[Indoor] Critical FEM (Seed Stockers)
#1
Καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολη την ομαδα Smile Πρωτο ημερολογιο λοιπον στην καινουρια μας αρχη με ενα Critical ΦΠ που βρισκετε στο μικρο κοκκινο γλαστρακι (1 λιτρο περιπου),εσκασε στις 29-4 κ κανει την αναπτυξη του (18-6) κατω απο ε27 λαμπες λεντ γυρω στα 75 βατ μαζι με τα φιλαρακια του!!Μετα την αναπτυξη του θα μπει σε πανινη 10 λιτρα κ γυρισμα σε 12-12,υπολογιζω γυρω στις 40 μερες να το αφησω χωρις να το τοπαρω,3 φορες ακομα που το χω βγαλει το συγκεκριμενο δν το αφησα μια φορα να τελειωσει χωρις κοψιματα κ κουρεματα,λεω λοιπον να το δουμε τωρα!!Ηθελα να κανω κ μια ερωτηση,μου τελειωσε το rootit κ μου εδωσε ενας φιλος το piranha απο την ΑΝ κ ετσι εβαλα αυτο 3 φορες απο 1,5 μλ αντι για το κλασσικο rootit,εκανα λαθος ειναι διαφορετικο προιον?Απ'οσο διαβασα κ εχω ακουσει δν εχω καταλαβει αν κανουν την ιδια δουλεια αυτα τα 2..Οι φωτο χθεσινοβραδυνες πριν κλεισουν τα φωτα απο την 40ρα τεντα Cool                 
Απάντηση
#2
Καλημεριζω την ομαδα  Big Grin Μια μικρη ενημερωση για το φυτακι,συνεχιζετε η αναπτυξη του στο γλαστρακι 1 λιτρου κ μολις στεγνωσει απο το ποτισμα θα μπει σε γλαστρα 4 λιτρα οπου θα συνεχισει εκει την αναπτυξη του,το βλεπω να προχωραει καλα κ ειναι πολυ μικρο το γλαστρακι για να τελειωσει ολη την αναπτρυξη εκει..Στο προηγουμενο ποτισμα μπηκε για πρωτη φορα 1,5ml Grow εκτος το piranha κ μου φαινετε χαρουμενο το κοριτσι μεχρι τωρα,επισης θα ανεβασω το φως στα 100w γιατι παρολο που ειναι μικρος ο χωρος βρισκοντε 3 φυτα,αυτη τη στιγμη ειμαι στα 70-75w,τα φωτα ειναι σε αποσταση 40 εκ. περιπου...Καθε παρατηρηση-συμβουλη-κριτικη-βοηθεια ειναι δεκτη εννοειτε,καλη συνεχεια σε ολους!!!

   
   
