Οτι να ναι λέμε, το επίσημο off-topic νήμα
Να ρωτησω αν ξερει κανεις
Οταν η συγκομιδη βρισκετε στο βαζω 3 μερα και πιεις τσιγαρο για δοκιμη,υπαρχει περιπτωση να σε ποιανει πονοκεφαλος?Επιδει δεν εχει θεραπευει σωστα?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
ναι βαραει στα μενιγκια η χλωροφυλλη, περιμενε μια βδομαδα πριν σκασεις το πρωτο τουλαχιστον
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
@trompetas Μιλαμε με διελησε το κεφαλι φιλε,ηθελα να το χτυπησω στον τοιχο...Ευχαριστω φιλε !
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Ας το χαρούμε ιδιαιτέρως σήμερα, είναι η μέρα μας! Απο σήμερα άδεια (έπεσε και στη μεγάλη βδομάδα), wedding cake και κάψιμο στο Hell let loose (παιχνιδάρα)

[Εικόνα: bn-21-800x800.jpg]
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Happy 420 all Smile

Αν δεν έχει κάνει κάποιος την καβάτζα του ακόμη.. ευκαιρία σήμερα και αύριο -30% σε όλους τους σπόρους.. Cheers!


Απάντηση
Rainbow 
Ξεκινάω κ εγώ σιγά-σιγά Leaf !
Κάποιος μου κλέβει τις ιδέες μου φαίνεται Tongue 
Χρόνια πολλά σε όλους κ από εμένα Heart Heart Heart Heart Heart Heart  !


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
       
Απάντηση
Ευχές για Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση ..... Confetti  Fireworks dude  Fireworks


   
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Καλή ανάσταση σε όλες και όλους Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Καλη Ανασταση και καλο Πασχα με υγεια!!! Joint Pass
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Χρονια πολλα καλο πασχα σε ολους.
Απάντηση
– Ο Θείος λόγος και η θυσία της Σταύρωσης ας καθοδηγούν την κάθε σκέψη μας για να βλέπουμε πίσω με κατανόηση, μπροστά με ελπίδα, γύρω μας με αγάπη! Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση!

Δεν μου έχεις κάνει έγκριση το νήμα μου --εξωτερική 2022-- @trompetas  ?
.......Έχει θαυμαστικό --?....
Έχω κάνει κάτι λάθος εγώ ?
Απάντηση
Καλημέρα χρόνια πολλά

Όχι @7LEAF δεν είχες κανένα θεμα κανονικα φαίνεται, το ερωτηματικό μάλλον το βαλες κατα λάθος δηλώνει νήμα ερώτηση (?) , από τον χρήστη μπαίνει όταν έφτιαχνες το νήμα σου

Εφ όσον έχεις τελειώσει τη πιστοποίηση δεν χρειάζεσαι καμία άλλη έξτρα έγκριση για τη κοινότητα, είσαι ήδη εγκεκριμένος Smile

Στα ημερολόγια παρουσίασης δεν σχολιάζει ο κόσμος, μένει καθαρό για τον δημιουργό.

Αν θέλεις να υπάρχουν σχόλια το πάμε στα Ημερολόγια Συζήτησης
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Χρονια πολλα παιδια ότι επιθυμείτε
Απάντηση
Αααα εντάξει @trompetas   ακόμα να προσαρμοστώ με τις αλλαγές του site..!
Βασικά συγνώμη κ ευχαριστώ για τον χρόνο σου !
Θα τα κάνουμε όλα στην συνέχεια !
Να περάσετε καλά,καλές γιορτές !
Απάντηση
καλημερουδιααααα Smile

ακουστε τι επαθα..
οταν εβαλα τα σπορια δεν ειχα βρει τις λαμπες...
αφου σκασανε και τα φυτεψα εψαξα να τις βρω...
τιποτα..αφαντες..λογω μετακομισης καπου ειναι τωρα... Undecided

