Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ultra Lemon Haze Automatic
Ιδίως τώρα τελευταία είναι με σκόνη μαζί. Θέλει φροντίδα το βροχινο για να διατηρηθεί σωστά, είναι όμως πολύ ωραίο νερό το δίνει κατευθείαν ο ουρανός γεμάτο οξυγόνο. Τώρα όλοι οι παππούδες που ήξερα με αυτό ποτιζαν. Φυσικά κ ποτιζω με φίλτρο κ αυτό συστήνω αλλά είπαμε παίζει ρόλο και ο τόπος που ζεις.
Απάντηση

ads by gr420info

Το νερό βροχής είναι απεσταγμένο δεν έχει δηλαδή καθόλου άλατα μέσα.
Αν ποτίζεις αποκλειστικά με αυτό κάποια στιγμή θα χρειαστείς cal/mag

Το νερό βρύσης όμως είναι καλό μακριά από τις πόλεις μόνο. Δεν χρειάζεται να πούμε τι θα έχει αν το μαζέψεις μέσα σε πόλης.. βλ. όξινη βροχή
Απάντηση
οι παππούδες ούτε τρύπα του όζοντος είχαν , ούτε ένα τσέρνομπιλ και άλλα τοξικά στο χώμα , ούτε βροχή που κατά πάσα πιθανότητα το σύννεφο προήλθε το μισό από εξάτμιση νερού και το υπόλοιπο από εξάτμιση αυτοκινήτου ή εργοστασίου .ούτε παραπάνω οξυγόνο έχει από την βρύση ,
Απάντηση
Xasikliks άκου φίλε, δεν είναι μόνο το τσερνομπιλ δυστυχώς,η δική μας γενιά μεγάλωσε κ ζει ακόμα με το ατύχημα της φουκοσιμα να είναι ακόμα σε εξέλιξη. Δεν ξέρω αν ο πλανήτης προλαβαίνει να καθαρίσει την ανθρώπινη μόλυνση. εκτός από την αλλαγή του κλίματος αισθανόμαστε κ μεις ως πλάσματα της φύσης την μόλυνση, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το νερό χάνει τις ιδιότητες του.φυσικά κ έχει διαφορά η συλλογή βρόχινου νερού στην πόλη κ την επαρχία. Το νερό του δικτύου είναι σκουπίδΙ. Αν κάποιος δεν έχει κάνει ένα γκρόου μόνο με βρόχινο νερό αξίζει να το δοκιμάσει.
Απάντηση
αδερφια καλημερα.ειχα την εντυπωση οτι το βροχινο νερο ειναι το καλυτερο φαρμακο αλλα για να λετε το αντιθετο κατι παραπανω θα ξερετε.με τι νερο ομως να το ποτιζω?με εμφιαλωμενο ή αποσταγμένο?εχω διαβασει στο παλιο φορουμ οτι μπορω να ποτισω με νερο βρυσης αφου το αφησω για 2-3 μερες ωστε να φυγει το χλωριο.Τελος,ποσα ml ποτιζετε εσεις?εγω ποτιζω και για τα δυο περιπου 1 litro.μαλλον ομως ειναι υπερβολικο.Σας ποσταρω και μια φωτο ωστε να ακουσω σχολια.Βιβες αδερφια
Απάντηση
Ενα λίτρο και τα δύο, δηλαδή μισό το καθένα για 11 λίτρα γλάστρα είναι πολύ λίγο ρε συ. Φρόντιζε να βγαίνει νερό από κάτω να καθαρίζουν και τα άλατα.
Απάντηση
επειδη δεν βρισκω κανεναν ευκαιρο εσκιμωο μπορεις να μου πεις γιατι οχι αυτοματα?
Απάντηση
Δε μου αρέσουν. Τα είχα αντιπάθεια από παλιά, και πάλι που έβαλα δε μου αρέσανε. Είναι προσωπικό το θέμα, μην ανησυχείς Smile
Απάντηση
γιατί το αυτόματο ότι είναι να σου δώσει θα στο δώσει . με τα φωτοπεριόδου διαλέγεις εσύ πόσο θέλεις να σου δώσουν .-
Απάντηση
(03-05-2015, 04:17 PM)xasikliks Έγραψε: γιατί το αυτόματο ότι είναι να σου δώσει θα στο δώσει . με τα φωτοπεριόδου διαλέγεις εσύ πόσο θέλεις να σου δώσουν .-

