop/file...1703604612 (παρε μια ιδεα του Mod)

Μετα εκλεισα το Netflix γι αυτο το μηνα και αντι αυτου ανοιξα το Uplay+ παιζω λιγο farcry6 και το αλλο με τα ποδηλατα/snowboard Riders republic της Ubisoft, ουτε να με πληρωναν για τη διαφημιση χαχαχ Big Grin

Αυτα προς το παρων, αναμενονται και το Μαρτιο καποιες κυκλοφοριες που μ ενδιαφερουν να παιξω απο Nintendo

Το divinity 2 ειναι τεραστιο game και ενα απο τα καλυτερα στο ειδος
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(18-02-2022, 12:25 )trompetas Έγραψε: Riders republic της Ubisoft, ο

έλεγα να το τσιμπήσω.. το χει στα 30 στο epic..

(εχω να παίξω skate/snowboard game απο εποχή tony hawk 2 ξερω γω.. κι απο ενα snow στο PS2 που ουτε θυμάμαι το ονομα.. xD)
Απάντηση
θα κολησεις Big Grin στανταρ
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Εγώ παίζω παιχνίδια μόνο  με γυναίκες Big Grin
Απάντηση
Οι γυναικες αν δεν παιζεις παιχνιδια δε σε θελουν σημερα επταφυλλε Wink
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Αρκετό τρίμμα απο super lemon haze , το χα στην καταψυξη καίρο τώρα.

Πήρα το σουρωτήρι (μικρό ειναι περίπου 10χ10 εκατ.) . Εβαλα το τρίμμα μέσα κ τύλιξα το σουρωτήρι με ένα καλσόν.

Αρχισα να ταρακουνώ το σουρωτήρι κ να το χτυπάω ελαφρα με ενα ξυλάκι γυρω-γύρω. Αρκετό kief έπεσε πάνω στο

βίβλιο..το μάζεψα , το βαλα όλο στο τσιγάρο , το κάπνισα και απογειώθηκα..έχει μουδιάσει το σαγόνι Smoke5

Καλημέρες στην παρέα!
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
Αστα τρομπέτα,χρειάζεται πολύ $ κ ενέργεια γι'αυτά τα παιχνίδια Rolleyes ....Και γαιδουρίσια υπομονή Big Grin
Απάντηση
Κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στο φόρουμ το Kaspersky με μπλοκάρει. Βγάζει αυτό το μήνυμα.
Prevented visiting a phishing or fake website designed to trick you into giving away your passwords, credit card details and other private data.
You were protected from visiting this website by Kaspersky security. You can close this window with no risk.
Detected at: 22/02/2022 19:14:12
Web address: https://gr420.info/forum/showthread.php?%3C...%3E
Blocked: by Web Anti-Virus
Reason: threat of data loss
Detection method: Cloud Protection
Απάντηση
@pansek Δες μήπως σου εχει επιλογή να βάλεις το https://gr420.info στα ασφαλή domain.
Απάντηση
Καλημέρα σε όλους
Σήμερα μίλησα με την ΕΥΑΘ
Τί καλή άνθρωποι είναι αυτοί βρε παιδιά!!!
Από 13.178 ευρώ μου το κατεβάζουν στα 762 ευρω
Αλλά επειδή δεν πήγα να κάνω τις διαδικασίες για την μεταβίβαση και τον διακανονισμό έπρεπε να το τιμολογισει
Εάν έκοβε το αληθές ποσό μου είπε ότι θα ήταν πολύ δύσκολο να κάνει την μείωση αλλά όχι ακατόρθωτο και για αυτό θα μου τιμολογισει το μισό ποσό

Τι κοροϊδία είναι αυτή?
Απάντηση
@sporakos 
Όλοι θέλουν το καλό μας,αρκεί να μην είναι περισσότερο από το δικό τους

Εγώ προσωπικά θα είχα κινηθεί νομικά κατά του δήμου κ της περιφέρειας με τέτοιο αστρονομικό ποσό..
Τέλος πάντων,ας το πάρει το ποτάμι .....και τα επτάμιση είναι πολλά ....
Απάντηση
Η Ρωσία έριξε εμπάρκο στα λιπάσματα στην Ελλάδα,Θα έχουμε πρόβλημα φέτος με τα λιπάσματα κ τις τιμές τους εμείς ?
Θα αλλάξουν οι τιμές κ στα λιπάσματα που χρησιμοποιούμε στην κάνναβη ?
Έχουμε καμιά πληροφορία τπτ ?
Να εφοδιαστούμε από τώρα για όλη την χρονιά για να μην έχουμε προβλήματα στην συνέχεια ?
Είμαι λίγο επίφοβος......Είναι που είναι ακριβά,μην την πατήσουμε κ στην συνέχεια....
Απάντηση
Η αληθεια ειναι οτι τα συγκεκριμενα λιπασματα που χρησιμοποιουμε δεν επηρεαζονται σε τοσο μεγαλο βαθμο . Ειναι ηδη πανακριβα απο τη μανα τους Big Grin

Οι τιμες αυτες που επηρεαστηκαν αφορουν τα στερεα λιπασματα για τους αγροτες, τα ζουμια και τα μπουκαλια περιπου ενα 10 - 15% πηραν αυξηση και αυτο λογω των καυσιμων
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση τρομπέτα !
Δεν νομίζω να αφήσουν τις τιμές τους απείραχτες κ αυτές οι εταιρίες....
Αυτό το έργο θα το γυρίσουν σε πολλά επεισόδια για να μας κοροιδέψουν εμας τους καταναλωτές...
Απάντηση
@7LEAF εαν κινηθω νομικα θα πληρωσω σιγουρα περισσοτερα
Απάντηση
@sporakos  Ναι φίλε μου,δεν έχεις άδικο ... Αυτά γίνονται κατ'οπιν συνεννοήσης με δικηγόρους ...
Εμείς κοιτάμε πάντα το όφελος....Κοιτάμε να γλυτώσουμε έστω κ κάτι λίγο...'Ετσι λειτουργεί το σύστημα στην Ελλαδα δυστυχως..

