ερωτησεις - αποριες
#7
ωραια οποτε δεν χανω χρονο γιατη γιαυτο ηθελα να στειλω πμ για το που μπορω να γραψω τις αποριες μου εχθες εστησα την τεντα μου ειναι 80χ80χ180 με φωτιστικο 250w hps να σημιωσο οτι δεν εχω βαλει εξαερισμο μιας κ τα φυτα ειναι μικρα ακομη κ ειδα 8ερμοκρασια 40 βαθμους ερωτηση αν βαλω εξαερισμο που θα τραβαει απο μεσα εξω και το αντιστροφο θα ρυθμιση η θερμοκρασια η πρεπει να κανω κατι αλλο δυστιχος στο δοματιο δεν υπαρχει ερκοντισιον....

μετα αλλη ερωτηση βλεπω οτι δεν 8ελει πολυ νερο εχει 2 βδομαδες σχεδον που σκασαν τα μωρα και εχω ποτηση 3 φορες απο 20ml και αυτο τα δινο νερο με συριγκα μηπως πρεπει να δωσο λιγο παραπανο νερο....μετα επιδει δινω ελαχιστο νερο και εχω βαλει νερο σε μποθκαλι του λιτρου και προσθεσα και λιπασμα μετα αυτο που μενει το πεταω η μπωρο να ποτισω ξανα γιατη απο το λιτρο περνο 40 50 ml νερο......

κατι αλλο που ειδα εχθες προχθες τελικα ειναι καλο να ποτιζουμε απο αντ, οσμοση η οχι γιατη υπαρχει κ αν ειναι καλο να δινω απο εκει νερο και λιπασμα πρεπει να δινω σε καθε ποτισμα η ενα αναμεσα τα φυτα την παρασκευη θα ειναι 14 ημερον αν δεν κανω λαθος δεν κραταω σημειωσης γιατη εχω παραξενουν μεσα στο σπιτη και ολα μου ειναι δυσκολα.....

ξερω μπορει να γελασετε με αυτα αλλα παιδια πρωτη φορα ασχολουμε και δεν ξερω το παραμικρο για το σιγκεκριμενο φυτο ευχαριστω κ ελπιζω να μν σας κουραζω
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
ερωτησεις - αποριες - από stroumfita - 21-07-2021, 19:14
RE: ερωτησεις - αποριες - από stroumfita - 22-07-2021, 09:04
RE: ερωτησεις - αποριες - από tzorge - 24-07-2021, 09:02

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)