Υπερλιπανση?
#1
Εδω εχουμε 3 αυτοματα στης 35 μερες

Ειναι υπερ-λιπανση η καιγονται απο τα φωτα?
<Φωτα 3 σιριους 35 βατ εκαστος σε 60χ60 στους 40 ποντους>
<Λιπασματα bio-bizz τελευταια φορα δεν εδωσα φαι εδωσα νερο
6.1 ph πηρα απονερα και απο τα 3 μ δειξαν τα 2 6ph το 1 5.2ph>



   
   
   

Σκεφτηκα οτι στο επομενο ποτισμα θα δωσω με παραπανω τιμη ph στο φυτο με το 5.2 για να το ανεβασω στο χω στο 6
Απο εκει και περα νομιζω πως τα ψηλοεκαψα και αυριο ξεκιναω με φαι ξανα
Λεω να δωσω στο 1λ 1μλ Bio grow
1μλ Bloom
0.5μλ TopMax
2μλ BioHeaven
Απο εκει και περα εχω και call/mg απο advance αλλα δεν ξερω αν θα το δωσω.Θα ηθελα και γιαυτο γνωμες.
Ευχαριστω για την προσοχη σας !!!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#2
Έχεις απλώσει θέματα για το ίδιο grow σε σαράντα μεριές! θέλω να παρακολουθώ και ψάχνω πόση ώρα !
εμένα δεν με σκέφτεσαι φίλε μου ? ?
Απάντηση
#3
Θεμα ph ειναι....το εχουν αυτο τα biobizz ζουμια...ριχνουν το ph στην ανθοφορία....ειναι και πιο ευαίσθητα τα αυτόματα στο θεμα ph...

Μην μυώσεις φαγητο λεω εγω...το TopMax ειναι ζαχαριτσα...το BioHeaven αμινοξέα...και το Bloom φώσφορο που τα εχει μεγαλη αναγκη τωρα....

Ανεβασε το ph....ετσι θα παει απο εδω και περα.....δεν διορθώνεται τωρα....να μη χειροτερεύσει πολυ ειναι το θεμα....ριξε και μια call/mg

Το φαγητο πανε βαση προγράμματος.....με μια φορα την βδομάδα λιπασματα....και τις αλλες σκετο νερο....μονο το TopMax λεει η biobizz ειναι καλύτερα να δινεται μονο του

Τα ιδια ακριβως επαθα και εγω με τα biobizz......ενω ο @Νέρωνας  (που εχει την πιο μεγαλη εμπειρια στα biobizz) δεν ρυθμίζει ph.....και δεν ειχε ποτε πρόβλημα  Big Grin
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
#4
@sig-p420 Καλημερα φιλε μου.Δεν νομιζω να ειναι το ph πηρα και απονερα μονο στο 1 με εδειξε περιεργα τα αλλα 2 μου δωσαν ph 6
αλλα φυσικα θα σε ακουσω και θα το κοιταξω...!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#5
Σε χωμα δεν είσαι?......στο χωμα το 6 είναι παρα πολύ χαμηλά.....ακόμα και το 6.5 οριακά πιάνει φώσφορο και cal-mag


   
Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
#6
(24-11-2021, 07:58 )manolas Έγραψε: Έχεις απλώσει θέματα για το ίδιο grow σε σαράντα μεριές! θέλω να παρακολουθώ και ψάχνω πόση ώρα !
εμένα δεν με σκέφτεσαι φίλε μου ? ?
Να με συνχωρεις συντροφε μου,τα εχω ψιλλομπερδεψη με την καινουργια αναβαθμιση.Τωρα αρχιζω
να τα ποιανω.Παλια ηταν πιο απλα.
Angel Angel
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)