[Indoor] sativa - panama - 45 εκ. χ 45 εκ.
#1
Ξεκινώ να γράφω αυτο το κεφάλαιο έχοντας καπνίσει μια γέρη τζούρα northern lights απο το μικρό κ κάπως εύθραστο bong , η γυάλινη αυτή κατασκευή που ειναι κολλημένη με tape για να μην διαλυθεί σε κομμάτια.

Το πρωτο που έχω στην κατοχή μου εδω κ μερικά χρόνια..χρησιμοποιημένο αραιά κ που..
Τις τελευταίες μέρες συστηματικά ομως λόγω της διακοπής του τσιγάρου.
Εχει ωραίο ανέβασμα το bong, το είχα αδικήσει Smoke4


Εβαλα σατιβα πρώτη φορά..100% σατιβα λεέι κ θέλει να την μεγαλώσει σε τέντα 45χ45χ120 εκ Tongue Tongue 

Η δοκιμή ειναι που μετράει κ ο πειραματισμός!

Πάμε έκτο γρου γέρα Tongue 

Ας αναλύσουμε τα πράγματα να δούμε το πώς θα πορευτούμε..

τεντα 45χ45χ120 εκ
φώτα 2 sirius astir 35watt έκαστο. θα χρησιμοποιηθούν μεχρι να έρθει το νεο led panel 120watt
εξαερισμός ac infinity

ανεμιστήρας , υγραντήρας παιζουν.

το ποιο value for money ειναι ομως ο ψηφιακος ρυθμιστής υγρασίας. κανει αυτό που πρέπει να κανει..
προσωπικά μου έλυσε τα χερια , ειδίκα το πρώτο 10 ημερο  όπου η ανεβασμένη υγρασία είναι απαραίτητη.

Λοιπόν ο σπόρος ειναι panama apo ace seed ,

μπήκε για 12 ωρες περιπου σε ενα ποτήρι με νερο για να μαλακώσει το τσοφλι του.
Επειτα μπηκε κατευθείαν στο χωμα. Χώμα lightmix biobizz το οποιο είχε ήδη πρόποτιστει με ψεκαστηρι πάντα νερακι με root juice biobizz.

Χώσιμο στην τεντα κ λειτουργεία μονο το  1 σιριους στους 20 ποντους περιπου. καλλυμενο το ποτηράκι μεενα σακουλακι απο πανω του για να κραταει ζεστη κ υγρασια. εξαερισμός δεν λειτουργεί ακόμα.

κ τσουπ 2 Νοεμβρη εσκασε μυτη! ελαφρή ψέκασμα με το ψεκαστήρι καθε 2 μερες περιπου

σημερα ειναι 10 ημερων κ τώρα εγινε ενα καπως καλό ποτισμα. περιπου 100 μλ. απονερα δεν εβγαλε καν.

προσοχη στο παραπότισμα Tongue

Αυτά προς το παρών..ο χρόνος ειναι με το μέρος μας οποτε ας το διασκεδάσουμε, γιατί περί αυτού πρόκειτε Smoke20

κατσε να θυμηθώ πως ανεβάζουμε τις φώτο Cool 


Smoke20 Smoke20 Smoke20 Smoke20 Smoke20 Smoke20

                   
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#2
Καλή αρχή!! και βιβες!
τα φώτα που περιμένεις τι είναι?
Απάντηση
#3
Κοιτα κατεληξα στο aray 2 απο migro ..ειναι στα 120watt , σκεφτομουν και το ts 1000 spiderfarmer ,σιγουρα θα εκανε δουλειά στο χώρο μου αλλα μου ειχε καθήσει στο ματι εδώ κ αρκετους μηνες το aray 2.
οπότε αναμενουμε!
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#4
Καλη αρχη με το σατιβακι
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
Καλη αρχη φιλε μου, οι σατιβες φετο εχουν την τιμητικη τους, ταυτιζομαι. Αντεχουν τα παντα και μεσα στην τεντα,τσακισματα κλαδεματα τεχνικες, μη τη λυπηθεις. Καλη πορεια ναχεις
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#6
(11-11-2021, 23:11 )prasinos Έγραψε: Κοιτα κατεληξα στο aray 2  απο migro ..ειναι στα 120watt , σκεφτομουν και το  ts 1000 spiderfarmer  ,σιγουρα θα εκανε δουλειά στο χώρο μου αλλα μου ειχε καθήσει στο ματι εδώ κ αρκετους μηνες το aray 2.
οπότε αναμενουμε!

