[Indoor] FastBuds Gorilla Glue DWC
#1
Επιτέλους ξεκινάμε παιδιά, 3ο grow, αυτήν την φορά θα δοκιμάσω deep water culture.  Cool
   
Απάντηση
#2
Έβαλα το rockwool για μία ώρα μέσα σε νερό με pH 4.8 και EC 0.2
Άλλοι λένε για 24 ώρες και το pH στο 5.5-6
Θα δούμε στην πορεία τι θα καταλήξουμε να κάνουμε.
Έριξα και 3ml Voodoo Juice μέσα στο μείγμα.

Οι θερμοκρασία σήμερα ανέβηκε λόγω καιρού (είναι και 4μ.μ).
Θα προσθέσω πλαστικό μπουκάλι από πάνω για να ανεβάσω την υγρασία και πιστεύω πως όσο μεγαλώνει το φυτάκι μου θα πέφτει και έξω η θερμοκρασία.
Θα προσπαθήσω να είμαι οσο πιο κόντα στο vpd chart 

   
   
Απάντηση
#3
Καλησπερα,

Έβαλα υγραντήρα παιδιά, έστρωσα υγρασία θερμοκρασία

Έχω ένα πρόβλημα ωστόσο. Συμπηκνώνεται το νερό με 70% υγρασία. Έφυγα για μία ώρα και όταν γύρισα έσταζαν νερά από παντού.
Κάποια λύση να μου προτείνετε; Smoke4

Κατά τα άλλα είμαστε και επίσημα Day 1
Πότισα 100ml RO water μαζί με Sensi της AN στα 0.4 EC με pH 5.5

   

Να προσθέσω ενημερωτικά ότι βρίσκομαι σε τέντα 40 x 40 x 140 εκατοστά με έναν 125αρι VKO για εξαερισμό, τα φώτα μου είναι της SpiderFarmer το SF1000 και θα δουλέψω με τα λιπάσματα της Advanced.
Το pH-μετρο είναι το PH-200 και το EC-μετρο το COM-100 και τα δύο της HM DIGITAL.
Απάντηση
#4
Καλή αρχή @Ντουλάπας , όμορφα και περιποιημένα δείχνουν όλα.
Δοκίμασε χωρίς υγραντήρα αυτές τις μέρες αν θέλεις. Αν καθώς κρυώνει ο καιρός κλειδώσεις γύρω στο 50% είσαι πένα για τώρα. Μόλις αρχίσει να δημιουργεί φύλλωμα το ξαναβλέπεις σε εκείνη τη φάση...
Απάντηση
#5
Ευχαριστώ @Luke Shapiro για την απάντηση.

Δουλεύω όσο βρίσκομαι σπίτι τον υγραντήρα μέχρι ένα σημείο και μετά τον κλείνω πριν γίνει το κακό ή όταν φύγω από το σπίτι.
Είναι μήπως χειρότερο το να ανεβοκατεβαίνει η υγρασία από σωστή τιμή (70%) σε λάθος (40%) από το να παραμένει στο 40% μόνιμα;

Αν είναι χειρότερο σίγουρα θα τον σταματήσω, αλλιώς θα την παλέψω έτσι όπως το δουλεύω τώρα.
Απάντηση
#6
Τώρα που είναι μικρό και δεν έχει στην ουσία πραγματικά φύλλα ακόμα, δεν μπορεί να αξιοποιήσει την υγρασία του χώρου και το περιττό νερό φθείρει τα υλικά της τέντας και δημιουργεί επισφαλείς συνθήκες για τον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό.
Όσο μεγαλώνει και κάνει φύλλα με στόματα που μπορούν να αξιοποιήσουν την υγρασία θα περιορισθεί το φαινόμενο να συσσωρεύεται το νερό στα τοιχώματα.

