Απορία για γλαστρες
#1
Καλησπέρα παιδία έχω κάποιες απορίες έχω παραγγείλει 6 γλάστρες τετράγωνες 12,5 λτ  λόγο του ότι ο οδηγός του casa αναφέρει τετράγωνες. Υπάρχουν διάφορες με τις στρογγυλές? Υπήρχε παλιά ένα θέμα για τα συν και τα πλην κάθε γάστρας αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.
Απάντηση
#2
Προσωπική επιλογή είναι, δεν έχει καμια ουσιαστική σημασία

Πιο πολύ νόημα θα ειχε μια συζήτηση για τις διαφορές που εχουν οι πάνινες απο τις πλαστικές γλάστρες για παράδειγμα



Δίνεις ιδέες για τη δημιουργία ενός νέου άρθρου που θα αναλύει τα συν και τα πλην του κάθε τύπου γλάστρας για όποιον θέλει να το κάνει απο τους καλλιεργητές/τριες, αλλα αυτή τη περίοδο με τη ζέστη όλοι φευγάτοι είναι

Αφιερωμένο άρθρο γι αυτό δεν είχαμε, οι πληροφορίες ήταν διάσπαρτες, θα ήταν καλή ευκαιρία να ξαναγραφτούν με εικόνες κλπ και να υπάρχει ως "sticky"

Καλημέρες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
(05-08-2021, 08:00 )trompetas Έγραψε: Προσωπική επιλογή είναι, δεν έχει καμια ουσιαστική σημασία

Πιο πολύ νόημα θα ειχε μια συζήτηση για τις διαφορές που εχουν οι πάνινες απο τις πλαστικές γλάστρες για παράδειγμα



Δίνεις ιδέες για τη δημιουργία ενός νέου άρθρου που θα αναλύει τα συν και τα πλην του κάθε τύπου γλάστρας για όποιον θέλει να το κάνει απο τους καλλιεργητές/τριες, αλλα αυτή τη περίοδο με τη ζέστη όλοι φευγάτοι είναι

Αφιερωμένο άρθρο γι αυτό δεν είχαμε, οι πληροφορίες ήταν διάσπαρτες, θα ήταν καλή ευκαιρία να ξαναγραφτούν με εικόνες κλπ και να υπάρχει ως "sticky"

Καλημέρες
Καλησπέρα τρομπέτα θα ήταν όντως πολύ καλή ιδέα οι ποιο έμπειροι να δημιουργούσατε το θέμα θα έιχε ενδιαφέρον. Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα μου ήρθαν η γλάστρες πιστεύεις τέτοια περίοδο μπορώ να βάλω κάνα φυτό έξω η μπα ξέρω δεν είναι στο κατάλληλο θέμα αλλά θα με βοηθούσες αφάνταστα.
Απάντηση
#4
βαλε ενα αυτοματο και θα το εχεις τελη Οκτωβρη
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
(05-08-2021, 19:34 )trompetas Έγραψε: βαλε ενα αυτοματο και θα το εχεις τελη Οκτωβρη
Θα βάλω και ένα αυτόματο που έχω αλλά φπ θα τραβήξει πολύ λες? Σε ρωτάω γιατί πριν 5 μέρες μου ήρθαν 8 φπ και δεν θέλω να τα έχω στην άκρη.
Απάντηση
#6
Εγω θα το εβαζα. Τι εχω να χασω; Σε λιγες μερες γυριζει 12ωρο η φυση.
Απάντηση
#7
Βαλτα ρε ολα yolo τι εννοεις να τα χασεις;

Τα χανεις αν δε τα σκασεις σωστα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#8
(06-08-2021, 01:51 )trompetas Έγραψε: Βαλτα ρε ολα yolo τι εννοεις να τα χασεις;