Τρομερά φώτα με πολύ καλές τιμές! σε ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια φίλε μου ! τόσο καιρό νόμιζα οτι για led panel πρέπει να ρίξεις 500ρικο στα καταστήματα καλλιέργειας που έχουμε εδώ ! αν δεν είχα πάρει το sirius πριν λίγες μέρες, θα έπαιρνα ένα από spider farmer σήμερα κιόλας!
Απάντηση
#7
(14-11-2021, 05:04 )manolas Έγραψε: τόσο καιρό νόμιζα οτι για led panel πρέπει να ρίξεις 500ρικο στα καταστήματα καλλιέργειας που έχουμε εδώ ! αν δεν είχα πάρει το sirius πριν λίγες μέρες, θα έπαιρνα ένα από spider farmer σήμερα κιόλας!

Παιζουν γενικα καλα εργαλεια εδω και εκει στα eshop, αλλα αν παθουν κατι μετα ποιος θα κατσει να τα επισκευασει; Ο κινεζος; Big Grin

Επειδη οι περισσοτεροι κοιτανε απλως τη τιμη και οχι το γενικοτερο bundle απο ενα προιον

Τα σιριους εχουν προσωπο και τα πας για επισκευη που στη κανουν δωρεαν αν παθει κατι. Γιατι ειναι εταιρια κατασκευης αυτων και οχι απλα μεταπωλητες

Αθηνα-Θεσσαλονικη εχουνε καταστηματα. Καμια σχεση το ενα με το αλλο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#8
Καλημέρες Smoke8
13 ημερών σήμερα. Χθές ποτιστηκε με 100 μ-λ νερό κ root juice. Το αφήνω να στεγνώσει κ σε 2 μέρες λογικά θα μπεί στη τελική γλάστρα 8 λίτρων νομίζω.
Ωράριο το έχω ακόμα σε 24ωρο..με τη μεταφυτευση θα μπεί σε 18/6.
   
   

@godfather χαιρομαι που ταυτιζεσαι! αναμενουμε κ τα δικά σου!
@manolas διαλέγεις κ παίρνεις!
@trompetas παπούτσι απο τον τόπο σου που λένε. σου ηρθε το infinity?
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#9
οχι ακομα με βαση το tracking θα ερθει στις 20 του μηνος
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#10
Κλείσαμε 2 βδομάδες σήμερα, το πρωι έγινε μεταφυτευση.
Πιστεύω παει τραίνο το φυτακι!
Κατά τη μεταφυτευση προστεθηκε μυκοριζα, κ έπειτα ποτιστηκε με περιπου 200μλ  νερό +  grow +root juice
Ph-6.5
Προστεθηκε κ το 2ο Sirius.
Σε κανα 2ημερο θα γίνει το πρωτο τοπαρισμα Smoke20
Θερμοκρασία: 25-27
Υγρασία:70-80
Εβιβες Smoke20
   
   
   
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#11
23η ημέρα. 
Το φυτό έχει αρχίσει να δείχνει  sativa φαινοτυπο. Μεγαλώνει όμορφα κ δυναμικά. 
Πρίν 5 μέρες έγινε τόπινγκ στην κεντρική κορυφή. 
Η συνέχεια θα έχει δέσιμο, supercropping κ κάνα τοπαρισμα ακόμα μέχρι να καλυψει το χωρο. 
Πότισμα ανά 4ημερο περιπου με 500μλ νερό + grow. 
           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#12
Κλεινουμε 5 βδομαδες βλαστηση.