Εφόσον έχεις την πρόθεση να τον ανοιγοκλείνεις και δεν δυσχεραίνεται η λειτουργία είναι μια χαρά και αυτό το πλάνο.
Γενικά στην πράξη και στο 50, 60% είσαι οκ.
Απάντηση
#7
Ευχαριστώ @Luke Shapiro. Ισχύει δεν έχει φύλλα, ούτε στόματα ακόμα  Smoke10

Πότισα σήμερα 200ml από Sensi και Voodoo Juice στα 0.45EC , απόνερα 0.5EC

Παιδιά έχω ερώτηση. Το νερό της βρύσης μου έχει pH 9.6 και EC 0.65.
Το σχέδιο ήταν να χρησιμοποιώ απιονισμένο+RO από το σούπερμαρκετ. 
Ωστόσο δεν θέλω να σηκώνω και πολλές υποψίες συνεχώς να κουβαλάω τα μπετόνια.
Με το νερό της βρύσης πιστεύετε γίνεται δουλειά; Εσείς θα το κάνατε ή είστε σαν και μένα ψείρες;

   
Απάντηση
#8
Ξεκίνησε η περιπέτεια παιδιά Smoke17

Ημέρα 10
Στον κουβά έχω 6ml Voodoo Juice 6ml B-52 και 5ml το κάθε part από Sensi Grow.
Την επόμενη φορά λιγότερα πρόσθετα και περισσότερη βάση.
Συνολικό EC 0.3 

   
Απάντηση
#9
Καλησπέρα σε όλους,

Ημέρα 14 και οι ρίζες έχουν ήδη πετάξει.
Στον κουβά το EC είναι 0.35.
Θερμοκρασία/Υγρασία ακόμα δεν την έχω κοντρολάρει αλλά θα αναβαθμίσω κατα την διάρκεια του grow σε ανεμιστήρες και θα ανοίξω επιτέλους και κάποια τρύπα στην ντουλάπα για τον εξαερισμό.

Τώρα που μπαίνω στην τρίτη εβδομάδα λέω να πάω οτ EC στο 0.6, τι λέτε;

   
   
Απάντηση
#10
Καλησπέρα σε όλους,

Μπήκα στην 4η εβδομάδα ημέρα 22 είναι οι φωτογραφίες από το φυτάκι μου.

Δεν μου άρεσε που άρχισα να έχω θέματα να σας πω την αλήθεια. Πείσμωσα ωστόσο και πάω για βελτίωση.
Θέλω να τελειώνω κάποια πράγματα στο grow room και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, το οποίο κεφάλι θα είναι ήσυχο όταν θα έχω κάνει το καλύτερο που μπορώ.

Οποιαδήποτε συμβουλή σας είναι πολύτιμη και είμαι σε φάση συζήτησης για όλους τους τομείς. Θέλω να προσφέρω βοήθεια και γω με την σειρά μου δοκιμάζοντας τις παντέντες που σκεφτόμαστε και βγάζοντας ωραίες λύσεις.

Έχω στο μυαλό μου πατέντα με ανεμιστηράκια από pc για μικρές τέντες όπως την δικιά μου. Θα εγκατασταθεί σύντομα και θα την ανεβάσω λεπτομερώς.
Να σας πω την αλήθεια νιώθω λίγο περίεργα που δεν υπάρχει συζήτηση στο νήμα, πιστεύοντας πως έχω κάνει κακή εντύπωση στους περισσότερους εδω μέσα. 

Συμβουλές, υλικό για διάβασμα, βιβλία, βίντεο είναι όλα καλοδεχούμενα. Να φτάσουμε να κάνουμε ενα ημερολόγιο χωρίς λάθη!

   
   
   
Απάντηση
#11
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα της 4ης βδομάδας. Το φυτάκι μου τα πάει καλά, οι θερμοκρασία σταθεροποιήθηκε στους 24[size=small][font=arial, sans-serif]°C [/font][/size]και η υγρασία στο 50%.

Αλλαξα τον κουβά με φρέσκια μίξη στην οποία έβαλα από 20ml σε Grow part A+B και από 5ml σε Voodoo Juice, Sensizym, Rhino Skin και Bud Candy. 
Συνολικό EC στο 0.8 

Αποφάσισα να μην κάνω LST και να δω πως θα πάει το φυτό χωρίς καμία εκπαίδευση, κάτι το οποίο δεν το έχω κάνει ποτέ.