   
Απάντηση
#3
Γεια σας κ παλι,κ καλες καλλιεργειες συντροφοι,λογω αλλαγης σχεδιου το φυτακι μπηκε προχθες σε 10l airpot κ μπηκε σε ωραριο 12-12 μολις 23 ημερων!!Εσκασαν 2 σπορακια που δν υπολογιζα κ οπως παντα καταφερα κ τα στριμωξα  Dodgy Νομιζω οτι δν στρεσαριστηκε κ πολυ απο την αλλαγη γιατι σε αυτες τις 2 μερες εχω παρατηρησει διαφορα εστω κ μικρη!!Απο το επομενο ποτισμα θα ξεκινησω να βαζω απο 1ml Bloom για αρχη κ σταδιακα θα ανεβαζω..Σκεφτομαι αν μπορουσα να χρησιμοποιησω λιγο guanno αλλα ακομα μου μοιαζει μικρο για τετοια,βλεποντας κ κανοντας απο δω κ περα γιατι οποτε κανω πλανα κατι τυχαινει Tongue             
Απάντηση
#4
Καλημερα,καλη Κυριακη σε ολους!!Αργησα να ανεβασω update λογω δουλειας τελευταια κ σμρ ειναι ευκαιρια που υπαρχει ο χρονος Smile Το φυτακι πια εχει μπει για τα καλα σε ανθπφορια κ του εκανα μονο 2 απλα δεσιματα τπτ παραπανω,ειναι μικρο αλλα ειναι σχεδον απο την αρχη σε 12-12,καμια 20ρια μερες να εμεινε αναπτυξη περιπου..Σμρ ειναι 38 ημερων λοιπον,το τωρινο του προγραμμα φαγητου ειναι 2ml Bloom-1,5ml Grow απο βασεις που μπαινουν ποτισμα παρα ποτισμα κ απο προσθετα ξεκιναω το Big Bud 1,5ml για αρχη(οποτε βαζω βασεις),Calmag 2ml 1 φορα την εβδομαδα,Algamic & Nirvana επισης μια φορα την εβδομαδα απο 2,5ml...Η θερμοκρασια ειναι 25-29 με φωτα αναμμενα κ η υγρασια απο 45-60,σπανια παει 45 αλλα το χω δει να συμβαινει ελαχιστες φορες!Καλη συνεχεια κ καλες καλλιεργειες σε ολους Cool                
Απάντηση
#5
Χαιρετω ολη την ομαδα,καλημερα κ να εχουμε μια ωραια,χαλαρη Κυριακη!!Αυτες τις 2 εβδομαδες που δν εμπαινα(λογω δουλειας κ χρονου) το κοριτσι εχει προχωρησει αισθητα νομιζω κ για την ελαχιστη αναπτυξη που ειχε παλι καλα..Ειναι 50 ημερων περιπου,το φαγητο του αυτη την στιγμη 2,5ml Bloom-1,5ml Grow-2ml Big Bud ποτισμα παρα ποτισμα συν Algamic & CalMag που μπαινουν 1 φορα καθε 8-10 μερες απο 2ml..Ευτυχως απο τετρανυχο κ αλλα θεματα παμε καλα,μου λειπει επισης ενας εξαερισμος για την 80ρα,θα ειναι η πρωτη αγορα μολις πληρωθω..Επισης να αναφερω οτι σταματησα εδω κ καποιο καιρο να μετραω κ να ασχολουμαι με το PH κ πραγματικα ησυχασε το κεφαλι μου κ ουτε κιτρινα φυλλα,ουτε καψιματα πια(δεν το προτεινω σε κανεναν φυσικα)..Λειπει η αναπτυξη που δν εκανε κ παρεμεινε νανακι απλα επειδη εχω κ αλλα φυτα παντα βαζω 1-2 που κανω τα "δικα μου",προσπαθω να παρατηρω τις αλλαγες κ να δοκιμαζω οτι σκεφτομαι πανω σε αυτα κ ταυτοχρονα να εχω αλλα 2 που τρεχουν κανονικα...Καλη συνεχεια κ καλες καλλιεργειες παιδια!!!            
Απάντηση
#6
Ωραία χρωματα, πολύ τίμια ποικιλία! Το λαμπάκι στην μπαλαντεζα δουλεύει στο σκοτάδι.? Αν ναι ενοχλεί τον ύπνο τους. Βάλε Τάνια. Καλη συνέχεια.
Smoke27Somebody put something in my dream Smoke27
Απάντηση
#7
(20-06-2021, 16:03 )godfather Έγραψε: Ωραία χρωματα, πολύ τίμια ποικιλία! Το λαμπάκι στην μπαλαντεζα δουλεύει στο σκοτάδι.? Αν ναι ενοχλεί τον ύπνο τους. Βάλε Τάνια. Καλη συνέχεια.

Φιλε πραγματικα δν το ειχα σκεφτει αυτο,ευχαριστω για τα λογια σου,καλη συνεχεια κ στα δικα σου  Cool  Μου ειχε βγαλει σπορια κ αυτο κ τα εχω καιρο τωρα,παντα βαζω αυτο κ το acapulco που εχω αποθεμα απο σπορια..Οτι εχω δοκιμασει απο αυτη την εταιρεια με εχει αφησει φουλ ικανοποιημενο κ οι τιμες τους επισης δεν παιζοντε!!Καλημερα σε ολους
Απάντηση
#8
Γεια σας συνκαλλιεργητες,καιγομαστε φουλ ζεστη αυτες οι μερες Cool  Το φυτακι αυριο γινετε ακριβως 2 μηνων πηγαινει γρηγορα νομιζω,καθε λιγες μερες καταλαβαινω την διαφορα με το ματι,μικρο μεν δν ειναι κατι σπουδαιο απο αποψη μεγεθους κ σοδειας αλλα δεδομενων των συνθηκων ειναι αρκετα καλα!!Το Grow θα το σταματησω κ για το υπολοιπο της ζωης του θα παει με Bloom και Big Bud κ την τελευταια εβδομαδα σκετο νερο..Τα ενοχλει ολα οσα ειναι στην τεντα η ζεστη που εχει ανεβει τελευταια,καθε καλοκαιρι το ιδιο προβλημα χωρις κλιματιστικο κ το παλευω με ημιμετρα δν εχω επιλογη προς το παρων..Καλη συνεχεια σε ολους!!             
Απάντηση
#9
Καλημερες κοσμε,το κοριτσι ειναι σε ωραια φαση παει προς το τελος του σιγα σιγα,κοπηκαν 2 κλαρακια για δοκιμη περισοοτερο κ για την φαση που βρισκετε μου αρεσε μπορω να πω,κατι εκανε!!2 φορες ακομα θα βαλω απο 2ml BigBud κ μετα με σκετο νερακι για οσο τραβηξει,απροβληματιστο γκροου αν κ το βαραει η ζεστη το καημενο τωρα τελευταια..Για τον σκοπο που το εβαλα κ για την προσοχη που του εδωσα (ελαχιστη) θα ελεγα πως ειμαι ευχαριστημενος,καλη συνεχεια κ καλα μπανια ομαδα!!! Υ.Γ. Δεν ξερω τι κανω λαθος κ βγαινουν πλαγια οι φωτο            
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)