Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
πληροφοριες σχετικα με καλλιεργια σε εσωτερικο χωρο οικιας
#2
Εύκολο να μεγαλώσεις φυτακια αρκεί να έχεις βασικές γνώσεις για τα φυτά. και εγώ με βιντεάκια ξεκίνησα και μετά βρήκα εδώ το φόρουμ. Αφού έχεις ψαχτει λίγο θα ξέρεις ότι είναι πολλά αυτά που πρέπει να βάλεις κάτω να δεις προς τα πού θέλεις και μπορείς να πας. πρώτα πρώτα ο χώρος σου ποιός θα είναι. κάποιο μέρος στο σπίτι πχ ντουλάπα η θα πάρεις σκηνή? φώτα? από φώτα επιλέγεις ανάλογα με το budget σου . τα λεντ πολύ καλά αλλά θέλει γερό πορτοφόλι. τα HPS καίνε πολύ ρεύμα και ζεστενουν αρκετά αλλά πολύ καλή απόδοση. Εξαερισμό θα χρειαστείς? εγώ πχ που δεν μπαίνει κόσμος στο σπίτι μου και αν μπει πάντα μυρίζει φου έτσι κ αλλιώς δεν μου χρειάζεται αφού έχω παράθυρο δίπλα συνέχεια ανοιχτό.
Καταστήματα υπάρχουν πολλά και καλά δόξα τον κύριο έχει να κάνει με το που σε βολεύει εσένα, εγώ παίρνω από Κρήτη γιατί είμαι από Κρήτη. προτη φορά χωρίς να ξέρω πολλά πολλά όλα μου τα πράγματα τα έπαιρνα από απλά γεωπονικά καταστήματα και όλα πήγαν καλά! Με λίγες γενικές γνώσεις πάνω στα φυτά (αν διψάνε αν περνάνε καλά γενικά) είναι εύκολα και ανθεκτικά φυτακια
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: πληροφοριες σχετικα με καλλιεργια σε εσωτερικο χωρο οικιας - από manolas - 01-11-2021, 16:11

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)