Πρώτη απορία που θα ήθελα την άποψη σας. Βρήκα σήμερα τα 2 πρώτα pistils τα οποία έπρεπε να πάω πολύ κοντά για να τα εντοπίσω. 
Ωστόσο μου έλειπαν τα Bloom λιπάσματα για τον κουβά και έβαλα από το Grow. Στις επόμενες μέρες θα σχηματίζονται οι παπάδες.
Πιστεύετε έκανα μαλακία που δεν έβαλα τα Bloom στον κουβά; Να αλλάξω κουβά ξανά ή να παίξω με αυτόν για αυτήν την βδομάδα και μετά να αλλάξω σε Bloom;
Από την μια μου αρέσει που το έκανα έτσι για να δω και μήπως πηγαίνει καλύτερα με Grow σε αυτήν την φάση.

   

Δεύτερη απορία, τα συμπτώματα στα φύλλα έχουν σταματήσει να προχωράνε και όλα τα καινούρια δεν έχουν βγάλει κάτι. Να κόψω αυτά τα φύλλα ή να τα αφήσω;
Τι λέτε για αποφύλλωση;

   

Επίσης έκανα διαφυλλικό ψεκασμό με Nirvana στα 0.25EC με τον ψεκαστήρα προπιέσεως Volpi Dea Reverse τον οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα!

   

Δείτε και ριζούλα!

   
Απάντηση
#12
Kαλημέρες @Ντουλάπας

Οσων αφορα τις λιπανσεις, βαζουμε σε συγκεκριμενο timing
Αν εχεις αυτόματο, μετά απο 2-3 βδομάδες που θα σκασει, ξεκινάς τις λιπάνσεις bloom
Αν εχεις φωτοπεριοδου οσο εισαι στο 18/6 δινεις το grow, μετα με το που μπεις στο 12/12 την πρωτη ημερα κιολας, ξεκινας να δινεις το bloom και κοβεις το grow.
Η αποφυλλωση σου μπορει να γινει και λιγο πιο μετα μολις περασεις την πρωτη με δευτερη βδομαδα ανθοφοριας που θα σου βγαλει και αρκετα ατροφικα κορυφακια για καθαρισμα

Προσεχε τη ριζα σου σα τα ματια σου, με το deep water culture πρεπει να προσεχεις πολυ για να μην πιασεις Pythium https://en.wikipedia.org/wiki/Pythium

Απευφευγε συχνες επαφες μαζι της και προσπαθησε να την προστατευεις καλα οταν κανεις τις αλλαγες νερου στον κουβα σου και μη την ακουμπας σε επιφανειες, οι μολυνσεις pythium συνηθως συμβαινουν τοτε η οταν το νερο εχει θερμοκρασια μεγαλυτερη των 25 βαθμων (συνηθως τα καλοκαιρια συμβαινει συχνοτερα αυτη η περιπτωση)
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#13
Καλημέρα @trompetas

Θα αλλάξω ξανα τον κουβά με bloom βάση σήμερα που θα παω να τα αγοράσω. Δυστυχώς πήγανε τσάμπα πόσα λίτρα νερό αλλά τι να κάνουμε.
Θα περιμένω και γω για αποφύλλωση λίγο ακόμα, λες να κόψω και τα παπαδάκια τα μικρα;

Προσέχω την ρίζα όσο περισσότερο μπορώ.

Αυτά τα σημάδια σκουριάς στα φύλλα δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί υπάρχουν. Έχω δύο θεωρίες. Στην πρώτη αυτά τα σημάδια άρχισαν επειδή έιχα ζέστη στον κουβά και το pH έπαιξε φρίκες. Από την άλλη τα σημάδια είναι κατά βάση στα δεξιά του φυτού εκει ακριβώς που βαράει ο ανεμιστήρας. Λέτε να είναι απο wind burn;
Απάντηση
#14
Καλησπέρα σε όλους,

Ημέρα 33, έβαλα ψαλίδι στα μικρά φύλλα που ήταν στο κέντρο, έκοψα τα φύλλα που είχαν ασθένεια και τα κλαδιά που έκρινα ότι δεν θα τα καταφέρνανε να κάνουν καλούς παπάδες.

