[Indoor] 1η μου καλλιέργεια
#1
Καλησπέρα πρώτα απολα θα ανεβάσω το πρώτο μου γκροου έτσι για τη φάση δεν πήγε και πολύ καλά αλλά έμεινα ευχαριστημένος ,,δεν είχα σκοπό είναι η αλήθεια να κάνω εσωτερική καλλιέργεια είχα σκοπό να τα έχω στο μπαλκόνι αλλά τέλος πάντων.
Τέντα 0.6χ0.6χ1,6
Λάμπα asterix led 300w 
Χώμα από ένα ανθοπωλείο θεωρώ ότι ήταν πολύ καλό
Φίλτρο εξαερισμός 125 τα πιο φθηνα της αγοράς 
Λιπάσματα δεν είχα σκοπό να πάρω αλλά περίπου στις 4 με 5 εβδομάδες πήγα πήρα της biobizz το stimulant .
Σπόρια της bulk seed og kush αυτόματα .
Τις 3 πρώτες βδομαδες την έβγαλε μπαλκόνι τα έκανα μεταφύτευση σε μεγάλες γλάστρες(υπερβολικά τα 15 λίτρα για ένα αυτόματο) αλλά ήμουν τελειως άσχετος και μου τις πούλησαν στο γκροου σοπ μετά από 2 3 μέρες από τη μεταφύτευση άρχισε η προ άνθιση ουσιαστικά έχουμε 3 βδομαδες ανάπτυξη και 60 μέρες άνθισης τα κοψα χωρίς μικροσκόπιο δεν μετρούσα πεχα και τα κρέμασα ανάποδα με ανοιχτό εξαερισμό περίπου 7 μέρες μέσα στη τεντα.Το ένα από τα δυο έβγαλε κάτι μωβακια πιστεύω απτό κρύο γιατί το χτυπούσε και ο ανεμιστήρας και είχε και πιο πολύ κρύσταλλο σε σχέση με το άλλο .Ευχαριστημένος όπως ειπα και πιο πάνω ,καθαρό τσιγάρο light θα έλεγα με ωραια γεύση .Για την ιστορία 20 γραμμάρια φούντα κάνα δυο τσιγάρακια τσαρας και περίπου 2 γραμμάρια ψημένο απτό kief που έβγαλα απτα μικρά φυλλαράκια .Θα ανεβάσω και το δεύτερο γκροου μου ολο μαζί πάλι τις επόμενες μέρες σε μια βδομάδα περίπου κόβω.
*ο φωτισμός ήταν μόνιμα στο 12/12 προς τα τελειώματα το καταβασα και 11/13


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
                                                   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)