Σου μιλάω μεσα από την καρδιά μου,επειδή συμπωνώ τον συνανθρωπό μου...Πάντα βάζω στην δύσκολη θέση κ τον εαυτό μου..
Θα μπορούσε κάλληστα να συμβεί το ίδιο πράγμα κ σε μένα ,,,από αυτή την την άποψη !
Απάντηση
χαλοου!! Big Grin Smoke20

ελπιζω ολοι/ες να ειστε καλα!!!! Heart Heart Heart Heart Heart Smile
εγω ειμαι κομματια απτην δουλεια...κουρασηηηη Confused

λοιπον επειδη κοντευω να ξεχασω και πως φυτευουν......χαχαχαχα
27 μαρτιου εστησα τεντα και χθες ακομα εβαλα σπορια να σκασουν..
κοντευω 2 χρονια που εχω να φυτεψω......πωωω πως περασανε;;
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Μεγάλο διάλειμμα έκανες όντως Smile

Με το καλό να πάρουν μπρος τα εργαλεία
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
αστα με την ανακαινιση/μετακομιση και την δουλεια με πηρε η μπαλα....
λεω να τα τρεξω 12/12 απτην αρχη να τελειωνουν συντομα.. Rolleyes
ε δεν κρατιεμαιιιιι Cool Big Grin

ευχαριστω τρομπ!!! Heart Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια οποιος μπορεις?
Εχω 1 φωτο και 1 αυτοματο ειναι 5ημερων και τα 2.
Οταν γυρισω το φωτοπεριοδου σε 12/12 το αυτοματο
θα μπορεσει να την παλεψει με 12 ωρες φως?η δεν θα
πετυχη.
Αν οχι!
Πειτε καμια γνωμη να τα τρεξω<Δεν το ειχα καλοσκεφτη
και γιαυτο τιν επαθα,τωρα πλεον θα ξερω>
Ευχαριστωω
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Καλησπέρες @ΤσιουΠαοΚ

Θα βγαλει εχω τελειωσει αυτοματο με 2 μηνες σε 12/12

Θα βγαλει λιγνα παπαδια αλλα μια χαρα θα τα παει αν δε σε νοιαζει το φουλ yield
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas
Δεν με "πολυ" νοιαζει οντως....αρκει να εχει την επιδραση του .
Θα μπορουσα να κρατησω το φ/π 10 βδομαδες αναπτυξη?
Η θα ηταν δυσκολο να το μαζεψω?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Ναι φυσικα και γινεται οσο θες το κρατας θυμασαι την Liberty Ηaze μανα που ειχαμε δει σε προηγουμενο ημερολογιο; Περίπου 1 χρόνο την είχα κρατήσει, για τους κλώνους

Βγαζει γερο κορμο και γερα ανθη στο τελος

[Εικόνα: attachment.php?aid=2647]


https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid178557
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
καλησπερα παιδιαααααα!!!!
παλι το πιασε και δεν βλεπω τα μνμτα... Sad
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Καλημέρα σας !
Οφθαλμόλουτρο τρομπέτας πρωί,πρωί Leaf !

Αντε χθες έκανα κ εγώ την παραγγελία μου από το σποράδικο !
Έρχεται ο καιρός σιγά , σιγά για τις εξωτερικές !
Α να δούμε την χρονιά μας φέτος Rolleyes

Το παιδί του καταστήματος της Θεσσαλονίκης είναι πάντως πολύ αλάνι !
Πολύ εξυπηρετικός , μιλουσαμε σαν δυο αδέρφια στο τηλέφωνο με πλάκα κ με χαβαλέ !
Απάντηση
ωω αντε με το καλο να δουμε τρελες επταφυλλε καλη αρχη και σε σενα καλημερες σ ολους και ολες

@CatAek To καλοκαιρι ερχεται ολοκαινουργια πλατφορμα για τη κοινοτητα μας Smile Ξηλωνεται εντελως το παλιο και ερχεται κατι πολυ φρεσκο. Αυτα τα προβληματα με τα μυνηματα που δεν εμφανιζονται την ωρα που γινονται post θα λυθουν και αλλα πολλα, λιγο ακομα υπομονη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Αααα να δούμε τρομπέτα το τι θα γίνει κ φετος κ με τα δικά μου τα φυτάκια.Μακάρι να μου πάει καλά η χρονιά !

Πάλι αλλαγές σχεδιάζετε εσείς ? ΕΕεε μάγκες ! Εγώ είμαι σκράπας με την τεχνολογία Cool  Τον νου σας ..Είμαστε κ παππούδες εμείς Cool 
Έχω ακόμα τηλέφωνο λίγο μετά το νόκια 3310 Big Grin  στην κατοχή μου ακόμη Big Grin  .....
Η δική μας η ομάδα άρχισε να πέφτει με την πάροδο του χρόνου Confused  Σε λίγα χρονάκια θα πάω για απόσυρση εγώ  Big Grin
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)