αθορυβος εξαερισμος
#1
Καλησπερα στο γκρουπ θα ηθελα μια βοηθεια θελω να κανω ενα update τον εξαερισμο μου εχω μια τεντα 1 * 1 
και θελω να βαλω εναν καλυτερο και ποιο αθορυβο εξαερισμο γιατι ο παλιος μετα απο 3-4 χρονια χρησης αρχιζει και κανει πολυ περισσοτερο θορυβο απο οτι εκανε μπορειτε να μου προτεινετε καποιον ευχαριστω!!
Απάντηση
#2
AC Infinity περιμενω τον δικο μου να ερθει απο το γερμανικο amazon προς το τελος της βδομαδας λογικα, μολις φτασει θα κανω και ενα review, δυστυχως οι συγκεκριμενοι δεν παιζουν ελλαδα οποτε πρεπει να βρεις τροπο να τον φερεις απο εξω, ευρωπαικες αποθηκες περα απο το amazon παιζουν εδω κ εκει

Πιο αθορυβο δε παιζει να βρεις,παιζουν σε ολα τα μεγεθη, ειναι πανακριβοι, αλλα σπερνουν (απ οτι λενε), made in u.s.a

Εναλλακτικα δε βλεπω κατι αλλο περα απο τα κλασσικα κινεζικα που εχουν ολοι οι growshopαδες εδω στη χωρα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
(08-11-2021, 14:40 )trompetas Έγραψε: AC Infinity περιμενω τον δικο μου να ερθει απο το γερμανικο amazon προς το τελος της βδομαδας λογικα, μολις φτασει θα κανω και ενα review, δυστυχως οι συγκεκριμενοι δεν παιζουν ελλαδα οποτε πρεπει να βρεις τροπο να τον φερεις απο εξω, ευρωπαικες αποθηκες περα απο το amazon παιζουν εδω κ εκει

Πιο αθορυβο δε παιζει να βρεις,παιζουν σε ολα τα μεγεθη, ειναι πανακριβοι, αλλα σπερνουν (απ οτι λενε), made in u.s.a

Εναλλακτικα δε βλεπω κατι αλλο περα απο τα κλασσικα κινεζικα που εχουν ολοι οι growshopαδες εδω στη χωρα

Τελειοι φανονται αλλα δεν ξερω αν ειμαι σε φαση να μπω σε αυτη την διαδικασια θα τσεκαρω την εγχωρια αγορα και βλεπουμε!! ευχαριστω παντως


Εχεις αποψη για αυτον μηπως?
[Εικόνα: 0016200_sp-td-350125-silent-inline-_300.jpeg]
S&P TD-350/125 Silent inline
Απάντηση
#4
Links καταστημάτων δεν επιτρέπονται κρατάμε τη φωτό και μοντέλο, η εταιρία δηλαδη που θες να παρεις ειναι η TD Silent με βάση το Link, ειναι οι κλασσικοι κανουν δουλεια, μια χαρα για την 1x1
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#5
(10-11-2021, 14:22 )trompetas Έγραψε: Links καταστημάτων δεν επιτρέπονται κρατάμε τη φωτό και μοντέλο, η εταιρία δηλαδη που θες να παρεις ειναι η TD Silent με βάση το Link, ειναι οι κλασσικοι κανουν δουλεια, μια χαρα για την 1x1

οκ ευχαριστω
Απάντηση
#6
θα συμφωνησω με @trompetas  για το ac infinity!

τον εχω δουλεψει σε ενα grow κ τωρα συνεχιζει στο επομενο. Ειναι πολυ καλο μοτερι συγκριτικα με ενα παλιο που ειχα που σου επαιρνε το κεφαλι απ τον θορυβο Tongue 

Αθορυβο? ΝΑΙ ειναι! εχει κ controller που μπορεις να κανεις μερικους αυτοματισμους στην λειτουργια του , αλλα μη φανταστεις τρελα πραματα.

Απο amazon το βρηκα κ γω..μη φανταστεις καμια τρελη διαδικασια , σε μια βδομαδα ειχε ερθει.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite. 
Smoke17
Απάντηση
#7
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με ποιο μοντέλο ac infinity θα βόλευε στην τέντα μου γιατί έχω μπερδευτεί 
Αυτή την στιγμή έχω τέντα 1*1 και έχω τον εξαερισμό vents fan vk plastic 125mm-355m3/h
Απάντηση
#8
Kαλησπερα, θελεις περιπου στα 200-250 cfm τουρμπινα αντιστοιχα

https://www.acinfinity.com/hvac-home-ven...er-4-inch/
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#9
(18-11-2021, 00:33 )trompetas Έγραψε: Kαλησπερα, θελεις περιπου στα 200-250 cfm τουρμπινα αντιστοιχα

