Treenoded
#1
Καλημερα στ φορουμ.
εδω εβλεπετε μια 1χ1χ2 τεντα, 240watt QB288 clone @3500K, IR + UV. και ενα mars hydro ts1000, και τα δυο στα 80% δυναμης.
   
Μεσα έχουμε 2x Peyote Cookies , 2x Liberty Haze,1x Wedding cake (ολα barneys) και 1x OG Kush απο dinafem. Ειναι τα πρωτα φωτοπεριοδου που τρεχω και πανε ολα καλά.
Τα barneys ειναι σε 15αρες γλαστρες πανινες με κοκο ενω το og σε 7αρα πανινη. Το og kush κανει veg απο 5/12 ενω τα αλλα ξεκινησαν τη ζωη τους 5/2.
Luke's Formula (GHE Hydro 1.6/Lt, Bloom: 2.2/LT, GHE BIOBLOOM 1.7ml/Lt , Ghe BloomBooster (20 σταγονες/ 10Lt.) και το πεχα βγαινει απο μονο του κοντα στο 6.2
Οπως ειχα αναφερει και σε παλαιοτερο νημα ΔΕΝ χρησιμοποιω Cal Mag γιατι 1) εχω βαρυ νερο 2) τα λιπασματα που βαζω εχουν εστω και λιγο cal η mag και 3) Δεν εχω ακραια επιπεδα υγρασιας για να εχω θεμα με ενα πολυ υψηλο vpd και το φυτο να μην μπορει να φωτοσυνθεσει.

       

Επειδη ομως ειμαι μεγαλος φαν της εξωτερικης επισης εβαλα  σε 15αρες πανινες 1x Green Gelato (RQS) και 2x Samsquanch OG (Mephisto Genetics) και εθαψα ενα σπορι HubbaBubbaHaze σε ενα λακο με καλο χωματακι


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
#2
Καλησπέρα, η πιστοποίηση σου εγκρίθηκε. 

 Γενικότερα στην πιστοποιηση χώρου δηλώνουμε τις διαστάσεις του χώρου και μερικές πληροφορίες για αυτόν (αν θέλει κάποιος), δηλώνουμε τα λιπάσματα και τα εξαρτήματα. Μερικές φωτογραφίες για τον χώρο (αν θέλει κάποιος και τα εξαρτήματα και τα λιπάσματα).

 Για τις ποικιλίες και τις υπόλοιπες πληροφορίες καλλιέργειας θα μπορείς να τα γράψεις στο ημερολόγιο σου. Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι τώρα δεν πειράζει.

 Το γράφω να το δουν και οι επόμενοι, θα κάνω και την δικιά μου πιστοποίηση χώρου σαν παράδειγμα για να μην μπερδεύεστε.

 Όποτε νιώσεις έτοιμος ξεκινάς το ημερολόγιο σου στης κατηγορίες ημερολογίων που θέλεις να συμμετέχεις και για ότι άλλο χρειαστείς ανοίγεις νήμα στην επικοινωνία να σε κατατοπίσω σε ότι δεν κατάλαβες.

 Καλή συνεχεία.

* νομίζω έχεις ελλείψεις μαγνήσιου στο φυτό στα δεξιά.
#3
(04-05-2021, 11:40 )illustrator Έγραψε: Καλησπέρα, η πιστοποίηση σου εγκρίθηκε. 

 Γενικότερα στην πιστοποιηση χώρου δηλώνουμε τις διαστάσεις του χώρου και μερικές πληροφορίες για αυτόν (αν θέλει κάποιος), δηλώνουμε τα λιπάσματα και τα εξαρτήματα. Μερικές φωτογραφίες για τον χώρο (αν θέλει κάποιος και τα εξαρτήματα και τα λιπάσματα).

 Για τις ποικιλίες και τις υπόλοιπες πληροφορίες καλλιέργειας θα μπορείς να τα γράψεις στο ημερολόγιο σου. Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι τώρα δεν πειράζει.

 Το γράφω να το δουν και οι επόμενοι, θα κάνω και την δικιά μου πιστοποίηση χώρου σαν παράδειγμα για να μην μπερδεύεστε.

 Όποτε νιώσεις έτοιμος ξεκινάς το ημερολόγιο σου στης κατηγορίες ημερολογίων που θέλεις να συμμετέχεις και για ότι άλλο χρειαστείς ανοίγεις νήμα στην επικοινωνία να σε κατατοπίσω σε ότι δεν κατάλαβες.

 Καλή συνεχεία.

* νομίζω έχεις ελλείψεις μαγνήσιου στο φυτό στα δεξιά.

Δεν ειμαι σιγουρος. Περιμενω λιγο να αναψουν τα φωτα και θα βγαλω φωτο να δεις.
#4
Καλυτερα ξεκίνα το ημερολόγιο σου αν θες στους δραστηριους και αργότερα να σε δηλωσω γνωστη ώστε να το κάνεις στα ημερολογια συζητησης. Εισαι ενημερωμενος για τα βασικα απ ότι μου φαινεται.

Πάω για κολύμπι μια και ερχομαι πάλι το απογευμα να ανταλλαξουμε αποψεις!


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)