αναγκαστηκα λοιπον να παραγγειλω αλλες...
μεχρι να ρθουν τα φυτα εγιναν λαστιχα και χαλασαν.. Sad

αρρωστησα κιολας εκεινη την βδομαδα οποτε ολα πηγαν κατα διαολου.... Angry

ε οταν ηρθαν οι λαμπες δεν ειχα πια fem σπορια αφου μου χαλασαν(ηταν τα τελευταια)..
κι ετσι εχω βαλει απο τοτε κατι καλα regular που ειχα καβατζα,δοκιμασμενα...
αλλα ακομα να σκασουν λογω καιρου..
δεν εχει ζεστανει..
απο χθες αρχισαν να ξεμυτανε κατι μυτακια ριζας....

αντε να δουμε... Rolleyes


εν το μεταξυ στο ενδιαμεσο σταματησα κι απο την δουλεια
και βρηκα αλλη..
σημερα ειναι η πρωτη μερα..
να δουμε τι λεει κι εκει..
τα ωραρια θα ειναι στανταρ ευτυχως γιατι στην προηγουμενη
ημουν μια βδομαδα πρωι,μια βραδυ και ειχα χασει την μπαλα γενικα... Confused

αυτα απο μενα..θα βαλω φωτο μολις σκασουν και μεγαλωσουν λιγο..
να παρουμε επιτελους λιγο ματι.....! Smoke5
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Με το καλο η σκασια Smile Καλημερες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Μια όμορφη καλησπέρα με ένα καλό ΠΣΚ σε όλους όσους με διαβάζουν !
Τα ίδια παθαίνω κ εγώ Κατερίνα ...Οταν είμαστε αποσυντονισμένοι εκει γίνονται όλες οι γκάφες συνήθως..
Καλλωπιστικά πάντως κ από εμένα στα φυτάκια σου με καλή πορεία Leaf

Να σε ρωτήσω λίγο κύριε @trompetas  διαχειριστή
Είδα ότι μπερδεύτηκαν κ άλλοι με τα θέματα κ είχες απαντήσει ότι μπορείς να μεταφέρεις στα θέματα των συζητήσεων ...
Μηπως καλύτερα να μεταφερθεί το θέμα μου εξωτερική 2022 κατευθείαν εκεί κ δεν θα χρειαστεί να σβηστεί για να ξανα ανοίξω κανούριο ?
Μπορείς να το κοιτάξεις αυτό λίγο αν υπάρχει ελεύθερος χρόνος ?
Απάντηση
Κανενα προβλημα @7LEAF το νημα σου μεταφερθηκε στο συζητησεις
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Ευχαριστώ πολύ @trompetas 
Είσαι αρχηγός με όλη την σημασία της λέξεως Hat off
Απάντηση
Heart 
Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες εαν υπάρχουν μέσα στο φόρουμ !
Εύχομαι ότι καλύτερο με υγεία στους συνονόματους και Ελένες αν υπάρχουνε εδώ μέσα !
Απάντηση
μου λειπετε....... Rolleyes Blush Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Δεν φυγαμε εδω ειμαστε Big Grin Καλησπερες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Blush εεε με πιασανε τα feelings μου χθες και σκεφτομουν τα παλια..
τα ωραια μας.... Rolleyes Heart
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
@CatAek  Heart  Bananeyessss Banana Dude  Banana Dance  Drummer  Dj concert 

Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Καλησπερα ομάδα τα σέβη μου σε όλους. Μας έχει ρουφήξει η δουλειά καλοκαιριάτικα 7 στα 7. Άντε να πάρουμε κανα ρεπό να ζήσουμε λιγο μπας και σπειρουμε τίποτα. Φιλία σε όλους.
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
Καλημέρα κ καλό Σαββ-κύριακο σε όλους .....!
Εγώ βρήκα πευκοβελόνα μέσα στο φυτόχωμα biobizz light mix ....
Ξενέρωσα αφάνταστα Sad
Απάντηση
Καλησπέρες σε όλες και όλους