Λοιπον το φυτάκι αναρρώνει σιγά σιγά απο το στρες απ τα τοπαρίσματα , τα τσακίσματα κ τα δεσίματα.
Μπηκε κ το νέο φώς πρίν καμια βδομάδα κ τα είδε λιγο κολυώμενα Tongue έπαθε κάτι σαν light stress , οπότε ανεβασα τα φωτα πιο ψήλα κ αρχισε να παίρνει τα πάνω του.

Αλλη μια βδομαδα θα μείνει 18-6 ωραριο κ μετα λέω να το γυρίσω.

Απο φαγητό grow του δίνω , μέχρι στιγμής άντε να του χω δώσει μόνο 2μλ  σύνολο Tongue

θα αρχίσω να ανεβάζω σίγα σίγα.

Πιθάνως να μπει κ δίχτυ για scrog

Αυτα προς το παρόν βίβες Smoke20 Smoke20

           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#13
Καλησπέρα πράσινε ωραία πάει μέχρι στιγμής αναμένω να δω μπουμπούκια Big Grin

Δεν ήξερα ότι παίζεις και συ σε στενό χώρο. Τα φώτα κάθονται κουτί όπως και σε μένα. Ρισπέκτ!
Απάντηση
#14
Καλησπέρες στην παρέα!

Το φυτό έμεινε 6 βδομάδες σε βλάστηση κ πλέον βρίσκεται 2 μέρες σε ωράριο 12-12

           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#15
Γεια χαρά σε όλους!

κλεισαμε 1 βδομαδα σε 12-12. Η παναμέζα εδειξε σημαδια πείνας καθως την είχα στη λιτότητα.

Ανεβασα φουλ δόσεις φαγητο κ απο νερο πινει 3 λιτρα ανα 3 μερες με λιγα απόνερα.

Αυτα τα ολίγα κ συνεχίζουμε δυναμικά βιβεςς Smoke20 Smoke20

           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#16
3 βδομάδα ανθοφορίας .

Σε 3 μερες κλείνει 21 ημέρες σε ωράριο 12-12 , όπου θα γινει κ αποφύλλωση.

ποτισμα ανα 3 μέρες με 2,8 λιτρα νερο. grow - bloom - top max - alcamic και λιγο calmag σε κάθε ποτισμα , σχεδόν τα 3/4 της δοσολογίας. ph-6,5

Στο υψος σχεδόν εχει σταθεροποιηθεί στους 55-60 πόντους , οπότε μου εφυγε κ το αγχος μήπως ξεφύγει.

Αρχιζουν τα ωραία απο δω κ πέρα με τις μυρωδίες. . .

               
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#17
Πολυ ωραιος ο @prasinos Smile Καλη χρονια!
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#18
Prasinos σούπερ πάνε μπράβο. Ανέβασε άνετα αν θες .ετα την αποφυλλωση τα μλ. Ειναι ανοιχτόχρωμα τα φύλλα σε περνάει να δώσεις λίγο φαι βλέπω. Καλή χρονιά και υγεία!
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#19
Καλή χρονιά μάγκες με υγεία κ καλά μυαλά!

@godfather ανέβασα φαγητό , πλέον σε κάθε ποτισμα βάζω ολοκληρες δοσολογίες biobizz , βλέποντας πως θα το δεχθεί.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#20
Μέσα 4ης βδομάδας...

Ομαλά προχωράμε καθώς η εταιρία δίνει 9-12 βδομάδες ανθοφορία. Πριν 5 μέρες έγινε μια πολύ καλή αποφύλλωση.

Πάμε λιγο στο κεφάλαιο φωτισμός. Το πάνελ αποδίδει 120watt . Μόλις άλλαξα το ωράριο σε 12-12 δυνάμωσα τα φώτα στο 100%. Διαπίστωσα μετά απο μελέτη ,  οτι τελικά το φώς ειναι πολυ δυνατό για τις διαστάσεις της τέντας που ειναι 45χ45 εκατοστά. ειναι σχεδιασμενο για 60χ60. Το ήξερα εξ αρχης αλλα πίστευα θα ειναι κομπλέ.