Επισης για οσους δεν παρατήρησαν έκανα και μια καστομιά στην τέντα. Μπάλωσα τις τρύπες δεξιά αριστερά που είχε και αφαίρεσα τα μανίκια που είχε. Άνοιξε πολυ ο χώρος και δείχνει και πιο σημαζεμένετο.
Τι λετε;

Πήρανε αέρα τώρα Big Grin

   
   
Απάντηση
#15
Καλησπέρα,

Ημέρα 35, τέλος 5ης εβδομάδας.
Το φυτό απότι φαίνεται γούσταρε το κλάδεμα και συνεχίζει υγιέστατο.
Το EC στον κουβα κατεβαίνει όσο πίνει και το pH ανεβαίνει. Προσθέτω κάθε μέρα 1.5λίτρο νερό με 0.1EC παραπάνω από το κανονικό ώστε να επαναρυθμίζω το EC στον κουβά.
Πάμε καλά με τα όσα ξέρω.

   
   
Απάντηση
#16
τι ωραίες ρίζες που κάνει η υδροπονία..
Απάντηση
#17
@drunken monk Ευχαριστώ Smoke12

Είναι το κάτι διαφορετικό
Απάντηση
#18
Καλησπέρα σε όλους,

Ημέρα 40 σήμερα με αλλαγή κουβά.
Το φυτό είναι στους 22-25°C και η υγρασία στο 45-50%.
Έχω ρίξει 12λίτρα RO νερό με 16ml Sensi Bloom A+B και από 8ml σε Rhino Skin, Bud Candy, Big Factor X, sensizym και Big Bud.
Το συνολικό EC είναι 1, το pH στο 6.4 και η θερμοκρασία του κουβά 22-23°C.
Έκανα άλλο ένα κλάδεμα σήμερα βγάζοντας τα χαμηλότερα φύλλα που ήταν στην σκία και κάποιους ατροφικούς παπάδες που έδειχναν αδύναμοι και κρυμμένοι.
Το φυτό πίνει περίπου 5λίτρα την ημέρα και είμαι πολύ χαρούμενος με το πως κυλάνε τα πράγματα!

   
   
   
Απάντηση
#19
Καλημέρες, μπαμπάτσικη η αποφύλλωση σου τσιτα τα γκαζια παει
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#20
Δεν έχει μασήσει τίποτα και του έχω κόψει πάρα πολλά!
Ασταμάτητος ο γορίλας
Απάντηση
#21
Καλησπέρα σε όλους,

Αλλαγή κουβά σήμερα, ημέρα 44 με EC 1.2 
Παρατηρώ ότι το EC πέφτει γρήγορα και σκέφτομαι να το ανεβάσω στο 1.5, θα φανεί.
Έχει γίνει αρκετά μεγαλό και με βλέπω για 3η αποφύλλωση στο τέλος της εβδομάδας.
Θερμοκρασία 23°C , Υγρασία 40%

   
   

Πήρα και καινούριο φίλτρο άνθρακα της BullFilter 125άρι 300 m^3/h

   

Ήθελα να σας πω πως έχουν περισσέψει απο τα προήγουμενο grow λιπάσματα και τα δίνω τσάμπα σε όποιον τα χρειάζεται.
Έχω όλη την σειρά της BioBizz ούτε στην μέση τα μπουκάλια, τις βάσεις Sensi Grow και Sensi Bloom απο AN μαζί με το big bud coco.
Όποιος τα θέλει ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλές καλλιέργειες
Απάντηση
#22
Καλησπέρα,

Έκανα ένα τελευταίο κλάδεμα στο φυτό μου. Ιδανικά θα ήθελα αυτά που έκοψα σήμερα να τα είχα κόψει στο προηγούμενο κλάδεμα μαζί με τα προηγούμενα αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ τότε ότι ήθελαν και αυτά. Έχω αφήσει 2-3 κλαδιά σαν δοκιμαστικά να δω πως θα φτάσουν μέχρι το τέλος και αν δεν τα πάνε καλά να ξέρω ότι ήθελαν κόψιμο.

Τι σημαντικό πράγμα που είναι η εμπειρία.

   
   
   
Απάντηση
#23
Ξεκινανε τα ωραια τωρα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#24
@trompetas Νιώθω ότι είμαστε μόνο εμείς οι δύο εδώ μέσα.

