Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αρχίζει η σεζόν
#1
Καλησπερα σε ολες και ολους, ο Μαρτης και τα κρυα του φαινεται οτι μας αφηνουν και ετοιμαζεται σιγα σιγα η φυση να ξεμυτισει

Τι σχεδια εχετε για τα φετινα εξωτερικα; Προβληματισμοι; Ιδεες;

Ας πουμε 1-2 κουβεντες για να χουμε μια ενδιαφερουσα συζητηση να ρεει που ειναι και η εποχη της, ο,τι βοηθεια παρει κανεις μεσα απο αυτο κερδος θα ειναι


Τα σχεδια για φετος ειναι τα εξης απο μεριας μου :

Το μπαλκονι ετοιμαζεται να υποδεχτει απο 4 αυτοματα κοριτσια, καθε τριμηνο, ξεκινωντας απο 1η Απριλιου με το καλο.

Οποτε παμε για Απριλη - Μαιο - Ιουνιο η μια προσπαθεια. Αρχες Ιουνιου μπαινει η δευτερη σκασια, για να κλεισει τελη Αυγουστου, αλλα και αρχες Αυγουστου θα γινει και μια 3η σκασια για τα τελη Οκτωρη, απο 4 κοματια παμε στα 12 για τη σεζον. Πιστευω πως θα βγει το πλανο, 1η χρονια δοκιμαζω τετοιο σχεδιο με τα αυτοματα ελπιζω να πανε ολα καλα, θα τα δουμε και στα ημερολογια

Εσεις τι ετοιμαζετε; Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#2
Πιστεύω τέλος Απριλίου να βάλω μερικά αυτοματάκια έξω στην αυλή. Βλέποντας και τον καιρό,
γιατί φέτος μας πήγε αρκετά πίσω ο χειμώνας. Βροχές, συννεφιά και κρύο συνέχεια έχουμε.
Απάντηση
#3
Γεια σας παιδες μου,εγω δυστηχως εξωτερικη δεν μπορω<ζω μεσα σε πολη και στενα>
Οποτε ειδη αρχιζω να σκεφτομαι πως και αν προλαβαινω να βγαλω γκροου σε μια 3αδα
αυτοματα που λεω να βαλω στης 1 απριλη.Πιστευω θα μπορεσω να το βγαλω.
Η θερμοκρασιες μου κυμαινονται στους 23-26 σε αυτη την φαση,Αν επεμβω λιγο<Ανοιξω
παραθυρα και επισης θα σταματησει κ ο λεβητας πετραιλεου να δουλευει>τον μαι θα μπο
ρεσω να διατηρησω αυτο το 23-26 μεχρι να βγει το γκροου.Αυτες ειναι η σκεψης μου
προς το παρον
+Οτι με καιει παρα πολυ να βαλω τελικα 1 φωτοπεριοδου και 1 αυτοματο
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#4
εγω αν και εχω ιδι 5 φυτακια 4 αυτοματα κ 1 φτ μαλλον αν δεν μπερδεψα τα σπορια μεσα στην τεντα σχεδον 30 ημερον ψαχνομε για κανα μερος καλο να βαλω 4 5 φτ για να βγαινει ο χειμονας γιατη με 5 αυτοματα που εβαλα απο αρχες αυγουστου κ πριν εναν μηνα τα πρωτα 2 το ενα εβγαλε λιγο λογο οτι ειχα λαμπες φθοριου εγιναν πολυ νανακια 50cm max το ενα εβγαλε καμια 10γ κ το αλλο εφαγε καδο γιατη δεν ξερω τι πιγε λαθος αναβες τσιγαρο και αρχιζε πονοκεφαλος κ αναγουλες κ εμετος κ γιαυτο πεταχτικε αν κ ειχε 20 30γ δεν αξιζε απο τα αλλα 2 πιρα 50γ περιπου κ το 3 το κερασα σε φυλλο που βγηκε σκυλος στο τελος οποτε τωρα τρεχο 5 στην τεντα κ αν καταλιξω σε μερος θα ειναι 2 αμνεζια amg και 2 γοριλα γιατη βλεπω οτι το πρωτιματε πολυ αυτο το φυτακι...

συγωμη αλλα υπαρχει καπου πως που να εξιγει για κλονους ποιο κλαδια τι και πως χρειαζετε για να αποκτισουμε φυτο
Απάντηση
#5
Οντως εξω ..που τετοια τυχη..
Γιαυτο το λογο και οχι μονο θελω να κανω αγορα "σοβαρου" led για οσο χρονο προλαβαινω .

Sorry που αναπτυσσω ενα τετοιο θεμα αλλα δε μπορουσα αλλου.Ειχα καιρο να μπω στο site και ειναι ολα κλειδωμενα
Ανοιξε η επιλογη θεματος οποτε δημιουργησα νεο.
Απάντηση
#6
@stroumfita Πέρα απο μερικά ημερολόγια που βγαίνουνε με κλώνους, δυστυχώς η διαδικασία κλωνοποίησης δεν έχει ανανεωθεί ακόμα με πρόσφατο υλικό, να φτιάξουμε καλό θα ήταν, σε κανα μήνα που θα πάρω ξανά να γράψουμε 1-2 λόγια και να δείξουμε καμια φωτό, stay tuned Smile
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#7
πιστευω τρομπετας οτι θα βοηθουσε πολοι ενα τετοιο νημα με ολοι τιν διαδικασια που χριαζετε θα ειμαι σε αναμονη να το δω και να το πραξω... ευχαριστω!!!
Απάντηση
#8
Μία μικρή τοποθέτηση κ από μένα παιδιά..
Την άνοιξη μέχρι στα μέσα του καλοκαιριού κάνουν σκαμπανεβάσματα οι θερμοκρασίες πρωινές με βραδινές ..Κ ο τετράνυχος κάνει πάρτι παντού...
Στα μέσα του καλοκαιριού θα βράσουν τα τσιμέντα ...Αποφεύγονται ειδικά οι μαύρες γλάστρες,είτε υφασμάτινες ειτε πλαστικές ..
Το φθινόπωρο αργεί συνήθως να μπει ...θα έχει τις κατάλληλες θερμοκρασίες από τον Σεπτέμβρη μέχρι τον Νοέμβρη μήνα..
Θα χρειαστείτε ανθεκτικά αυτόματα φυτά για το ξεκίνημα μέχρι κ τον Σεπτέμβρη μήνα πιστεύω ..Που να αντέχουν κ λίγο τα στρεσαρίσματα.
Εγώ με τα φ/π κ έχω πολλά προβλήματα έξω κ πάντα επιλέγω τα ανθεκτικότερα φυτά ..
Όσες φορές δοκίμασα αυτόματα μου κάηκαν όλα ...Αλλά κ από απειρία πολλές φορές οκ !
Αν ήταν να έβαζα αυτόματα για έξω θα επέλεγα το White widow ..δεν ξέρω κ για πολλά ανθεκτικά αυτόματα..
Πιστεύω να σας βοηθήσει κ η δική μου η τοποθέτηση στην κουβέντα σας !
Καλές προσπάθειες σε όλους με τα καλύτερα αποτελέσματα !
Απάντηση
#9
καλη αρχη να εχεις φιλε μου
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)