Απ οτι διάβασα για αυτο τον χώρο με led panel high intensity εισαι καλλυμένος  με γυρω στα 70-80 watt.

Θέλω να καταλήξω οτι φαινότανε κ απ το φυτο να ζορίζεται κάπως. Απέκτησε αυτο το ανοιχτόχρωμο πράσινο στα πάνω φυλλα καθώς ψήλωνε κ πλησιαζε όλο και πιο κοντά στα φώτα. Απο φαγητό τρώει καλα τις τελευταιες 3 βδομάδες παντως.

Χαμήλωσα την ενταση του πάνελ στο 70% και βλέπουμε..βίβεςς Smoke20 Smoke20

               
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#21
           

5η βδομάδα ανθοφορίας

Μυρωδια λεμονάτη με στοιχεία πεύκου!
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#22
Καλησπέρα συνοδοιπόροι!

τέλος 6ης βδομάδας.

Λοιπόν όπως βλέπετε κ στις φωτο το φυτάκι έχει αρχίσει σε μερικά φύλλα να κιτρινίζει.

Φαγητο του δίνω σχεδόν φουλ δόσεις σε καθε ποτισμα με ph 6.5 περίπου. Το πεχαμετρο μια χαρα καλιμπραρισμενο.

Πότισα κ είπα να δω τι γίνεται με τα απονερα..μάζεψα ενα ποτηρακι , μετράω , βλέπω ph - 8 !

Εχει κανείς ιδέα πώς να κινηθώ?

Υποτίθεται οτι η biobizz βαδίζει στα πλαίσια βιολογικης καλλιεργειας . Το ph στο χώμα υποτίθεται οτι ρυθμίζεται μόνο του στο 6,5 απ οτι εχω διαβάσει.

Για παραδειγμα κ 7,3 ph να πότιζα , το χώμα θα έκανε τη δουλεια του κ θα το έριχνε στο 6,5.

Εχουμε περίπου 6 βδομάδες μπροστα..

Γενικα ποτέ μου δεν μέτραγα απόνερα με biobizz για να εχω μια συγκριση του τί γίνεται.

Αυτα τα ολίγα , επίσης έριξα μια ώρα φωτισμου , το γύρισα σε 11-13 , εδώ κ 2 μέρες.
 
Βιβες Smoke20 Smoke20 Smoke20

               
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#23
Την έβγαλα την παναμέζα λίγο έξω απ την τέντα να δώ ακριβώς τι παίζει.

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται σαν να έλλεψη αζώτου , σωστά? Σαν να πεινάει. Η εταιρία λέει οτι δέχεται υψηλές δόσεις φαγητού. Δινω τα 4/5 δοσολογία φαγητου σε κάθε πότισμα.

Μερικές μυτούλες όμως είναι λίγο κιτρινισμένες Undecided

Να την αφήσω στην ησυχία της τί λέτε? Η χθεσινή μέτρηση στα απόνερα με προβλημάτισε που μου έδειξε ph 8! Το ιδανικό ειναι 6,5 .
Με τόσο υψηλό ph μήπως δεν μπορεί να τραβήξει τα απαιτούμενα συστατικα απο το χώμα κ αυτό έχει ως αποτέλεσμα να αρχίζει το κιτρίνισμα στα φύλλα?

Να φλασάρω με νερό σκέτο με ph 6 , ώστε να ρίξω το ph στο χώμα? κ αν ναι με πόσα λίτρα?

           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#24
            8η βδομάδα βιβεςς!
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#25
Λοιπόν ειμαστε μέσα της 10ης βδομαδας. Απο το επόμενο πότισμα σκέτο νεράκι κ σε κανα 10 ημερο κόψιμο.

Κρυσταλλακια αρκετα λευκα- θολά , ελάχιστα καραμελέ. Ωραριο κατέβηκε σε 10-14.