σωστο.το προηγουμενο που ειχα βαλει ηταν φωτοπεριοδου και εμεινα πολυ ικανοποιημενος.για να δουμε με αυτα τα διαολια τωρα. 25% λεει οτι εχουν.για να δουμε
Απάντηση
Κατα την γνωμη μου εχουν μενει πισω. Οριστε τα δικα μου 23 μερες.Sweet mango Auto Greenhouse. (χθεσινη φωτο)  

http://postimg.org/image/oa11k5rv7/
I hit more trees than a blind tarzan!
Απάντηση
σε τρεις μέρες θα σε φτάσει :-) ωραία φυτά .
Απάντηση
(03-07-2015, 03:34 PM)xasikliks Έγραψε: σε τρεις μέρες θα σε φτάσει :-) ωραία φυτά .

μακαριον αλλα δεν το βλεπειον... θα του δωσω λιγο bio grow μπας και παρει πανω του.ωραιο τοο κηπακι του αδερφουλη πανω
Απάντηση
καλημερες.σαν να εχει νταγκλαρει το φυτο?υπερβολικο ποτισμα?
Απάντηση
για δειτε και πειτε μου..
Απάντηση
απο χρωμα ομως ειμαστε πολυ καλα..
Απάντηση
Όχι ρε μια χαρά είναι μην αγχώνεσαι. Είναι έτσι όλη τη μέρα ή το πρωί που ξυπνάει είναι πιο τεντωμένο?
Από λιπάσματα δεν θυμάμαι τι ρίχνεις, αλλά άμα ρίχνεις κάτι αζωτούχο μην το παρακάνεις, είναι ήδη αρκετά σκούρο
Απάντηση
(03-09-2015, 08:03 PM)antibbnos Έγραψε: Όχι ρε μια χαρά είναι μην αγχώνεσαι. Είναι έτσι όλη τη μέρα ή το πρωί που ξυπνάει είναι πιο τεντωμένο?
Από λιπάσματα δεν θυμάμαι τι ρίχνεις, αλλά άμα ρίχνεις κάτι αζωτούχο μην το παρακάνεις, είναι ήδη αρκετά σκούρο

Αδερφε δεν το παρατηρω πρωι βραδυ.μια φορα τις δυο μερες και δεν το ξερω αυτο που λες.απο λιπασμα του δινω bio grow kai απο την αλλη βδομαδα θα το γυρισω σε bio bloom.το μετανιωσα που εβαλα μονο δυο.επρεπε 6 μπας και βγαλουν τιποτα.τα 2 που εχω αντε να δωσουν καμια 30αρια στεγνα και τα δυο μαζι.
Απάντηση
να μαστε παλι.δυστυχως η αυθεντικη φωτο ειναι 1.12 μβ και δεν γινεται να την ποσταρω.εκανα resize αλλα χανει πολυ η ποιοτητα της φωτο.πως τα βλεπετε?
Απάντηση
κούκλα
Απάντηση
Photobucket για να βρεις την ησυχια σου. Κουκλιτσα
Leaf Legalize it Leaf
Απάντηση
Μια χαρά, έχεις δρόμο ακόμα Smile

Ναι, photobucket και θα έχεις αρχείο για χρόνια. Εδώ και 5 χρόνια το χρησιμοποιώ για καλλιέργειες και ακόμα στο 11% χωρητικότητα είμαι. Και η καλή φάση που δε θα ψάχνεις τις φωτογραφίες σου από εδώ κι από εκεί Wink
Απάντηση
αδερφια πως το βλεπετε?γιατι εχουν αυτο το χρωμα τα φυλλα του?
Απάντηση
Φυσιολογικό είναι στη φάση που βρίσκεται, μην ανησυχείς, τρώει τα φύλλα του, κάτι που θα συνεχίσει να το κάνει. Βλέπεις τα φύλλα δεν είναι μόνο για φωτοσύνθεση, είναι και αποθήκη ενέργειας.
Απάντηση
Αν είναι να κρατήσει πολύ καιρό μέχρι να τελειώσει όμως, θα παραφάει τον εαυτό του. Μάλλον κάτι σε Κάλιο φαίνεται να χρειάζεται, έχεις κάποιο λίπασμα ανθοφορίας να βάλεις? Γιατί φαίνεται να θες λίγο καιρό ακόμα..
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)