Τα χανεις αν δε τα σκασεις σωστα
Θα τα βάλω όλα μάγκες μου αλλά για αρχή θα βάλω τα 6 γιατί  δεν εχω γλάστρες και χωμα και μετα από λίγες μέρες θα βάλω και τα υπόλοιπα. Τα λέμε σε λίγες μέρες για την πιστοποίηση και στην συνέχεια θα ανοίξω θέμα σχετικά με την πορεία τους.
Απάντηση
#9
απλα με τις τετραγωνες,αξιοποιεις ολο τον χωρο της τεντας γιατι οι στρογγυλες αφηνουν κενα.
(τα οποια βεβαια ειναι χρησιμα εαν θελεις να χωσεις μεσα και μικρα γλαστρακια για αναπτυξη)
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
#10
(06-08-2021, 22:22 )diaolina Έγραψε: απλα με τις τετραγωνες,αξιοποιεις ολο τον χωρο της τεντας γιατι οι στρογγυλες αφηνουν κενα.
(τα οποια βεβαια ειναι χρησιμα εαν θελεις να χωσεις μεσα και μικρα γλαστρακια για αναπτυξη)
Καλησπέρα διαολινααα ενδιαφέρον και σημαντικά όλα όσα έγραψες ειδικά για οποίον τον ενδιαφέρει η εσωτερική. Πήγα πήρα της γλάστρες και τελικά μου της φέρανε στρογγυλές..Δεν με χαλάει όμως αφού δεν έχουν διαφορές για την εξωτερική. Να ρωτήσω ρε παιδιά στα πλάγια έχει τρύπες θα χρειαστεί να κάνω και από κάτω?
Απάντηση
#11
Δε σ ενδιαφερει η εσωτερικη δηλαδη; 1 χρονο πριν που γραφτηκες δεν παιζει να μην εχεις διαβασει τα οσα ρωτας..τις εξωτερικες σου τις ξεκινας τον Αυγουστο εσυ;
Οταν λες πηγες πηρες τελικα σου τις φερανε; Πηγες στο μαγαζι και τους ειπες να στα φερουνε σπιτι ξερω γω;
Στα πλαγια τρυπες;

Γεροντα μιλας με γριφους. Η απλα μας τρολλαρεις;

Μιλα straight forward. Ο λογος που εφτιαξες το νημα ποιος ειναι ουσιαστικα; Θα χαρουνε κ αλλοι να απαντησουν, αλλα να υπαρχει ενα νοημα στη συζητηση

Απλως για το αν εχει διαφορα η τετραγωνη απο την στρογγυλη; -Εύλογο το ερώτημα σου ''ως αρχάριος", αλλα η απαντηση ειναι απλως ενα οχι

Αν θελεις γενικα να ρωτησεις πραγματα και να τα εχεις στο νημα σου μαζεμενα σεβαστο και αυτο, μονο τον τιτλο να διορθωσουμε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#12
(07-08-2021, 13:10 )trompetas Έγραψε: Δε σ ενδιαφερει η εσωτερικη δηλαδη; 1 χρονο πριν που γραφτηκες δεν παιζει να μην εχεις διαβασει τα οσα ρωτας..τις εξωτερικες σου τις ξεκινας τον Αυγουστο εσυ; 
Οταν λες πηγες πηρες τελικα σου τις φερανε; Πηγες στο μαγαζι και τους ειπες να στα φερουνε σπιτι ξερω γω;
Στα πλαγια τρυπες;

Γεροντα μιλας με γριφους. Η απλα μας τρολλαρεις;

Μιλα straight forward. Ο λογος που εφτιαξες το νημα ποιος ειναι ουσιαστικα; Θα χαρουνε κ αλλοι να απαντησουν, αλλα να υπαρχει ενα νοημα στη συζητηση

Απλως για το αν εχει διαφορα η τετραγωνη απο την στρογγυλη; -Εύλογο το ερώτημα σου ''ως αρχάριος", αλλα η απαντηση ειναι απλως ενα οχι

Αν θελεις γενικα να ρωτησεις πραγματα και να τα εχεις στο νημα σου μαζεμενα σεβαστο και αυτο, μονο τον τιτλο να διορθωσουμε

Τρομπέτα φυσικά και με ενδιαφέρει αλλά δεν έχω γνώση ούτε  στα ηλεκτρολογικα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με εξαερισμό και γενικότερα με την εσωτερική καλή η θεωρία αλλά στην πράξη φαίνονται όλα συν ότι είμαι 22 χρόνων και στην περίπτωση μου είναι δύσκολο για εσωτερική αυτήν την στιγμή στο μέλλον ποιος ξέρει; Και όχι πέρα από 2 πειράματα αποτυχημένα βέβαια δεν έχω ξανά ασχοληθεί με την καλλιέργεια του φυτού μας φέτος πείρα την απόφαση για απρίλιο να ξεκινήσω αλλά λόγο του ήταν κλειστό το σαιτ καιότι έκανα 2 δουλειές μέχρι πριν λίγες μέρες μου ήταν δύσκολο να ξεκινήσω τότε..Όχι απλά παρήγγειλα απο σαιτ λόγο του ότι είμαι από χωριό και στην πόλη κρατάω της επιφύλαξεις μου..Ναι στο πλάι. Τον λόγο τον που έκανα το νήμα τον έγραψα στο αρχικό μου σχόλιο άλλο αν πηγε αλλού και συγνώμη αυτά και πάλι συγνώμη.
Απάντηση
#13
Σύναψη:Να ρωτήσω ρε παιδιά στα πλάγια έχει τρύπες θα χρειαστεί να κάνω και από κάτω?
Φίλε επειδή δεν έχω δει ποτέ μου γλάστρες εμπορείου με τρύπες στα πλάγια, έχεις την καλοσύνη 
να βάλεις κάποια φωτογραφία;
Απάντηση
#14
(08-08-2021, 00:29 )pansek Έγραψε:
Σύναψη:Να ρωτήσω ρε παιδιά στα πλάγια έχει τρύπες θα χρειαστεί να κάνω και από κάτω?
Φίλε επειδή δεν έχω δει ποτέ μου γλάστρες εμπορείου με τρύπες στα πλάγια, έχεις την καλοσύνη 
να βάλεις κάποια φωτογραφία;