           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#26
Τέλος 11ης βδομαδας..τραβαει ακόμα . Τελευταια βδομάδα πίνει σκέτο νερό και έτσι θα συνεχίσει για άλλη μια , ώσπου να κοπέι..βιβες Smoke20

               
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#27
Στα άδυτα του Παναμά...

                       
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#28
Λοιπόν έπεσε η αυλαία για το panama . Συμπληρωσε 12 βδομαδες ανθοφορίας κ κόπηκε χθες.

Κρεμάστηκε ανάποδα στην τέντα κ θα παραμείνει για τουλάχιστον μια βδομάδα μέχρι να στεγνώσει.

Αφου στεγνώσει καλα θα ζυγιστει κ θα εχουμε review..βίβες αλάνια Smoke20 Smoke20 Smoke20

                   

και μια φώτο όλο το set up ..καβατζομένο στην ντουλάπα..δεν ακουγεται , δεν μυρίζει τιποτά!

   
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#29
Την καλησπέρα μου παρέα!

Περάσανε σχεδόν 3 βδομάδες που κόπηκε το φυτό. Εμεινε κρεμασμένο στην τέντα κανα 10 ήμερο με θερμοκασια 18-20 και υγρασία γυρω στους 60 βαθμούς. Αχ αυτή η μυρωδιά όσο στέγνωνε...η έντονη χλωροφύλλη των πρώτων ημερών αρχισε να μετατρέπεται σε ενα μυστηριώδες αρωμα ευχάριστου πράσου , πρώτη φορά τέτοιο άρωμα , μόλις ανοιγα την τεντα αυτο το άρωμα πρωτα έσκαγε στη μύτη μου. Με το που ακούμπαγες τους παπάδες , έντονα πορτοκαλομαντάρινα σου διαπερνούσαν τον εγκέφαλο!!

Μετα το 10ήμερο τριμμαρίστηκε σε δύο φάσεις , αρκετό τρίμμα ,  κ μπήκε στα βάζα. Την βδομάδα που μας πέρασε άνοιγα τα βάζα 2 φορές την ημερα  για κανα 10-15 λεπτο να φευγει η υγρασία σιγα σιγα.

Σήμερα ζυγιστηκε έτσι απο απορία κ μπήκε στα βαζάκια φακελακι boveda .
Σχεδόν 120γρ φούντα κ 40γρ ζαχαρόφυλλα!

Να ευχηθώ καλή συνέχεια σε όλους τους growerάδες κ καλά πιώματα Smoke20

Θα περιμένω κανα 2 βδομαδο ακομα , μπορεί κ παραπάνω για smoke report , είναι πολλά υποσχόμενο το φουντάκι!

                           
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#30
Αυτα ειναι ρε @prasinos καλοπιωτα μεχρι και το τελευταιο παπαδακι, επιτυχια στο 100% της, με το καλο και να μας γραψεις και την εμπειρια που θα εχεις στο καπνισμα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#31
Γεια σας μάγκες! Λοιπόν έχουμε κ λέμε , σπόρος PANAMA απο Ace seeds

Το βότανο έχει κλείσει περίπου 1,5 μηνα στα βάζα. Ανοίγοντας το βάζο , νομίζεις οτι άνοιξες βάζο με μαρμελάδα λολ.
Μυρωδιά πορτοκαλο-φραουλα πολύ ευχάριστη , φρέσκα εσπεριδοειδή , ζαχαρένια κατάσταση που σε προκαλλει να την γευτείς Tongue

Η δομή του παπά είναι αεράτη θα έλεγα, αρκετά μικρα ζαχαρόφυλλα ξεπροβάλλουν απο το βάθος του παπά ,θέλει καλό τριμμάρισμα.

Κλασσικά τα αρωματα γίνονται πιο έντονα κατά την διαδικασία σπασίματος του φουντουκιου. Σου δίνουν την αισθηση του τί θα ακολουθήσει...

