[Indoor] Autoflowers
#1
Kαλησπερα σε ολους 1η καλλιεργια αυτοματακια x2 pinneaple express auto Barneys(στο βαθος) & x2 Bubble kush αυτο RQS

τεντα = 60χ60χ160 hortigarden
φωτα= spiderfarmer sf1000 (100watt)
λιπασματα= biobizz grow,top max,bloom,alg-a-mic,leaf coat
χωμα=biobizz light mix και  All mix τα εχω μοιρασει 50-50 
1 clip fan 15watt
γλαστρες 3 υφασματινες 11λ,7,5λ x2 και μια μικρη 

θερμουγρασιομετρο
πεχαμετρικα χαρτια
Νερο απο ποταμι (διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο )
Λεμονι για ph down 

Λοιπον αυτη τη στιγμη  διανυουν περιπου την 36η μερα αλλα θα πω λιγα για την πορεια τους.
 16/4 σε ποτηρι με νερο  για 16 ωρες μετα σε βρεγμενο χαρτι  και 18/4 μπηκαν στο χωμα, 19-20/4 ξεπεταχτηκαν.

Τις πρωτες 5-10 μερες επαιζα με τα φωτα να βρω αποσταση και ενταση στην αρχη τα ειχα πολυ ψηλα(περιπου 1μ) και στο μινιμουμ. Κατι που βοηθησε ειναι οτι  κατεβασα το lux/lum meter στο κινητο βγηκα εξω ειδα ποσο μετραει στον ηλιο και πηγα και εστησα τα φωτα περιπου στα ιδια και μετα πορευτικα ετσι. Εν τελη κατεληξα περιπου 60εκ και 20% και ανεβαινα ενα 5-10% καθε 1-3 μερες να δω πως θα αντιδρασουν. 
Το ποτισμα ηταν το επομενο μου προβλημα γιατι τα ποτιζα καθε μερα με μια συριγγα τις πρωτες μερες 10-20 μλ και εφτασα τη 10η συνεχομενη μερα να ποτιζω πανω απο 100-200 μλ κατι που διαβασα οτι ηταν λαθος και σταματησα παλι καλα . Μετα το πηγαινα καθε 2-6 μερες 200-400 μλ αναλογοσ τα λιτρα της γλαστρας..

20η μερα τους εδωσα το πρωτο φαι και εδω ειναι η μεγαλυτερη απορια μου γιατι εβαλα κατευθειαν 0,5μλ grow,top max, algamic με ph ~6
Λετε να φταιει το top max που εδωσα γιατι μετα απο 2 μερες μπηκαν στο σταδιο της προανθισης ....

Οι τελευταιες φωτο ειναι χθεσινοβραδινες - τελευταιο ποτισμα 22/5 
1ml top max
1ml grow 
1ml algamic           /       1.5λ νερο 
0.5 bloom       
φωτα 60εκ 100% ενταση 
Ειχε κατσει πολυ το χωμα και προσθεσα All mix μαζι με worm humus απο πανω ..
Εντωμεταξυ στο τελευταιο ποτισμα και αυξησα το φαι απο 0.75μλ σε 1μλ και προσθεσα για 1η φορα bloom και ανεβασα και την ενταση απο 90 σε 100% ....
Μαλλον υπερβολικο? Εχουν ασπρισει λιγο οι μυτες και εχουν βγαλει και σημαδιαστα κατω φυλλα δειτε φωτο ..
Ελπιζω να μην τα σκοτωσα.. Μηπως να μην ταισω στο επομενο ποτισμα ?


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                               
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)