Αδερφέ επειδή δεν είμαι σπίτι αυτήν την στιγμή θα στείλω φώτο από το σαιτ που της πήρα ελπίζω να φαίνεται αν όχι θα ανεβάσω αύριο.


Συνημμένα αρχείο(α) Εικόνα(ες)
   
Απάντηση
#15
Οκ αυτές είναι στον πάτο. Εγώ νόμιζα πιο ψηλά. Μια χαρά είναι έτσι. Δεν χρειάζεσαι άλλες τρύπες.
Απάντηση
#16
συγνωμη που περνω μερος αλλα καπου προχθες 3 4 ημερες πριν ο φιλος ελεγε οτι θα βαλει φυτα αλλα οχι τετοιου ειδους φυτα αλλα απο τα αλλα δλδ ποια ειναι αυτα τα αλλα μπαινο καθε μερα μονο κ μονο να δω τι θα πει γιατη με τρωει κ μαλλον το νημα εκεινο εχει διαγραφτει γιατη λαθος δεν ειδα με τιποτα το διαβασα

Johnnys Εκτός Σύνδεσης
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 9
Θέματα: 3
Εγγραφή: Aug 2020
Φήμη: 0
#305-08-2021, 19:18
(05-08-2021, 08:00 )trompetas Έγραψε:
Προσωπική επιλογή είναι, δεν έχει καμια ουσιαστική σημασία

Πιο πολύ νόημα θα ειχε μια συζήτηση για τις διαφορές που εχουν οι πάνινες απο τις πλαστικές γλάστρες για παράδειγμα



Δίνεις ιδέες για τη δημιουργία ενός νέου άρθρου που θα αναλύει τα συν και τα πλην του κάθε τύπου γλάστρας για όποιον θέλει να το κάνει απο τους καλλιεργητές/τριες, αλλα αυτή τη περίοδο με τη ζέστη όλοι φευγάτοι είναι

Αφιερωμένο άρθρο γι αυτό δεν είχαμε, οι πληροφορίες ήταν διάσπαρτες, θα ήταν καλή ευκαιρία να ξαναγραφτούν με εικόνες κλπ και να υπάρχει ως "sticky"

Καλημέρες
Καλησπέρα τρομπέτα θα ήταν όντως πολύ καλή ιδέα οι ποιο έμπειροι να δημιουργούσατε το θέμα θα έιχε ενδιαφέρον. Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα μου ήρθαν η γλάστρες πιστεύεις τέτοια περίοδο μπορώ να βάλω κάνα φυτό έξω η μπα ξέρω δεν είναι στο κατάλληλο θέμα αλλά θα με βοηθούσες αφάνταστα.




5-8-2021 λεει οτι του ηρθαν η γλαστρες κ σημερα λεει οτι πιγε τις πιρε η μαλλον τις παραγγειλε!!!!!!!!!

ΑΔΕΡΦΕ Κ ΕΓΩ ΔΝ ΕΧΩ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΙΓΑ ΠΙΡΑ 2 ΚΟΥΒΑΔΕΣ 10 ΛΙΤΡΟΥΣ Κ ΤΑ ΕΧΩΣΑ ΜΕΣΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑ Κ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΝΑΩ ΥΠΟΨΙΕΣ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!
Απάντηση
#17
Θα ξεκινήσω την επόμενη εβδομάδα το δεύτερο groow, και ψάχνοντας σχετικά με το τι γλάστρα να χρησιμοποιήσω, κατέληξα σε αυτές Air Pot 25lt. Νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να της δείτε. Θα αρχίσω και ημερολόγιο παρουσίασης να δούμε την εξέλιξη των φυτών.
Τα λέμε σύντομα...!!Καλα grow σε όλους !!


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)