Απο γεύση , ακομα στον μπάφο δεν με έχει ενθουσιάσει χμμ σου δίνει έτσι μια καλή χορταρίλα , έχει νότες απο εσπεριδοειδή αλλα δεν ειναι αυτο που θα με συγκινούσε.Θα του δώσω ενα μήνα ακομα.

Στο arizer solo 2 έχεις γεύσεις. σχέδον αυτό που μυρίζεις , αυτό γεύεσαι!

Ακουσμα .. ακουστικότατο! Σε στέλνει , σε στέλνει , σε παρασέρνει..

Ενα μικρό μονόφυλλο σε βάζει σε όμορφο mood .. σε σηκώνει  απ την καρέκλα! Είναι δυνατό θα ρωτήσεις? ΕΙΝΑΙ!

Αν το παρακάνεις ( μιλώντας με τα δικά μου στανταρ) με 2 διφυλλα 50-50 αναλογία έχεις φύγει bye bye Tongue 

Σε βάζει σε αυτή την διάσταση του χρόνου όπου ξεχνάς οτι βρίσκεσαι μέσα της , με όμορφους κυματισμούς σκέψεων και φαντασίας! high δυνατό , σε αυτή την κατάσταση δεν είσαι να βγαίνεις απ το σπίτι! Είσαι τόσο στο κεφάλι σου που απο τη μία δεν κουνιέσαι να κάνεις τίποτα , και απο την άλλη με ένα τσάφ παίρνεις μπροστά κ νιώθεις έτοιμος για όλα! Αρπάζεις την jazzmaster , ανοίγεις ενισχυτή ,συνδέεις πετάλια στην κιθάρα και ΜΠΟΥΜ έφυγε ενα 2 ωρο παίζοντας μουσική χωρίς να το καταλάβεις!

Σε φάση έξω με παρέα αν το πάς χαλαρά είναι πολύ κουλ χωρίς παράνοιες και χασήματα.. ευχάριστο με μουσίκη της προτίμησής σου, σε παίρνει απο το χέρι και σε συνοδεύει σε ευχάριστα μονοπάτια.

Απο διάρκεια ενα διφυλλο σε κραταει καλά ανετα 2 ωρες κ βάλε...σε πάει απο δω κ απο κεί και μπορει να αναρωτιέσαι μετα απο 4 ωρες εάν εισαι ακόμη κλασμένος.

Πρίν απο μία ώρα τελείωσα το 8ωρο , έστριψα και κάπνισα ένα δίφυλλο και ξεκίνησα να γράφω το report .

Βρίσκομαι στο δεύτερο αυτη τη στιγμή και νιώθω το ελαφρύ αίσθημα της χαλάρωσης σε όλο μου το σώμα, ταυτόχρονα όμως και την εγκεφαλική διέγερση να ολοκληρώσω όμορφα αυτό το post Angel

Εάν με ρωτάς να βάλω ένα νούμερο σ αυτή την ποικιλία κάνναβης , θα έβαζα ενα 7 , μιάς και είναι ο αγαπημένος μου αριθμός , αυτό κ μόνο γιατί χάνει λίγο στη γεύση .

Είμαστε εδώ ατενίζοντας το μέλλον  , το αύριο , τα 38 που έρχονται καλοδεχούμενα σε ένα μήνα..ένα μέλλον που εμείς το καθορίζουμε , μόνο , ζώντας συνειδητά το παρόν. Ολα μπορούν να γίνουν αρκεί να πιστέψουμε και να οραματιστούμε την ζωή που θέλουμε να ζήσουμε . Ολα στο δικό μας χέρι είναι μάγκες και κανενός άλλου Smoke22 Smoke22 Smoke22

Θα επανέλθω απο Σεπτέμβρη μεριά , κάτι θα βάλουμε..

Βίβες συνοδοιπόροι , καλά θερίσματα και πολύ αγάπη στο forum που μας έμαθε να καλλιεργούμε το αγαπημένο μας φυτό Smoke20 Smoke20 Smoke20
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)