Περιμένω να ξεπετάξει καμία μυρωδιά!
Απάντηση
#25
Δε ξερω τι εχουν παθει οι παλιοι και δε δειχνουν τις φασεις τους αλλα μπαινουν και τσεκαρουν καθε μερα , οσο για καινουργιους χρηστες λογικο ειναι μιας και απουσιαζουμε πληρως απο τα social media και χωρις αυτα δεν υπαρχει εκθεση σε νεο κοσμο. Περα απο το google
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#26
Και γω για τους παλιούς λέω ότι απουσιάζουν και δεν μας δείχνουν τα κορίτσια τους.
Κρατάμε την φλόγα αναμμένη μέχρι να επιστρέψουν όλοι ξανά ενεργοί!

Είναι ωραία ιδεά αυτή για τα social media και πιστεύω με καλή διαχείριση και οργάνωση θα έφερνε νέο κόσμο αν και δεν ξέρω κατά πόσο το θέλουμε αυτο στο φόρουμ.

Εγω ας πούμε προσωπικά θα προτιμούσα ενα φόρουμ με όσο τον δυνατόν περισσότερα άτομα που θα προσφέρουν βαθιές γνώσεις και πληροφορίες στον τομέα της κάνναβης απότι ένα φόρουμ με πολύ καινούριο κόσμο γεμάτο απορίες και ερωτήσεις και λίγο ουσιαστικό και χρήσιμο περιέχομενο.
Απάντηση
#27
Καλησπέρα σε όλους, 

Ημέρα 49, τέλος 7ης εβδομάδας.
Όλα κυλάνε όμορφα.

   
   
   
Απάντηση
#28
Καλησπέρα σε όλους,

   

Το φυτό μου βγάζει σημάδια στα πάνω φύλλα. Έχει φτάσει τα 55 εκατοστά και έχει 20 εκατοστά από το LED. Δυστυχώς δεν έκανα κάποιο δέσιμο σε αυτό το grow επειδή είχα πολλά να τρέξω με το dwc από μόνο του. Στο επόμενο σίγουρα lst. Έχω τα φύλλα σηκωμένα προς τα πάνω, έχουν γίνει λίγο πιο χλωμές οι κορυφές και βγάζω τα σημάδια που θα δείτε και στις φωτογραφίες. Για αρχή έκανα ντιμ το led στο 80% και έκοψα όλα τα φύλλα που είχαν βγάλει ζημιά. Ωστόσο έχω ταυτόχρονα και κάποια κλαδιά τα οποία έγιναν μωβ (αν και συνηθίζεται αυτο στο GG), αυτές τις καφέ/μάυρες κυλίδες και το pH > 6.5 την τελευταία βδομάδα.
Διάβασα πως ο φώσφορος απορροφάται καλύτερα σε pH 5.5-6.2
Λέτε να έχω κάψιμο από τα led ή έλλειψη φωσφόρου;

           

Σας ανεβάζω και κάποια στοιχεία των τελευταίων ημερών. Αυτό είναι ενα χόμπι που ξεκινήσει. Έχω φτιάξει ένα excelάκι με στατιστικά για το grow μου. Συνεχώς προσθέτω καινούργια στοιχεία και κάποια στιγμή θα γίνει η καλύτερη καταγραφή δεδομένων για μένα και τα φυτά μου. Θα σας το ανεβάσω εννοείται όταν το τελειώσω να το χρησιμοποιήσει ο καθένας.

   

Σχετικά με το pH μιας και θέλω κάποια στιγμή να το έχω του χεριού μου. Ποιο οξύ χρησιμοποιείται για να το ρίξετε και ποιο πιστεύετε έχει τα καλύτερα αποτελέσματα και είναι και καλό για το φυτό; Από pH down έχω της BioBizz που είναι κιτρικό και έχω ακούσει και της Vitalink. Δεν μου αρέσει η ιδέα να μπλέκω εταιρείες. Η AN βλέπω έχει κόψει την κυκλοφορία από pH Down/Up. Τι προτείνετε;

