[Indoor] Vault #002 (16x White Widow-Vision Seeds , 400w hps, Sog, 12-12 from seed)
#31
Ποσοστά εβδομαδιαία προγράμματος BIOBIZZ light-mix

Λιπάσματα ανάπτυξης 

Εβδομάδα καλλιέργειας            Εβδομάδα προγράμματος
Week 1   100%
Week 2   50%
Week 3   50%                           Week 2   

Λιπάσματα ανθοφορίας

Εβδομάδα καλλιέργειας             Εβδομάδα προγράμματος
Week 4   50%                            Week 3 
Week 5   250%                          Week 4 
Week 6   300%
Week 7   250%
Week 8   350%
Week 9   200%
Week 10 200%
Week 11 flash 

Στην πρώτη καλλιέργεια(allmix χώμα) με το ζόρι να είχα φτάσει το 150% σε μια άντε 2 εβδομάδες...τώρα τα είδα να τραβάνε το φαΐ και τους έδωσα και κατάλαβαν! 

Θεωρώ ότι η θεωρία(φήμη??) που λέει ότι το πρόγραμμα της biobizz(100%) είναι για όλη την βδομάδα είναι λάθος. Αυτό έκανα στην πρώτη μου καλλιέργεια.

Στο πρόγραμμα τους λέει "water 2-3 times a week" άρα 200-300% φτάνουν τα νούμερα που λένε, ή τουλάχιστον έτσι το ερμηνεύω εγώ. 
Σίγουρα παίζουν και άλλα ρόλο όπως τα γενετικά και να τα έχεις όλα σωστά στην καλλιέργεια(VPD,φώτα) αλλά με 100% νομίζω δεν πας πουθενά.
Την επόμενη φορά θα πάει πιο γραμμικά η λίπανση.

82 μέρες καίει η λάμπα σε ωράριο  12-12. Από 23/1 έως 14/4. Ή αλλιώς 2 μήνες και 23 μέρες.

Τριμμαρίστηκαν και μπήκαν στο τεντ να στεγνώσουν σε 21C 52%RH, θα μείνουν εκεί για 24 ώρες και μετά θα μπει υγραντήρας στο 60% και θα μείνουν για άλλες 6 μέρες να στεγνώσουν αργά. Έχω ένα ανεμιστήρα για κυκλοφορία αέρα ανοιχτό που βαράει το πάτωμα και εξαερισμό-εσαερισμό κλειστό.
Να αφήσω ανοιχτά μια είσοδο παθητική ή δεν χρειάζεται?

Θα τα παρακολουθώ καθημερινά και βλέποντας πριν μπουν στα βάζα για ωρίμανση.
Δύο μεγάλα τάπερ με φύλλα μπήκαν κατάψυξη για να γίνουν βουτυράκι. 

Εκκρεμεί βαζοφωτογραφία  και τελικές σκέψεις για την καλλιέργεια!

Καλή συνέχεια!


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Vault #002 (16x White Widow-Vision Seeds , 400w hps, Sog, 12-12 from seed) - από Fallout - 16-04-2022, 20:06

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)