Δυστυχώς η κοινότητα πλέον έχει αδρανοποιηθεί εντελώς απ ότι φαίνεται, δεν γίνεται να συνεχίσει με λιγότερα απο 5 ενεργά άτομα, οι λόγοι πολλοί, έχει κάνει τον κύκλο της και ο κόσμος πλέον απλώς προτιμάει να πάει στα social media, η εποχή των φορουμς όπως τα ξέραμε παλιά, πέρασε στη δύση της, είναι έδαφος για "boomers"

Οι νέοι χρήστες που εγγράφονται μόλις το κάνουν δύσκολα ξανάρχονται, δεν τους κρατάει κάτι το ενδιαφέρον, ημερολόγια δεν γίνονται ούτε καν απο τα παλαιότερα κάποτε ενεργά μέλη, δεν υπάρχει η όρεξη και συνεπώς δεν γίνεται καμία προσπάθεια συνολικά απο τους χρήστες για ανανέωση του υλικού, μετά τη ζημιά και την ανακατανομή των νημάτων συγκεκριμένα. Ό,τι έγινε έγινε και μάλλον δεν θα ξαναχτιστεί παρόλο που είχαμε μια ελπίδα

Οι συζητήσεις νέκρωσαν... Άρα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα νέο υλικό για τον αναγνώστη, πέρα απο 1-2 φιλότιμες προσπάθειες παιδιών για να δείξουν τα ημερολόγια τους

Μόλις τελειώσει και το ημερολόγιο με τα fastbuds με τα τελευταία 3 μικρά που μείνανε λογικά οι επόμενες προσπάθειες θα καταγράφονται στο blog, μιας και έχει να ανανεωθεί αρκετό καιρό απο εκεί και δεν βλέπω τον λόγο να μονολογώ στη κοινότητα. Θα υπάρξει και το σχετικό λινκ ανακοίνωση για τα ημερολόγια στο blog απο εδώ μόλις ετοιμαστεί με το καλό

Αν κάποιος επιθυμεί στο μέλλον να φτιάξει ένα ημερολόγιο παρουσίασης και θέλει να έχει θέση άρθρου στην αρχική σελίδα μπορούμε να τα περνάμε στο frontpage εκεί που είναι τα άρθρα του blog, θα υπάρξει μια κατηγορία ημερολόγια, ευχαρίστως να περάσουμε και όσα έχουν ολοκληρωθεί απο τα πρόσφατα εκεί, αν ενδιαφέρει κανέναν εκεί θα βρείτε τις επόμενες καταγραφές που θα γίνουν στις μελλοντικές καλλιέργειες απο μεριάς μου, εδώ θα απαντώ σε όποιον/α θέτει ερωτήματα και θέλει κάποια βοήθεια

Μπαίνουμε σε κατάσταση "archive" σιγά σιγά, εκτός και αν υπάρξει ενδιαφέρον και κόσμος που θέλει να σύρει το καράβι παραπέρα. Προς το παρών δεν φαίνεται κάτι.
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Τυχεροί οσοι προλάβαμε και ζήσαμε το φόρουμ στις δοξες του........πολυ τυχεροί Thank you Thank you
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
κυριολεκτικα ζησαμε το φορουμ στα μεγαλεια του , τοτε που εμπαινα και δεν τελειωναν τα νεα ποστ της ημερα , τοτε που καναμε κουβεντα η περναμε ποπκορν για να χαζεψουμε το θεμα.

ευχαριστω το 420 και τα μελη για την γνωση που μου προσφεραν.
Απάντηση
Καλησπέρα φιλοι μου.

