[Indoor] FastBuds Gorilla Glue DWC #2
#1
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Έλειψα για λίγο καιρό να χαλαρώσω και να δώσω χρόνο σε άλλες υποχρεώσεις.
Ήρθε ο καιρός ωστόσο να ξαναμπώ στο παιχνίδι.

Ξαναμπαίνει gorilla glue και πάμε για τοπαρίσματα!

Έπεσε καλή καθαριστική με χλωρίνη και προετοιμασία του πετροβάμβακα ωστέ να ξεκινήσουν όλα όμορφα.
Είμαι 7η ημέρα τώρα. Η εβδομάδα πήγε τέλεια με Θερμοκρασίες 22-24 και υγρασία 50-60%. 
Ποτίζω με μείγμα από Rhino Skin, Voodoo Juice, Sensizym, B-52, Sensi Grow A+B με EC  στο 0.3-0.5 και pH στο 5.8

   

Αυτά προς το παρόν από εμένα παιδιά, κάθε εβδομάδα θα κάνω και ένα ποστ για ενημέρωση. 
Ευχομαι καλές σοδειές σε όλους Smoke20
Απάντηση
#2
Καλησπέρα σε όλους,

Είχα πολλά ζόρια αυτόν τον καιρό παιδιά και μεγάλη πίεση. Έχασα συγγενικό μου πρόσωπο και παρόλο που κράτησα ψυχραιμία το κλίμα ήταν αρκετά βαρύ με πολλές υποχρεώσεις.
Το φυτό δυστυχώς είναι αρκετά παραμελημένο μιας και έφυγα αμέσως από το σπίτι με όλα όσα έγιναν. Το βλέπω να έχει ψηλο κολλήσει στην ανάπτυξη του και το χρώμα στην ρίζα δεν μαρέσει καθόλου. Δεν μπορώ για κάποιο λόγο να ρίξω τις θερμοκρασίες μέσα στην τέντα και υποψιάζομαι ότι είτε έχει μπουκώσει το φίλτρο είτε έχει χάσει απόδοση ο εξαερισμός.

Σημαντική παρατήρηση για όλους όσους χρησιμοποιούν νερό βρύσης στον υγραντήρα : ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ
Αφήνει στον αέρα αυτήν την άσπρη σκόνη η οποία τα κάνει όλα μπ@@ρδελο. 

Άλλαξα σήμερα το prefilter που έχει το φίλτρο με καινούριο. Ελπίζω να μην ρούφηξε και μέσα το φίλτρο.
Δείτε και τι σκόνη μάζεψε η οποία κατά βάση είναι από τον υγραντήρα και το νερό βρύσης.
Το μάθημα το πήρα πάντως!
   
Ημέρα 22 
   
   

Δύναμη και υγεία σε όλους
Απάντηση
#3
Σε καταλαβαίνω απόλυτα καθώς και γω έχω χάσει πολύ συγγενικά μου πρόσωπα προσφάτως. Κουράγιο φίλτατε δυστυχώς είναι πολύ άσχημο ένα τέτοιο γεγονός θέλει δύναμη

Πολύ εύστοχη η παρατήρηση σου με τον υγραντήρα και το νερό βρύσης! Η λύση στο πρόβλημα αυτό ειναι το εμφιαλωμένο οπως το βλεπεις; Απιονισμενο;


Εγω θα εκανα και το αλλο για να αυξησω την υγρασια. Απλα κλεινεις εξαερισμο για καμια βδομαδα η 2 ειναι αρχη ακομα.

Η κατι αλλο που κανει αρκετος κοσμος, κουκουλωμα με μια ναυλον σακουλα γυρω απο τη γλαστρα, εχεις και dwc η υγρασια θα πιασει ταβανι στο φυτο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#4
Καλησπέρα σε όλους,

@trompetas Καλη δύναμη και σε σένα φίλε. 

Για το νερό δεν έχω δοκιμάσει το εμφιαλωμένο αλλά φαντάζομαι ότι και αυτό βγάζει τέτοια σκόνη απλά σε λίγοτερη ποσότητα. 
Με το απιονισμένο που είχα σε όλα τα προηγούμενα grow δεν έβγαινε τίποτα και δεν γέμιζε άλατα ο υγραντήρας.

Τώρα που μεγάλωσε το φυτό ανέβασε την υγρασία η τέντα και ρυθμίστηκε καλύτερα η θερμοκρασία

Έκανα τοπάρισμα σήμερα, ημέρα 27 στο τρίτο γόνατο

   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)