Έχω μια μανία και συνεχώς όποτε πέφτει το μάτι σε ένα φύλλο που είναι στην σκία το κόβω. Νιώθω ότι είναι φίσκα στα φύλλα.
Απάντηση
#29
Καλημέρες

Tο ec σαν αριθμος φαινεται να ειναι ενταξει

Μας γραφεις και τις δοσολογιες που εβαλες απο το καθε λιπασμα τις τελευταιες 10 μερες;

Δε νομιζω οτι ειναι τα led , φανταζομαι ειναι κατι μεταξυ φωσφορου / booster αυτο που δειχνει το φυλλο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#30
Τελευταίες δέκα μέρες βάζω
2ml Sensi Bloom A+B
1ml Rhino Skin, Nirvana, Sensizym, Big Bud, B-52,Sensi CalMag Xtra, Bud Factor X και Bud Candy

Το CalMag το χρησιμοποιώ μόνιμα εδώ και 15 μέρες
Απάντηση
#31
Και ποσα W ειναι τα led?

Αν ειναι στα πανω φυλλα τοτε ειναι και στρες απο το φως.....ίσως και σε συνδυασμό με κατι αλλο...πχ με ph

Εδώ ενα ωραίο sait που τα εξηγεί ωραία
https://www.growweedeasy.com/cannabis-sy...1636141366
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
#32
100watt είναι το led, τα έχω διαβάσει αυτά και πιστεύω έχω έναν συνδιασμό απο light burn και έλλειψη φωσφόρου λόγω του pH
Θα προσπαθήσω να τα ρυθμίσω ξανά σωστά αν και σήμερα που το είδα είχε πάρει τα πάνω του
Απάντηση
#33
Ντουλαπα θα βγει το φυτο εξω απ την ντουλαπα σου Tongue  deep water culture σκεφτομουν να δοκιμασω κ γω , εριξα

πολυ διαβασμα , αλλα αυτο που με σταματησε κ εβαλα παλι ξανα σε χωμα , ειναι η θερμοκρασια του κουβα. Το πως θα

κραταω τη θερμοκρασια του νερου μεσα στον κουβα σε επιθυμητο επιπεδο. Στους 20 βαθμους + - 2 βαθμους. εκει

πιστευω θα ειχα το μεγαλυτερο ζορισμα οποτε ξανα χωματακι.

Παντως για πρωτη φορα πιστευω τα πας σουπερ!

Καψιμο στα φυλλα απο τα φωτα δεν μου φαινεται παντως . Θα το αφηνα στο τερμα , ιδιως στη φαση που εισαι.

Για το ph  που ρωτας πιο πανω εγω χρησιμοποιω κιτρικο για down και μαγειρικη σοδα για up!
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#34
Γεια σου @prasinos . Ελπίζω να μην ξεφύγει άλλο γιατί δεν με παίρνει ούτε μισό πόντο Tongue
Εγώ την θερμοκρασία την έχω στους 20-24 αλλά με τσούζει το κρύο στο δωμάτιο. Θυσίες για το γοριλάκι.
Μπορείς να ρίχνεις παγωμένα μπουκάλια με νέρο μέσα στον κουβά για να κατεβάσεις θερμοκρασία και να έχεις αρκετά ωστε να αλλάζεις συνέχεια.
Προτείνω και κολπάκι να ρίξεις αλάτι μέσα ώστε να ρίξει το σημείο πήξης και να γίνει πιο κρύο.
Το φως το φοβάμαι τώρα να το ξαναανεβάσω γιατί είμαι 15εκ από τις κορυφές. Ωστόσο θα το κάνω  Big Grin

   
   

Παιδιά εσείς στην θέση μου τι θα κάνατε; Θα κλαδεύατε κιάλλο; Έχω κλαδέψει ήδη 4 φορές καλές και καθε φορά που το κοιτάω λέω θέλει κιάλλο

Συνεχίζουμε δυναμικά και αναμονή για το επόμενο grow με αναβαθμίσεις
Απάντηση
#35
εισαι 3η -4η βδομαδα ανθοφορια? Εκει γυρω αν θες τους κανεις μια τελευταια καλη αποφυλλωση , να φτανει το φως μεχρι κατω και μετα το αφηνεις στην ησυχια του να σχηματισει τις φουντες.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)