Βλέποντας την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει η κοινότητα θα ήθελα κι εγώ να πω την άποψή μου.Παντα με αγαπη και χωρις να προσβάλλω την δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι που το έφτιαξαν και το συντηρησαν έως τώρα .
Έγιναν πολλές αλλαγές από την μέρα που γράφτηκα στην σελίδα,οι περισσότερες με καλη πρόθεση πάντα αλλά δυστυχώς ήταν η αιτία να απομακρυνθουν οι άνθρωποι που ήταν καθημερινοί θαμώνες.
Ξαφνικά μπήκαν παρα πολλοί περιορισμοί,και υπήρξε περίοδος που "φοβόμουν" να σχολιάσω η να γράψω κάτι στην σελίδα.Θεωρω ότι η επικοινωνία μεταξύ των μελών ήταν η μαγιά που έδενε και κρατούσε όλη την προσπάθεια. Μπορεί πολλές φορές να ξέφευγε η κουβέντα αλλά αν με ρωτήσετε θα σας πω ότι αγάπησα την σελίδα γι αυτόν τον λόγο.
Γιατί ήξερα ότι θα μπω εδω και θα μιλήσω για το χομπι μου ελεύθερα με ανθρώπους που καταλαβαίνουν..
Εμείς που φτιάχνουμε μόνοι μας τα βοτάνια μας πολλές φορές θέλουμε να μοιραστούμε την πορεία της προσπάθειας μας ..Να επικοινωνήσουμε ,να ρωτήσουμε η ακομα μπούμε να χαζεψουμε λιγο χωρίς κάποιον σκοπό.
Στο δικό μου μυαλο τίποτα από αυτά δεν μου φαίνεται κακό.
Από εκεί και πέρα όσο υπάρχει εγω εδω θα γράφω..
Κι αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι,θα το κάνω με ευχαρίστηση.

Εβιβα.
Απάντηση
@pasas25 εχεις απολυτο δικιο , εγραψες οσα σκεφτομουν και δεν τα εβαζα σε ταξη να τα γραψω , μας λειπει το παλιο 420
Απάντηση
@Νέρωνας Νομίζω πως στην ίδια κατάσταση με σένα είμαστε πολλοί.
Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω από εχθές που διάβασα το ποστ του @pasas25, αλλά ακόμα κι αυτό, το σκεφτόμουν να το γράψω.
Don't smell, don't tell, don't sell Smoke23
Απάντηση
Δεν πειράζει μάγκες ,λίγοι και καλοί Heart Heart Heart  !
όλα αλλάζουν με ταχύ ρυθμό τπτ δεν είναι το ίδιο ...
Φέτος στο νήμα μου δεν πήρα ούτε ένα μνμ έτσι κ το παράτησα ...
Θα ανεβάσω 'ομως καμιά εικόνα για να δείτε κ τα δικά μου τα σημερινά εξωτερικά έτσι 'οπως ε'ιναι αν και με φόρτο της εργασίας μου είμαι λίγο πίσω αλλά και πάλι έγιναν θηρία !
Απάντηση
Εγω παντως περιμενα να τα δω Sad
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Εννοείται κύριε διαχειριστή τρομπέτα !
Μα είναι δυνατών να μην σας δείξω φέτος κ εγώ τα μανάρια μου της εξωτερικής...!
Μου άρεσε και η λέξη από έναν Κρητικό -----Η βιόλα μου όποιος τον θυμάται Big Grin 
Εγώ έχω έχω πολλές βιόλες εκεί έξω Wink 
13 είναι όλες---το τυχερό νούμερο Big Grin  ! Και οι περισσότερες από το σποράδικο και είναι όλα έτσι όπως είναι καλύτερα να τις δείτε κ οι γνώμες δικές σας ..! Θα τις βγάλω φωτογραφίες σήμερα κ θα στις δείξω έτσι όπως είναι τώρα !!
Βαικά μόλις σχόλασα από την δουλειά μου,θα ετοιμαστώ για την καβάντζα μου τώρα σε λίγο κ μέχρι το απόγευμα θα είναι όλες στο site μας !
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)