Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μπανανες στην φουντα<Τελευταια βδομαδα>
#1
Γεια χαρα συντροφια Big Grin 

Οπως αναφερο και στο θεμα
Εχω 1 αυτοματακι και του εχει μεινει ουτε βδομαδα,και σημερα το πρωι
παρατηρησα στο συνολο σε διαφορα σημεια,μπανανες<10 στο συνολο>
Ψαχτικα λιγο και κατεληξα να καταλαβω οτι απο την στιγμη που ειναι 
στο τελειωμα εχεις 2 λυσης
1.Το κοβι επιτοπου να εισαι υσηχος
2.Το αφηνεις να κανει την εβδομαδα του αλλα επεμβαινεις με ενα τσιμπιδακι
και τραβα οτι μπανανα βλεπεις<Η πληροφοριες που εχω διαβασει απο την 2fast4buds
μου λεν οτι δεν θα προλαβουν να διμιουργισουν σπορους>

Ετσι αποφασησα να το αφησω 2 μερες ακομα να στεγνωσση και το χωμα και ψαλιδια.

Τι λετε παιδια εσεις τι γνωμη εχετε,τι λετε να κανω?
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#2
Με λίγη υπομονή αφαίρεσε ότι μπανάνα υπάρχει. Μια και είσαι στο τελείωμα δεν υπάρχει
κίνδυνος για ζημιά, εκτός αν υπήρχαν και δεν το είχες πάρει χαμπάρι. Το πολύ πολύ να βγούνε
μερικά σπόρια. Εγώ θα το κράταγα μέχρι τέλους της εβδομάδας.
Απάντηση
#3
Καλησπέρα @ΤσιουΠαοΚ

Ποιο φυτο σου εγινε ερμαφρο ετσι στα τελευταια του;


Δεν πιστευω να εχεις παθει και τιποτε φοβερο, αλλα το γενετικο που στο εκανε αυτο σιγουρα δεν ειναι να το βαζεις δευτερη φορα
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#4
@pansek Καλησπερα

Δεν υπηρχαν σιγουρα η μπανανες,μεσα σε 1 μερα εμφανιστηκαν και την 2η μερα τα εβγαλα
Αυτο λεω να κανω και εγω να το παω μεχρι να τελειωσει,απλα ειναι ιντικα και το ειδα στο
μικροσοποιο δεν θελει πολυ ακομα

@trompetas Γεια σου μεσιε

Τα γενετικα δεν φταιν,απλα πριν 3-4 μερες επιδει ειμαι στα τελειωματα και ειναι αυτοματο
του εκοψα τα 2 μεγαλα φανοφυλλα και το 1 κιολας τ εκοψα λιγο αγαρπα για να παρουν
λιγο φως παραπανω μεσα η γιαυτο
Η
Κατεβασα τα δυο ακριανα φωτα πιο κοντα στους παπαδες και ισως να το στρεσσαρα αρκετα

Το φυτακι ειναι Ανανας πανκ απο σποραδικο.Και το φυτο εεχει τουμπανιασει τα φουντια της
Θα ανεβασω και φωτο σε καμια παρουσιαση οταν κοψω.
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#5
Ανανας αυτοματος και μπανανες; ωχ ωχ και γω η αληθεια ειναι οτι εχω αγχωθει με τα φετινα που θα βγαλω, ειναι ψιλομυτικα τα αυτοματα αν τα πειραζεις λιγο κανουν βλακειες

Το 20' που εβγαζα τους αναναδες ειχαν βγει τουμπανα παντως στο ημερολογιο με τους Γοριλλες ειναι, αντεχαν τα ζορια, αλλα τα φωτοπεριοδου βεβαια, οκ, συμβαινει και αυτο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#6
Κοιτα και γω ετσι οπως τον κοβω ειμαι στα 50-60 γρ<Λαχταριστω φενετε> αλλα δεν με πολυ νοιαζει γιατι ετοιμαζω γκροου με 1 αυτοματο και με 1 φωτοπεριοδου.
Το μονο που με νοιαζει ειναι να κοψω για να βαλω τα αλλα και να προλαβω καπως της θερμοκασιες.

Να σε ρωτησω @trompetas λεω να βαλω την τεντα μεσα σε ντουλαπα για να βρισκετε σε ποιο νορμαλ θερμοκρασιες.
Ειναι 60χ60χ140...Πειραζει αν τον αερα που βγαζει απο μεσα το πεταει στο δωματιο ?η εισαγωγη ειναι παθητικα
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
#7
οχι δεν εχεις θεμα φιλε, εχεις και λιγο το παραθυρο ανοιχτο ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει και εισαι μια χαρα Wink
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#8
καλησπερα συγνωμη που πεταγομε και εγω αλλα μια κ μιλατε για αυτοματα κ εγω πιστευω πως ειναι γενετικο γιατη στο προηγουμενο τα σουπερ λεμον χειζ απο σποραδικο εφτασαν 1,75 1,76 σε υψος κ τα αμνεζια πολοι ποιο χαμηλα τα ειχα κοψει σχεδον ολα τα φυλλα κατι ελαχιστα εμεινα κ ο μεσεος παπας ακουμποθσε λαμπα κ κατι τετοιο δεν το παρατηρισα δλδ να βγαλουν μπανανες η φουντες και εβγαλε κ φουνταρες ευχαριστω κ συγνωμη που πεταγομε
Απάντηση
#9
Ανανας πανκ Αυτοματο <σποραδικο> 70 ημερων 
Εγινε ενα καλο φλασσαρισμα και περιμενω το στεγνωμα
και κοβω.

   

Εχω 2 σπορακια περιμενω να σκασουν και λεω να τρεξω 1 Αυτοματο κ 1 φωτοπεριοδου,
σε χωρο 60χ60χ140.Τι γνωμη εχετε γιαυτο οσον αφορα το υψος τι λετε θα εχω μεγαλω θεμα.
Επισης θα ηθελα την γνωμη σας για το ποσο καιρο να το αφησω σε αναπτυξη και ποσο αποφυ-
λωση λετε να κανω.Εχω κανει καμια 10ρα γκροου αλλα ολα ηταν αυτοματα εχω τρεξει μεχρι 4 
αυτοματα σε χωρο τετοιο χωρις τεχνικες μονο με LST.Τωρα θελω να δοκιμασω topping και να 
κανω 4 κορυφες με 4 παρακλαδια και να τοποθετησω και διχτυ.Ακουω γνωμες συμβουλες παρα-
τηρησεις.

Ευχαριστω !
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)