https://www.acinfinity.com/hvac-home-ven...er-4-inch/

213 ευρω απο το Ολλανδικο αμαζον με τα μεταφορικα μαζι νομιζω τιμιο ειναι
Απάντηση
#10
ναι εισαι τουμπανος, εγω πηρα το 320cfm στα 280, αναμενεται πως και πως
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#11
Καλησπέρα δυστυχώς επειδή ο παλιός εξαερισμός χαλάσε και άρχισε να κάνει πάρα πολύ θόρυβο αγόρασα εσπευσμένα td silent 350   και έχω το εξής πρόβλημα ενώ τον έχω συνδέσει στο fast ο αέρας που πετάει δεν έχει ούτε την μισή πίεση από τον προηγούμενο και ανεβαίνει η θερμοκρασία στην τέντα ο προηγούμενος εξαερισμός που είχα  είναι ο vk plastic 125mm παίζει να έχω κάνει κάποια βλακεία η να είναι ελάττωματικος  δεν ξέρω τι φάση μια βοήθεια !
Απάντηση
#12
Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα φίλε μου, μιας και καλλιεργώ στην κρεβατοκαμαρα μου. Σε ίδια τέντα με σένα 1χ1 χ180. Φέτος πήρα τον Vortice 550m/h 150φ με speed controlleer. Ποιο μεγάλος από ότι χρειάζεται ο χώρος. Τον δουλεύω στο 2 από τα 5 στην κλίμακα του control. Η αρνητική πίεση που δημιουργεί (ρουφάει την τέντα μέσα) είναι φανταστική, και αφού δουλεύει χαλαρά για της προδιαγραφές του, δεν ακούγετε κυριολεκτικά τίποτα.Αν πετάει μύγα στο δωμάτιο την ακούς, όχι τον εξαερισμό!!


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#13
(04-12-2021, 04:06 )Tim74 Έγραψε: Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα φίλε μου, μιας και καλλιεργώ στην κρεβατοκαμαρα μου. Σε ίδια τέντα με σένα 1χ1 χ180. Φέτος πήρα τον Vortice 550m/h 150φ με speed controlleer. Ποιο μεγάλος από ότι χρειάζεται ο χώρος. Τον δουλεύω στο 2 από τα 5 στην κλίμακα του control. Η αρνητική πίεση που δημιουργεί (ρουφάει την τέντα μέσα) είναι φανταστική, και αφού δουλεύει χαλαρά για της προδιαγραφές του, δεν ακούγετε κυριολεκτικά τίποτα.Αν πετάει μύγα στο δωμάτιο την ακούς, όχι τον εξαερισμό!!

τωρα θα βολευτω με αυτον πηρα δυστυχως δεν μπορω να δωσω αλλα λεφτα 
και επισης  επειδη  ειναι αλλο φ στο σωληνα  θα πρεπει να αλλαξω φιλτρα σιγαστηρα  σωληνες ......θα το εχω στα υποψην ομως
δυσκολευτηκα να το βρω σε καταστημα  βασικα σε ελλαδα σε ενα site το βρηκα 190 ευρω κατοπιν παραγγελιας εσυ ποσο τον αγορασες και απο που?
Απάντηση
#14
(06-12-2021, 01:47 )martin1985 Έγραψε:
(04-12-2021, 04:06 )Tim74 Έγραψε: Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα φίλε μου, μιας και καλλιεργώ στην κρεβατοκαμαρα μου. Σε ίδια τέντα με σένα 1χ1 χ180. Φέτος πήρα τον Vortice 550m/h 150φ με speed controlleer. Ποιο μεγάλος από ότι χρειάζεται ο χώρος. Τον δουλεύω στο 2 από τα 5 στην κλίμακα του control. Η αρνητική πίεση που δημιουργεί (ρουφάει την τέντα μέσα) είναι φανταστική, και αφού δουλεύει χαλαρά για της προδιαγραφές του, δεν ακούγετε κυριολεκτικά τίποτα.Αν πετάει μύγα στο δωμάτιο την ακούς, όχι τον εξαερισμό!!

τωρα θα βολευτω με αυτον πηρα δυστυχως δεν μπορω να δωσω αλλα λεφτα 
και επισης  επειδη  ειναι αλλο φ στο σωληνα  θα πρεπει να αλλαξω φιλτρα σιγαστηρα  σωληνες ......θα το εχω στα υποψην ομως
δυσκολευτηκα να το βρω σε καταστημα  βασικα σε ελλαδα σε ενα site το βρηκα 190 ευρω κατοπιν παραγγελιας εσυ ποσο τον αγορασες και απο που?

Στα ίδια λεφτά με σένα, από κατάστημα υδραυλικων
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)